Mens Open & MD 50m Breast - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Oliver COE16Orpington OJ 31.43 593 
2.Oliver LISTER17Bromley 31.63 582 
3.Ross FISHER18White Oak 31.77 574 
4.Jonathan GLENNY20Saxon Crown 31.98 563 
5.PATRICK HAM15Sevenoaks 32.46 538 
6.Adam FISHER15White Oak 32.60 531 
7.Aaron CLEMENTS17Thanet Swim 32.68 527 
8.Rohan GILES18Saxon Crown 32.78 522 
9.Jack DICKERSON15Orpington OJ 32.80 522 
10.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 32.84 520 
11.David HOPKINS16Black Lion 32.87 518 
12.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 32.90 517 
13.Philip BRADLEY42Gravesend 32.96 514 
14.Stewart GRANT26Tonbridge 33.05 510 
15.Benedict KELLEHER15Bromley 33.28 499 
16.Robert DEANE15Beckenham 33.32 497 
17.ANGUS WYATT17Sevenoaks 34.28 457 
18.Joseph SPEAR16Margate 34.55 446 
19.James BRINKLEY18Bromley 34.83 435 
20.James MAY15Orpington OJ 34.95 431 
21.James BARTLETT17Saxon Crown 35.03 428 
22.Samuel BONIFACE16Maidstone 35.22 421 
23.James KENNEDY15Maidstone 35.33 417 
24.Jack QUINN18Saxon Crown 35.34 417 
25.James RUSSELL20Ashford Town 35.48 412 
26.Christopher MILES17Orpington OJ 35.57 409 
27.Toby SPARKES15Larkfield 35.59 408 
28.Thomas BATES15Black Lion 35.71 404 
29.Tariq HAMZA15Black Lion 35.85 399 
30.Conor MORTIMER15Bexley 35.95 396 
31.Ben WALKER15Hythe 36.11 391 
32.Logan DUNBAR15RTW Monson 36.21 387 
33.James LOCKWOOD15Bromley 36.52 378 
34.George NEWMAN22Greenwich 37.02 363 
35.Patrick O'BRIEN16Saxon Crown 39.44 300 
36.Oscar LIVESEY13Greenwich940.44 278 
37.Adam BAKER24Sharks1440.59 275 
 Alexander LISTER16Bromley DNC   
 Callum PROUT16Sharks8DQ SA-   
 John FURNESS17Bromley DQ ST-   

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.PATRICK HAM15Sevenoaks 32.46 538 
2.Adam FISHER15White Oak 32.60 531 
3.Jack DICKERSON15Orpington OJ 32.80 522 
4.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 32.90 517 
5.Benedict KELLEHER15Bromley 33.28 499 
6.Robert DEANE15Beckenham 33.32 497 
7.James MAY15Orpington OJ 34.95 431 
8.James KENNEDY15Maidstone 35.33 417 
9.Toby SPARKES15Larkfield 35.59 408 
10.Thomas BATES15Black Lion 35.71 404 
11.Tariq HAMZA15Black Lion 35.85 399 
12.Conor MORTIMER15Bexley 35.95 396 
13.Ben WALKER15Hythe 36.11 391 
14.Logan DUNBAR15RTW Monson 36.21 387 
15.James LOCKWOOD15Bromley 36.52 378 

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Oliver COE16Orpington OJ 31.43 593 
2.David HOPKINS16Black Lion 32.87 518 
3.Joseph SPEAR16Margate 34.55 446 
4.Samuel BONIFACE16Maidstone 35.22 421 
5.Patrick O'BRIEN16Saxon Crown 39.44 300 
 Alexander LISTER16Bromley DNC   
 Callum PROUT16Sharks8DQ SA-   

Disqualification Codes

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Oliver COE16Orpington OJ 31.43 593 
2.PATRICK HAM15Sevenoaks 32.46 538 
3.Adam FISHER15White Oak 32.60 531 
4.Jack DICKERSON15Orpington OJ 32.80 522 
5.David HOPKINS16Black Lion 32.87 518 
6.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 32.90 517 
7.Benedict KELLEHER15Bromley 33.28 499 
8.Robert DEANE15Beckenham 33.32 497 
9.Joseph SPEAR16Margate 34.55 446 
10.James MAY15Orpington OJ 34.95 431 
11.Samuel BONIFACE16Maidstone 35.22 421 
12.James KENNEDY15Maidstone 35.33 417 
13.Toby SPARKES15Larkfield 35.59 408 
14.Thomas BATES15Black Lion 35.71 404 
15.Tariq HAMZA15Black Lion 35.85 399 
16.Conor MORTIMER15Bexley 35.95 396 
17.Ben WALKER15Hythe 36.11 391 
18.Logan DUNBAR15RTW Monson 36.21 387 
19.James LOCKWOOD15Bromley 36.52 378 
20.Patrick O'BRIEN16Saxon Crown 39.44 300 
21.Oscar LIVESEY13Greenwich940.44 278 
 Alexander LISTER16Bromley DNC   
 Callum PROUT16Sharks8DQ SA-   

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Oliver LISTER17Bromley 31.63 582 
2.Ross FISHER18White Oak 31.77 574 
3.Aaron CLEMENTS17Thanet Swim 32.68 527 
4.Rohan GILES18Saxon Crown 32.78 522 
5.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 32.84 520 
6.ANGUS WYATT17Sevenoaks 34.28 457 
7.James BRINKLEY18Bromley 34.83 435 
8.James BARTLETT17Saxon Crown 35.03 428 
9.Jack QUINN18Saxon Crown 35.34 417 
10.Christopher MILES17Orpington OJ 35.57 409 
 John FURNESS17Bromley DQ ST-   

Disqualification Codes

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Oliver COE16Orpington OJ 31.43 593 
2.Oliver LISTER17Bromley 31.63 582 
3.Ross FISHER18White Oak 31.77 574 
4.Jonathan GLENNY20Saxon Crown 31.98 563 
5.PATRICK HAM15Sevenoaks 32.46 538 
6.Adam FISHER15White Oak 32.60 531 
7.Aaron CLEMENTS17Thanet Swim 32.68 527 
8.Rohan GILES18Saxon Crown 32.78 522 
9.Jack DICKERSON15Orpington OJ 32.80 522 
10.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 32.84 520 
11.David HOPKINS16Black Lion 32.87 518 
12.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 32.90 517 
13.Philip BRADLEY42Gravesend 32.96 514 
14.Stewart GRANT26Tonbridge 33.05 510 
15.Benedict KELLEHER15Bromley 33.28 499 
16.Robert DEANE15Beckenham 33.32 497 
17.ANGUS WYATT17Sevenoaks 34.28 457 
18.Joseph SPEAR16Margate 34.55 446 
19.James BRINKLEY18Bromley 34.83 435 
20.James MAY15Orpington OJ 34.95 431 
21.James BARTLETT17Saxon Crown 35.03 428 
22.Samuel BONIFACE16Maidstone 35.22 421 
23.James KENNEDY15Maidstone 35.33 417 
24.Jack QUINN18Saxon Crown 35.34 417 
25.James RUSSELL20Ashford Town 35.48 412 
26.Christopher MILES17Orpington OJ 35.57 409 
27.Toby SPARKES15Larkfield 35.59 408 
28.Thomas BATES15Black Lion 35.71 404 
29.Tariq HAMZA15Black Lion 35.85 399 
30.Conor MORTIMER15Bexley 35.95 396 
31.Ben WALKER15Hythe 36.11 391 
32.Logan DUNBAR15RTW Monson 36.21 387 
33.James LOCKWOOD15Bromley 36.52 378 
34.George NEWMAN22Greenwich 37.02 363 
35.Patrick O'BRIEN16Saxon Crown 39.44 300 
36.Oscar LIVESEY13Greenwich940.44 278 
37.Adam BAKER24Sharks1440.59 275 
 Alexander LISTER16Bromley DNC   
 Callum PROUT16Sharks8DQ SA-   
 John FURNESS17Bromley DQ ST-   

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCat.Time BDPoints 
1.Oscar LIVESEY13Greenwich940.44 495 
2.Adam BAKER24Sharks1440.59 393 
 Callum PROUT16Sharks8DQ SA-   

Disqualification Codes

UP