Boys 09/14 200m IM HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Rowan FUSS9Thanet Swim 2:53.48 255 37.421:22.372:14.13
2.Cian BETHEL9Black Lion 3:11.72 189 46.181:33.342:30.78
3.Kieran DALE9Margate 3:17.68 172 44.431:36.202:36.21

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Thomas WILTON10Ashford Town 2:59.09 232 42.961:27.602:20.36
2.Timothy LEBERL10Greenw Bo Ma 3:03.00 217 42.851:27.442:22.60
3.Oliver WITTER10Co Cant'bury 3:03.66 215 40.021:25.422:22.96
4.Christopher LEE10Orpington OJ 3:03.88 214 39.791:25.672:24.67
5.Taine CARRICK10Thanet Swim 3:04.64 211 41.221:26.682:26.22
6.Alfie HERRINGTON10Dover Life 3:06.11 206 41.121:28.252:25.36
7.Rahul SHRESTHA10Greenwich 3:19.98 166 42.171:36.622:34.90

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 2:30.22 393 33.391:11.341:55.34
2.Matthew ROGERS11Bromley 2:40.62 321 37.151:20.292:04.80
3.Alexander Tanglin IREL11Bromley 2:45.11 296 39.101:23.352:09.06
4.Luke BROWN11Greenwich 2:48.64 278 38.401:23.252:11.76
5.Benjamin TRITTON11Maidstone 2:50.22 270 38.121:21.222:14.77
6.Alexander SONG11Erith & Dist 2:50.85 267 39.071:24.162:13.71
7.Benjamin WHITE11Maidstone 2:57.16 239 39.261:25.122:17.06
7.Joshua LEWIS11Margate 2:57.16 239 39.601:26.422:22.53
9.Jack BAKER11Thanet Swim 2:57.95 236 39.311:25.062:18.72
10.Oliver ATKINSON11Dartford 3:01.53 222 41.331:26.922:23.52
11.Zachary COTTON11Larkfield 3:06.47 205 42.051:30.982:25.39

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 2:19.66 489 ---
2.Andrew JESSOP12Sevenoaks 2:28.76 405 ---
3.Michael JACOBS12Sevenoaks 2:32.34 377 ---
4.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 2:36.61 347 36.241:16.592:02.63
5.Jack TODD12Dartford 2:42.39 311 35.481:17.212:07.15
6.Louis THOMAS12Thanet Swim 2:43.23 306 35.641:16.352:09.59
7.Frederick PEARSON12Beckenham 2:43.90 302 37.971:20.002:08.89
8.Dylan CHILD12Bexley 2:44.89 297 37.431:20.702:08.65
9.Hamish JOHNSTONE12Sevenoaks 2:45.64 293 37.681:18.652:08.73
10.Michael FOSTER12Saxon Crown 2:46.71 287 35.531:20.452:10.22
11.Oliver RANDALL12Orpington OJ 2:48.01 281 37.741:20.712:10.74
12.Oscar MACARTNEY12Thanet Swim 2:49.93 271 37.861:21.822:13.43

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Alexander WILMSHURST13Thanet Swim 2:18.27 504 ---
2.Harry BRADFORD13Thanet Swim 2:24.85 438 ---
3.Theo HASLAM13Bromley 2:25.22 435 ---
4.Curtis TILBURY13Co Cant'bury 2:25.71 431 ---
5.Andrey BRIGHTWELL13Dartford 2:31.75 381 34.041:14.411:57.58
6.David JOHANSEN13Orpington OJ 2:34.84 359 33.011:13.402:00.28
7.Joseph DOUBLET13Greenw Bo Ma 2:34.89 358 34.881:15.331:58.53
8.Jordan HONOUR13Thanet Swim 2:36.34 349 ---
9.Edward SMITH13Dover Life 2:37.33 342 35.431:14.782:03.71
10.Conor TOULSON13Gravesend 2:37.61 340 34.931:15.382:01.63
11.Kallum MORRIS13Black Lion 2:37.89 338 35.821:16.252:02.04

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Frederick BIGGS14Sevenoaks 2:16.34 526 ---
2.Henry CHOONG14Sevenoaks 2:17.21 516 ---
3.Kunmi OGUNFEIBO14Beckenham 2:17.53 512 ---
4.Luke GUNNING14Beckenham 2:17.71 510 ---
5.Ben EVANS14Thanet Swim 2:17.99 507 ---
6.Connor LOWRY14Gravesend 2:18.87 498 ---
7.Thomas SLATER14Ashford Town 2:22.07 465 ---
8.Joseph GASTER14Orpington OJ 2:25.51 432 ---
9.Dominic MATTHEWS14Co Cant'bury 2:27.11 418 ---
10.Joshua MORGAN14Dover Life 2:32.28 377 ---

UP