Mens Open 200m Breaststroke HDW - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50100150
1.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 2:34.59 518 33.761:12.681:54.21
2.Henry KNIGHT15Beckenham 2:34.92 515 34.561:14.011:54.62
3.Robert DEANE15Beckenham 2:38.09 484 35.351:15.831:57.26
4.George WALKER15Orpington OJ 2:43.18 440 37.091:18.692:00.83
5.James MAY15Orpington OJ 2:45.49 422 37.511:19.622:02.89
6.Benedict KELLEHER15Bromley 2:45.74 420 37.561:20.162:03.36
7.Tariq HAMZA15Black Lion 2:48.62 399 ---
8.James KENNEDY15Maidstone 2:49.85 390 ---
9.David MAY15Dartford 2:49.99 389 ---
 Ben WALKER15Hythe DQ T-3L      

Disqualification Codes

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50100150
1.Joshua LING16Greenw Bo Ma 2:43.12 441 36.081:17.572:00.49
2.Joseph DENTON16Black Lion 2:44.73 428 37.741:20.042:02.76
3.Samuel BONIFACE16Maidstone 2:52.13 375 36.841:21.192:07.00

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50100150
1.Kyriacos PAPA-ADAMS14Thanet Swim 2:33.04 534 35.071:14.161:53.82
2.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 2:34.59 518 33.761:12.681:54.21
3.Henry KNIGHT15Beckenham 2:34.92 515 34.561:14.011:54.62
4.Robert DEANE15Beckenham 2:38.09 484 35.351:15.831:57.26
5.HAMISH WYATT14Sevenoaks 2:38.97 476 36.061:15.931:57.17
6.Joshua LING16Greenw Bo Ma 2:43.12 441 36.081:17.572:00.49
7.George WALKER15Orpington OJ 2:43.18 440 37.091:18.692:00.83
8.Joseph DENTON16Black Lion 2:44.73 428 37.741:20.042:02.76
9.James MAY15Orpington OJ 2:45.49 422 37.511:19.622:02.89
10.Benedict KELLEHER15Bromley 2:45.74 420 37.561:20.162:03.36
11.Harold PEARSON13Beckenham 2:46.11 417 36.791:19.352:02.66
12.Tariq HAMZA15Black Lion 2:48.62 399 ---
13.James KENNEDY15Maidstone 2:49.85 390 ---
14.David MAY15Dartford 2:49.99 389 ---
15.Samuel BONIFACE16Maidstone 2:52.13 375 36.841:21.192:07.00
 Ben WALKER15Hythe DQ T-3L      

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50100150
1.XANDER ALARI-WILLIAMS17Sevenoaks 2:20.05 697 31.321:07.081:44.08
2.Oliver LISTER17Bromley 2:40.19 465 35.091:15.141:58.54
3.ANGUS WYATT17Sevenoaks 2:42.57 445 36.961:18.171:59.74
4.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 2:43.90 435 36.261:18.752:02.84
5.Christopher MILES17Orpington OJ 2:45.69 421 37.041:18.762:01.70

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50100150
1.XANDER ALARI-WILLIAMS17Sevenoaks 2:20.05 697 31.321:07.081:44.08
2.Kyriacos PAPA-ADAMS14Thanet Swim 2:33.04 534 35.071:14.161:53.82
3.Jonathan GLENNY20Saxon Crown 2:34.45 519 34.651:14.501:55.50
4.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 2:34.59 518 33.761:12.681:54.21
5.Henry KNIGHT15Beckenham 2:34.92 515 34.561:14.011:54.62
6.Robert DEANE15Beckenham 2:38.09 484 35.351:15.831:57.26
7.HAMISH WYATT14Sevenoaks 2:38.97 476 36.061:15.931:57.17
8.Oliver LISTER17Bromley 2:40.19 465 35.091:15.141:58.54
9.ANGUS WYATT17Sevenoaks 2:42.57 445 36.961:18.171:59.74
10.Joshua LING16Greenw Bo Ma 2:43.12 441 36.081:17.572:00.49
11.George WALKER15Orpington OJ 2:43.18 440 37.091:18.692:00.83
12.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 2:43.90 435 36.261:18.752:02.84
13.Joseph DENTON16Black Lion 2:44.73 428 37.741:20.042:02.76
14.James MAY15Orpington OJ 2:45.49 422 37.511:19.622:02.89
15.Christopher MILES17Orpington OJ 2:45.69 421 37.041:18.762:01.70
16.Benedict KELLEHER15Bromley 2:45.74 420 37.561:20.162:03.36
17.Harold PEARSON13Beckenham 2:46.11 417 36.791:19.352:02.66
18.Tariq HAMZA15Black Lion 2:48.62 399 ---
19.James KENNEDY15Maidstone 2:49.85 390 ---
20.David MAY15Dartford 2:49.99 389 ---
21.Samuel BONIFACE16Maidstone 2:52.13 375 36.841:21.192:07.00
 Ben WALKER15Hythe DQ T-3L      

Disqualification Codes

Disqualification Codes

UP