Boys 12/14 Yrs 100m Back HDW - Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Michael JACOBS12Sevenoaks 1:05.55 416 31.57
2.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 1:10.06 340 33.96
3.Andrew JESSOP12Sevenoaks 1:11.02 327 34.75
4.George CASEY12Co Cant'bury 1:12.67 305 35.37
5.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 1:14.34 285 36.68
6.Edward LANGLEY12Beckenham 1:14.82 279 36.04
7.Reece MCGIVAN12Saxon Crown 1:15.56 271 36.81
8.Jack TODD12Dartford 1:15.79 269 37.20
9.Oliver RANDALL12Orpington OJ 1:15.92 267 36.51
10.Louis THOMAS12Thanet Swim 1:16.17 265 37.67
11.James CASTLE12Black Lion 1:16.44 262 -
12.Liam GUDGEON12Beachfield 1:16.89 257 36.92
13.Simon NEWTON12RTW Monson 1:17.77 249 -
14.Frederick PEARSON12Beckenham 1:17.78 249 37.37
15.Joseph WHITE12Greenwich 1:18.16 245 38.71
16.Callum SULLIVAN12Greenw Bo Ma 1:18.17 245 -
17.Maclaren CRAWFORD12Beckenham 1:18.23 244 -
18.Nathaniel STRATTON12Bexley 1:21.33 217 -
19.Samuel CRABTREE12Thanet Swim 1:21.80 214 -
20.Ciaran CLARIS12Margate 1:22.11 211 -
21.Joseph BAILEY12Dover Life 1:22.60 207 -
22.James WILTON12Ashford Town 1:22.79 206 -
23.James GUTHRIE12Co Cant'bury 1:23.56 200 -
 Hamish JOHNSTONE12Sevenoaks DQ S-    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Alexander WILMSHURST13Thanet Swim 1:04.97 427 31.72
2.Curtis TILBURY13Co Cant'bury 1:06.37 400 32.21
3.Harry BRADFORD13Thanet Swim 1:07.08 388 31.74
4.Theo HASLAM13Bromley 1:10.06 340 34.26
5.Jordan HONOUR13Thanet Swim 1:10.55 333 34.76
6.George HINTON13RTW Monson 1:10.62 332 34.58
7.Edward SMITH13Dover Life 1:12.02 313 34.96
8.Joshua DUNK13Thanet Swim 1:12.07 313 35.08
9.Louis GOFF13Orpington OJ 1:13.03 300 35.12
10.Joshua HARRISON13RTW Monson 1:13.14 299 35.61
11.Joseph DOUBLET13Greenw Bo Ma 1:13.61 293 35.89
12.Joseph WHITE13Maidstone 1:13.77 291 35.28
13.Joshua MILLER13Sevenoaks 1:14.21 286 36.49
14.David JOHANSEN13Orpington OJ 1:14.52 283 35.88
15.Andrey BRIGHTWELL13Dartford 1:14.65 281 35.67
16.George GOMERSALL13Maidstone 1:15.01 277 36.80
17.Kallum MORRIS13Black Lion 1:15.70 270 37.09
18.Callum BROPHY13Sevenoaks 1:15.79 269 -
19.Conor MULVANNY13Saxon Crown 1:15.85 268 36.29
20.Stephan BALANCY13Beckenham 1:15.90 268 -
21.Cengiz KOYUNCU13Black Lion 1:16.04 266 36.47
22.Jake FORREST13Greenw Bo Ma 1:16.62 260 37.30
23.Conor TOULSON13Gravesend 1:17.03 256 38.52
24.Aaron LAXTON13Margate 1:17.04 256 36.85
25.Henry MAXWELL13Beckenham 1:17.31 253 -
26.Robert REED13Maidstone 1:17.64 250 36.78
27.Benjamin COE13Petts Wood 1:17.91 247 37.14
28.Oliver KENT13Beckenham 1:17.92 247 37.27
29.Kie-Ren LAU13Beckenham 1:19.74 231 -
30.Franklin HUTCHINSON13Erith & Dist 1:20.54 224 38.37
 Benjamin HASLER13Maidstone DQ S-    
 Robbie WATSON13Margate DQ T-    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Luke DECLERK14Gravesend 1:00.02 542 28.63
2.Henry CHOONG14Sevenoaks 1:03.09 466 30.66
3.Luke GUNNING14Beckenham 1:03.71 453 31.31
4.Connor LOWRY14Gravesend 1:04.08 445 30.78
5.Joseph GASTER14Orpington OJ 1:07.18 386 32.05
6.Thomas SLATER14Ashford Town 1:07.90 374 32.76
7.Dominic MATTHEWS14Co Cant'bury 1:10.54 333 34.17
8.Jordan SMITH14Saxon Crown 1:10.73 331 34.34
9.James HULBERT14Hythe 1:10.80 330 -

UP