Boys 09/14 Yrs 200m Back HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Rowan FUSS9Thanet Swim 2:46.25 260 39.311:22.342:05.16
2.Cian BETHEL9Black Lion 3:03.41 193 44.721:32.322:19.24
3.Kieran DALE9Margate 3:20.13 149 47.471:39.072:31.28
4.Ryan WATERS9Dover Life 3:22.25 144 48.041:39.952:32.94
 Thomas KING9Thanet Swim DQ T-1L      

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Joshua JONES10Thanet Swim 2:53.82 227 41.621:26.312:11.24
2.Christopher LEE10Orpington OJ 2:55.31 221 42.021:27.052:12.04
3.Timothy LEBERL10Greenw Bo Ma 2:55.75 220 42.491:27.392:12.35
4.Jamie CAREY10Black Lion 2:57.24 214 43.381:28.462:14.57
5.Oliver WITTER10Co Cant'bury 2:57.43 213 42.441:27.472:13.76
6.Thomas WILTON10Ashford Town 2:57.67 213 43.161:29.022:13.29
7.Alfie HERRINGTON10Dover Life 3:07.11 182 44.501:32.202:19.97
8.Finlay MAXWELL10Beckenham 3:07.42 181 41.861:30.632:20.16

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 2:27.50 372 33.841:12.081:50.08
2.Sebastian STEWART11Sevenoaks 2:40.19 290 38.081:18.842:00.50
3.Benjamin TRITTON11Maidstone 2:43.07 275 39.581:21.382:03.41
4.Matthew ROGERS11Bromley 2:43.45 273 39.511:21.252:03.09
5.Alexander Tanglin IREL11Bromley 2:47.71 253 40.631:23.162:06.17
6.Oliver ATKINSON11Dartford 2:53.56 228 40.951:25.352:11.59
7.Jack BAKER11Thanet Swim 2:55.09 222 41.701:26.782:11.40
 Zachary COTTON11Larkfield DQ T-5L      
 Benjamin WHITE11Maidstone DQ T-7L      

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Michael JACOBS12Sevenoaks 2:19.40 441 32.531:08.421:44.34
2.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 2:24.24 398 33.651:09.921:47.75
3.Andrew JESSOP12Sevenoaks 2:29.63 356 34.661:13.111:51.93
4.Hamish JOHNSTONE12Sevenoaks 2:35.25 319 35.521:14.131:54.58
5.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 2:37.57 305 37.491:18.221:59.31
6.George CASEY12Co Cant'bury 2:37.63 305 36.021:16.361:57.21
7.Louis THOMAS12Thanet Swim 2:37.96 303 38.181:17.991:58.71
8.Jack TODD12Dartford 2:39.98 291 37.621:19.202:00.60
9.Liam GUDGEON12Beachfield 2:40.85 287 38.011:20.432:02.63
10.James CASTLE12Black Lion 2:40.92 286 38.501:19.122:00.39
11.Samuel CRABTREE12Thanet Swim 2:41.11 285 38.781:19.632:00.23
12.Frederick PEARSON12Beckenham 2:41.64 282 38.191:20.822:02.78
13.Oliver RANDALL12Orpington OJ 2:42.85 276 37.781:19.512:02.19
14.Joseph WHITE12Greenwich 2:46.06 260 39.581:22.682:05.90
 Edward LANGLEY12Beckenham DQ T-8L      

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Alexander WILMSHURST13Thanet Swim 2:18.48 449 32.641:07.091:42.94
2.Curtis TILBURY13Co Cant'bury 2:23.46 404 32.481:08.401:45.75
3.Harry BRADFORD13Thanet Swim 2:24.84 393 32.251:09.961:47.99
4.Edward SMITH13Dover Life 2:30.61 349 35.021:13.401:52.54
5.Jordan HONOUR13Thanet Swim 2:31.30 344 34.731:12.801:52.27
6.George GOMERSALL13Maidstone 2:36.01 314 36.681:16.941:57.86
7.David JOHANSEN13Orpington OJ 2:36.32 312 35.371:15.581:57.00
8.Joseph WHITE13Maidstone 2:36.42 312 36.211:15.901:57.17
9.Kallum MORRIS13Black Lion 2:37.52 305 38.111:18.051:59.42
10.Joshua MILLER13Sevenoaks 2:37.58 305 37.281:17.831:58.92
11.Joseph DOUBLET13Greenw Bo Ma 2:37.80 304 36.461:16.551:57.75
12.Cengiz KOYUNCU13Black Lion 2:42.41 278 37.301:20.472:02.95
13.Oliver KENT13Beckenham 2:49.29 246 38.531:20.802:05.20

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Luke DECLERK14Gravesend 2:08.51 562 29.241:02.191:35.79
2.Kunmi OGUNFEIBO14Beckenham 2:12.07 518 29.611:02.751:37.57
3.Henry CHOONG14Sevenoaks 2:14.24 493 30.771:04.701:39.44
4.Frederick BIGGS14Sevenoaks 2:14.77 488 31.571:05.871:40.48
5.Ben EVANS14Thanet Swim 2:16.79 466 31.191:06.041:41.90
6.Connor LOWRY14Gravesend 2:18.32 451 31.391:06.251:42.67
7.Thomas SLATER14Ashford Town 2:19.21 442 32.691:07.891:43.90
8.Joseph GASTER14Orpington OJ 2:23.59 403 32.771:08.911:47.04
9.Dominic MATTHEWS14Co Cant'bury 2:28.83 362 34.451:12.401:51.57
10.Jordan SMITH14Saxon Crown 2:31.62 342 34.791:12.531:52.23

UP