Boys 9/14 50m Back HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Andrew ROWLAND9Beckenham 38.13 208 
2.Rowan FUSS9Thanet Swim 38.89 196 
3.Nathaniel RODRIGUES9White Oak 40.90 168 
4.Cian BETHEL9Black Lion 42.89 146 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.James HOYTE10Maidstone 37.20 224 
2.Christopher LEE10Orpington OJ 39.11 193 
3.Lee SHEPHERD10Dover Life 39.47 187 
4.Joshua JONES10Thanet Swim 40.35 175 
5.Timothy LEBERL10Greenw Bo Ma 41.05 167 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 31.85 357 
2.Benjamin TRITTON11Maidstone 35.58 256 
3.Matthew ROGERS11Bromley 35.66 254 
4.Sammy WOODHEAD11Beckenham 35.78 252 
5.Sebastian STEWART11Sevenoaks 35.93 249 
6.Marcus TRAVERS11Beckenham 36.00 247 
7.Felix HASLAM11Bromley 36.03 247 
8.Kavan SWAIN11Dartford 37.13 225 
9.Saul OWEN11Hythe 37.43 220 
10.Benjamin WHITE11Maidstone 37.62 217 
11.Alexander BALL11Greenw Bo Ma 37.82 213 
12.Adrian PICCIAU11Petts Wood 37.94 211 
13.Alexander Tanglin IREL11Bromley 37.98 210 
14.Antony WILSON11Orpington OJ 38.04 209 
15.Tom HARRIS11Sevenoaks 38.32 205 
16.Angus GUNN11Bexley 38.39 204 
17.Max HULBERT11Hythe 38.70 199 
18.Luke BROWN11Greenwich 38.91 196 
19.Oliver ATKINSON11Dartford 38.97 195 
20.Jamie REGAN11Beckenham 39.03 194 
21.Yalun ZHANG11Dartford 39.19 192 
22.Blaine RAMSDEN11Faversham 39.26 191 
23.Jack BAKER11Thanet Swim 39.44 188 
24.Daniel CURTIS11Dartford 39.53 187 
25.Zachary COTTON11Larkfield 39.62 185 
26.Joshua CLARK11Dartford 39.71 184 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 31.16 382 
2.Michael JACOBS12Sevenoaks 31.37 374 
3.Andrew JESSOP12Sevenoaks 33.47 308 
4.George CASEY12Co Cant'bury 33.81 299 
5.Edward LANGLEY12Beckenham 33.98 294 
6.Hamish JOHNSTONE12Sevenoaks 34.33 285 
7.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 34.63 278 
8.Frederick PEARSON12Beckenham 35.01 269 
9.Henry SIMPSON12Beckenham 35.10 267 
10.Jack TODD12Dartford 35.18 265 
11.Oliver RANDALL12Orpington OJ 35.47 259 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Harry BRADFORD13Thanet Swim 30.53 406 
2.Curtis TILBURY13Co Cant'bury 30.81 395 
3.Theo HASLAM13Bromley 31.33 375 
4.George HINTON13RTW Monson 31.76 360 
5.Cameron FRY13Co Cant'bury 33.19 316 
6.Joshua HARRISON13RTW Monson 33.72 301 
7.Joshua DUNK13Thanet Swim 33.80 299 
8.David JOHANSEN13Orpington OJ 33.86 297 
9.Jordan HONOUR13Thanet Swim 33.99 294 
10.Cengiz KOYUNCU13Black Lion 34.04 293 
10.Edward SMITH13Dover Life 34.04 2932/H8
12.Aaron LAXTON13Margate 34.54 280 
13.Joseph WHITE13Maidstone 34.80 274 
14.Callum BROPHY13Sevenoaks 34.84 273 
 Oliver KENT13Beckenham DQ T-1L   

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kunmi OGUNFEIBO14Beckenham 27.17 576 
2.Luke DECLERK14Gravesend 27.81 537 
3.Ben EVANS14Thanet Swim 29.71 440 
4.Joseph GASTER14Orpington OJ 31.48 370 
5.Thomas SLATER14Ashford Town 31.60 366 
6.James HULBERT14Hythe 31.87 357 
7.Tariq SHAHABDEEN14Larkfield 33.93 295 
8.Angus NISBET14Folkestone 34.09 291 
9.Nelson SINCLAIR-STRONG14Larkfield 34.21 288 

UP