Boys 10/14 400m IM HDW - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Thomas WILTON10Ashford Town 6:16.49 244 
 50m 42.43100m 1:32.71150m -200m -250m 4:01.10300m -350m -400m 6:16.49
2.Joshua JONES10Thanet Swim 6:48.69 191 
 50m 48.12100m 1:48.49150m 2:35.31200m 3:23.47250m 4:23.13300m 5:25.21350m 6:07.11400m 6:48.69

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 5:29.36 365 
 50m 35.85100m 1:18.86150m 1:59.10200m 2:38.64250m 3:26.35300m 4:14.92350m 4:54.12400m 5:29.36
2.Sebastian STEWART11Sevenoaks 5:39.47 333 
 50m 37.77100m 1:23.33150m 2:07.57200m 2:50.76250m 3:36.52300m 4:20.90350m 5:01.06400m 5:39.47
3.Matthew ROGERS11Bromley 5:45.10 317 
 50m 38.37100m 1:25.51150m 2:09.32200m 2:55.08250m 3:43.35300m 4:30.39350m 5:07.68400m 5:45.10
4.Alexander Tanglin IREL11Bromley 5:47.00 312 
 50m 39.38100m 1:26.06150m 2:10.00200m 2:55.95250m 3:43.63300m 4:32.15350m 5:10.31400m 5:47.00
5.Benjamin TRITTON11Maidstone 5:59.95 280 
 50m 37.22100m 1:20.36150m 2:04.57200m 2:48.53250m 3:44.36300m -350m 5:21.66400m 5:59.95
6.Alexander SONG11Erith & Dist 6:08.27 261 
 50m 39.37100m 1:24.16150m 2:12.64200m 3:00.59250m 3:54.49300m 4:49.06350m 5:29.97400m 6:08.27
7.Luke BROWN11Greenwich 6:08.74 260 
 50m 40.74100m 1:30.30150m 2:17.82200m -250m 3:59.09300m 4:48.33350m 5:29.54400m 6:08.74
8.Jack BAKER11Thanet Swim 6:08.84 260 
 50m 39.79100m 1:27.33150m 2:14.61200m 3:02.00250m 3:55.05300m 4:49.18350m 5:30.24400m 6:08.84
9.Benjamin WHITE11Maidstone 6:11.46 254 
 50m 40.41100m 1:30.17150m 2:15.46200m 3:00.31250m 3:53.75300m 4:49.68350m 5:30.97400m 6:11.46
10.Oliver ATKINSON11Dartford 6:24.41 229 
 50m 41.59100m 1:31.20150m 2:18.91200m 3:04.95250m 4:01.43300m 4:59.28350m 5:44.11400m 6:24.41

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 4:51.18 529 
 50m 31.56100m 1:06.80150m 1:45.70200m 2:23.87250m 3:06.29300m 3:49.63350m 4:21.21400m 4:51.18
2.Michael JACOBS12Sevenoaks 5:13.73 422 
 50m 33.83100m 1:14.38150m 1:52.99200m 2:31.34250m 3:17.67300m 4:04.90350m 4:39.42400m 5:13.73
3.Andrew JESSOP12Sevenoaks 5:20.68 396 
 50m 33.48100m 1:11.38150m 1:51.24200m 2:31.25250m 3:17.51300m 4:05.05350m 4:43.07400m 5:20.68
4.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 5:29.54 364 
 50m 36.44100m 1:18.01150m 1:59.65200m 2:41.24250m 3:28.84300m 4:16.84350m 4:54.30400m 5:29.54
5.Frederick PEARSON12Beckenham 5:44.89 318 
 50m 39.06100m 1:27.00150m 2:09.82200m 2:53.26250m 3:40.54300m 4:30.64350m 5:09.74400m 5:44.89
6.Samuel CRABTREE12Thanet Swim 5:55.97 289 
 50m 38.91100m 1:21.38150m 2:05.30200m 2:51.03250m 3:44.04300m 4:39.94350m 5:18.38400m 5:55.97

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Harry BRADFORD13Thanet Swim 5:03.22 468 
 50m -100m 1:10.76150m 1:49.93200m 2:29.01250m 3:13.03300m -350m 4:30.16400m 5:03.22
2.Theo HASLAM13Bromley 5:06.80 452 
 50m 31.31100m 1:08.35150m 1:48.57200m 2:28.33250m 3:12.21300m 3:58.44350m 4:32.75400m 5:06.80
3.David JOHANSEN13Orpington OJ 5:21.39 393 
 50m 34.64100m 1:13.48150m 1:55.43200m 2:36.68250m 3:23.24300m 4:10.60350m 4:47.09400m 5:21.39
4.Edward SMITH13Dover Life 5:28.51 368 
 50m -100m 1:18.66150m 2:00.56200m 2:43.76250m 3:31.00300m 4:20.08350m 4:55.35400m 5:28.51
5.Conor TOULSON13Gravesend 5:32.19 356 
 50m 36.80100m 1:18.73150m 2:03.68200m 2:47.73250m 3:34.79300m 4:22.14350m 4:58.56400m 5:32.19
6.Kallum MORRIS13Black Lion 5:35.62 345 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m 4:20.73350m 4:58.70400m 5:35.62

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ben EVANS14Thanet Swim 4:47.66 548 
 50m 30.62100m 1:05.23150m 1:41.07200m 2:16.94250m 2:58.55300m 3:41.20350m 4:15.44400m 4:47.66
2.Thomas SLATER14Ashford Town 4:55.37 506 
 50m 32.81100m 1:10.16150m 1:47.95200m 2:25.19250m 3:07.38300m 3:50.26350m 4:23.36400m 4:55.37
3.Frederick BIGGS14Sevenoaks 4:56.56 500 
 50m 33.80100m -150m 1:47.80200m 2:25.51250m 3:08.24300m 3:52.18350m 4:25.21400m 4:56.56
4.Connor LOWRY14Gravesend 4:59.76 484 
 50m 30.86100m 1:06.84150m 1:46.05200m 2:24.72250m 3:07.76300m 3:51.80350m 4:26.32400m 4:59.76
5.Henry CHOONG14Sevenoaks 5:00.42 481 
 50m 32.80100m 1:13.57150m 1:49.61200m 2:25.15250m 3:09.21300m 3:54.80350m 4:29.27400m 5:00.42
6.Dominic MATTHEWS14Co Cant'bury 5:10.57 436 
 50m -100m 1:13.47150m 1:53.04200m 2:33.40250m 3:16.00300m 4:00.87350m 4:36.16400m 5:10.57

UP