Boys 09/14 Yrs 200m Fly HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Adam MILES9Margate 3:24.25 152 42.221:33.872:31.28
 Rowan FUSS9Thanet Swim DQ T-5L      

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Christopher LEE10Orpington OJ 3:07.95 195 40.921:27.942:18.33
2.Thomas WILTON10Ashford Town 3:08.35 194 44.541:33.672:21.67
3.Joshua JONES10Thanet Swim 3:54.48 100 49.801:53.312:55.51

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Benjamin TRITTON11Maidstone 2:43.12 299 38.081:22.052:04.45
2.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 2:44.27 293 35.981:18.312:01.36
3.Alexander SONG11Erith & Dist 2:47.91 274 39.021:22.582:06.29
4.Sebastian STEWART11Sevenoaks 2:54.65 243 38.091:23.392:08.94
5.Matthew ROGERS11Bromley 3:01.11 218 41.431:28.562:16.38
6.Joseph DOBB11Bromley 3:04.44 207 41.751:29.462:17.25
 Luke BROWN11Greenwich DQ FI-      

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 2:18.10 493 31.791:06.421:42.56
2.Andrew JESSOP12Sevenoaks 2:30.02 384 32.741:10.931:50.57
3.Michael JACOBS12Sevenoaks 2:37.69 331 34.481:15.351:56.15
4.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 2:42.29 303 36.381:18.712:01.11
5.Samuel CRABTREE12Thanet Swim 2:45.29 287 36.361:18.972:03.34
6.Louis THOMAS12Thanet Swim 2:48.14 273 36.451:17.992:02.96

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Theo HASLAM13Bromley 2:23.48 439 31.891:08.301:45.87
2.Harry BRADFORD13Thanet Swim 2:29.99 384 32.791:10.461:49.45
3.Jordan HONOUR13Thanet Swim 2:35.13 347 36.081:16.001:55.96
4.David JOHANSEN13Orpington OJ 2:38.12 328 33.511:13.821:56.48
5.Edward SMITH13Dover Life 2:44.73 290 36.981:19.302:02.66

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Luke GUNNING14Beckenham 2:08.96 605 28.441:00.831:34.71
2.Ben EVANS14Thanet Swim 2:14.82 530 30.011:04.251:39.44
3.Thomas SLATER14Ashford Town 2:22.05 453 32.071:08.161:45.09
4.Joseph GASTER14Orpington OJ 2:27.16 407 31.151:08.071:46.76
5.Jacob WEST14Gravesend 2:29.16 391 32.671:10.801:51.09
6.Jordan BUTLER14Herne Bay 2:37.68 331 33.961:14.331:55.92
7.Kyle PATTISON14Black Lion 2:41.23 309 34.951:15.431:58.20

UP