Mens Open & MD 200m IM HDW - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 2:15.90 577 
2.Henry KNIGHT15Beckenham 2:17.25 560 
3.Benedict KELLEHER15Bromley 2:20.28 524 
4.Adam FISHER15White Oak 2:23.71 487 
5.Conor MORTIMER15Bexley 2:23.89 486 
6.James MAY15Orpington OJ 2:24.94 475 
7.Robert DEANE15Beckenham 2:26.04 464 
8.Jake DAVIES15Co Cant'bury 2:27.03 455 
9.Tariq HAMZA15Black Lion 2:27.16 454 
10.James KENNEDY15Maidstone 2:28.19 445 
11.George WALKER15Orpington OJ 2:29.51 433 
12.Ciaran SLATER15Ashford Town 2:30.15 427 
13.Cameron FOREMAN15Co Cant'bury 2:33.81 398 

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Michael GUNNING16Beckenham 2:13.60 607 
2.Oliver COE16Orpington OJ 2:14.63 593 
3.Ege SEVER16Co Cant'bury 2:18.31 547 
4.Joseph DENTON16Black Lion 2:23.69 488 
5.Sam HARVEY16Orpington OJ 2:25.87 466 
6.Matthew PARRY16Black Lion 2:27.24 453 
7.Jack WILLIS16Dartford 2:27.27 453 
8.James RANDALL16Bexley 2:31.69 414 

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Michael GUNNING16Beckenham 2:13.60 607 
2.Oliver COE16Orpington OJ 2:14.63 593 
3.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 2:15.90 577 
4.Henry KNIGHT15Beckenham 2:17.25 560 
5.Ege SEVER16Co Cant'bury 2:18.31 547 
6.Benedict KELLEHER15Bromley 2:20.28 524 
7.Kyriacos PAPA-ADAMS14Thanet Swim 2:22.58 499 
8.Joseph DENTON16Black Lion 2:23.69 488 
9.Adam FISHER15White Oak 2:23.71 487 
10.Conor MORTIMER15Bexley 2:23.89 486 
11.James MAY15Orpington OJ 2:24.94 475 
12.Sam HARVEY16Orpington OJ 2:25.87 466 
13.Robert DEANE15Beckenham 2:26.04 464 
14.Jake DAVIES15Co Cant'bury 2:27.03 455 
15.Tariq HAMZA15Black Lion 2:27.16 454 
16.Matthew PARRY16Black Lion 2:27.24 453 
17.Jack WILLIS16Dartford 2:27.27 453 
18.James KENNEDY15Maidstone 2:28.19 445 
19.George WALKER15Orpington OJ 2:29.51 433 
20.Ciaran SLATER15Ashford Town 2:30.15 427 
21.James RANDALL16Bexley 2:31.69 414 
22.Cameron FOREMAN15Co Cant'bury 2:33.81 398 

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ben WATSON18Co Cant'bury 2:12.77 618 
2.PATRICK FOLEY17Sevenoaks 2:16.16 573 
3.Christopher MILES17Orpington OJ 2:21.65 509 
4.Dan SEAGROVE-CASTLE17Co Cant'bury 2:22.38 501 
5.Rhys THOMAS17Maidstone 2:25.99 465 
6.ANGUS WYATT17Sevenoaks 2:27.04 455 
7.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 2:27.74 449 
8.James BARTLETT17Saxon Crown 2:29.09 437 
9.LEANDRE STEVENS17Sevenoaks 2:30.93 421 

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ben WATSON18Co Cant'bury 2:12.77 618 
2.Michael GUNNING16Beckenham 2:13.60 607 
3.Oliver COE16Orpington OJ 2:14.63 593 
4.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 2:15.90 577 
5.PATRICK FOLEY17Sevenoaks 2:16.16 573 
6.Henry KNIGHT15Beckenham 2:17.25 560 
7.Ege SEVER16Co Cant'bury 2:18.31 547 
8.Benedict KELLEHER15Bromley 2:20.28 524 
9.Christopher MILES17Orpington OJ 2:21.65 509 
10.Dan SEAGROVE-CASTLE17Co Cant'bury 2:22.38 501 
11.Kyriacos PAPA-ADAMS14Thanet Swim 2:22.58 499 
12.Joseph DENTON16Black Lion 2:23.69 488 
13.Adam FISHER15White Oak 2:23.71 487 
14.Conor MORTIMER15Bexley 2:23.89 486 
15.James MAY15Orpington OJ 2:24.94 475 
16.Jonathan GLENNY20Saxon Crown 2:25.36 471 
17.Sam HARVEY16Orpington OJ 2:25.87 466 
18.Rhys THOMAS17Maidstone 2:25.99 465 
19.Robert DEANE15Beckenham 2:26.04 464 
20.Jake DAVIES15Co Cant'bury 2:27.03 455 
21.ANGUS WYATT17Sevenoaks 2:27.04 455 
22.Tariq HAMZA15Black Lion 2:27.16 454 
23.Matthew PARRY16Black Lion 2:27.24 453 
24.Jack WILLIS16Dartford 2:27.27 453 
25.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 2:27.74 449 
26.James KENNEDY15Maidstone 2:28.19 445 
27.James BARTLETT17Saxon Crown 2:29.09 437 
28.George WALKER15Orpington OJ 2:29.51 433 
29.Ciaran SLATER15Ashford Town 2:30.15 427 
30.LEANDRE STEVENS17Sevenoaks 2:30.93 421 
31.James RANDALL16Bexley 2:31.69 414 
32.Cameron FOREMAN15Co Cant'bury 2:33.81 398 

UP