Mens Open & Jnr 100 Ind Med - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ben WATSON18Co Cant'bury 1:00.15 647 
2.Oliver COE16Orpington OJ 1:01.24 613 
3.XANDER ALARI-WILLIAMS17Sevenoaks 1:02.03 590 
4.Ross FISHER18White Oak 1:02.04 589 
5.Michael GUNNING16Beckenham 1:03.80 542 
6.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 1:03.97 538 
7.Sean PERFECT19Bromley 1:04.14 533 
8.Adam FISHER15White Oak 1:04.15 533 
9.Henry KNIGHT15Beckenham 1:04.76 518 
10.Oliver REYNOLDS18Bromley 1:04.85 516 
11.Jonathan GLENNY20Saxon Crown 1:05.32 505 
12.Nicholas ROWE22Larkfield 1:05.65 497 
13.Aaron CLEMENTS17Thanet Swim 1:05.89 492 
14.Christopher MILES17Orpington OJ 1:06.52 478 
15.Liam DREW16Co Cant'bury 1:06.57 477 
16.Benedict KELLEHER15Bromley 1:06.81 472 
17.Rhys THOMAS17Maidstone 1:06.90 470 
18.Jake DAVIES15Co Cant'bury 1:07.09 466 
19.Ciaran KENNEDY16Saxon Crown 1:07.11 466 
20.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 1:07.48 458 
21.Matthew PARRY16Black Lion 1:08.13 445 
22.Toby SPARKES15Larkfield 1:08.18 444 
23.Alexander PICKSLEY16Greenwich 1:09.59 417 
24.George EVANS15Greenwich 1:10.46 402 
 James FLOYD18RTW Monson DQ ST-   
 James BRINKLEY18Bromley DQ T-3L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Oliver COE16Orpington OJ 1:01.24 613 
2.Michael GUNNING16Beckenham 1:03.80 542 
3.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 1:03.97 538 
4.Adam FISHER15White Oak 1:04.15 533 
5.Henry KNIGHT15Beckenham 1:04.76 518 
6.Liam DREW16Co Cant'bury 1:06.57 477 
7.Benedict KELLEHER15Bromley 1:06.81 472 
8.Jake DAVIES15Co Cant'bury 1:07.09 466 
9.Ciaran KENNEDY16Saxon Crown 1:07.11 466 
10.Matthew PARRY16Black Lion 1:08.13 445 
11.Toby SPARKES15Larkfield 1:08.18 444 
12.Alexander PICKSLEY16Greenwich 1:09.59 417 
13.George EVANS15Greenwich 1:10.46 402 

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ben WATSON18Co Cant'bury 1:00.15 647 
2.Oliver COE16Orpington OJ 1:01.24 613 
3.XANDER ALARI-WILLIAMS17Sevenoaks 1:02.03 590 
4.Ross FISHER18White Oak 1:02.04 589 
5.Michael GUNNING16Beckenham 1:03.80 542 
6.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 1:03.97 538 
7.Sean PERFECT19Bromley 1:04.14 533 
8.Adam FISHER15White Oak 1:04.15 533 
9.Henry KNIGHT15Beckenham 1:04.76 518 
10.Oliver REYNOLDS18Bromley 1:04.85 516 
11.Jonathan GLENNY20Saxon Crown 1:05.32 505 
12.Nicholas ROWE22Larkfield 1:05.65 497 
13.Aaron CLEMENTS17Thanet Swim 1:05.89 492 
14.Christopher MILES17Orpington OJ 1:06.52 478 
15.Liam DREW16Co Cant'bury 1:06.57 477 
16.Benedict KELLEHER15Bromley 1:06.81 472 
17.Rhys THOMAS17Maidstone 1:06.90 470 
18.Jake DAVIES15Co Cant'bury 1:07.09 466 
19.Ciaran KENNEDY16Saxon Crown 1:07.11 466 
20.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 1:07.48 458 
21.Matthew PARRY16Black Lion 1:08.13 445 
22.Toby SPARKES15Larkfield 1:08.18 444 
23.Alexander PICKSLEY16Greenwich 1:09.59 417 
24.George EVANS15Greenwich 1:10.46 402 
 James FLOYD18RTW Monson DQ ST-   
 James BRINKLEY18Bromley DQ T-3L   

Disqualification Codes

UP