Mens Open & MD 100m Butterfly - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Dan SEAGROVE-CASTLE17Co Cant'bury 59.22 595 
2.TOM FOLEY21Sevenoaks 59.23 594 
3.Michael GUNNING16Beckenham 59.30 592 
4.Ben WATSON18Co Cant'bury 59.31 592 
5.James FLOYD18RTW Monson 1:00.60 555 
6.Ege SEVER16Co Cant'bury 1:01.49 531 
7.Oliver COE16Orpington OJ 1:01.53 530 
8.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 1:01.65 527 
9.Frederick MAWHOOD18White Oak 1:01.87 521 
10.James BRINKLEY18Bromley 1:02.61 503 
11.PATRICK FOLEY17Sevenoaks 1:03.42 484 
12.Casey HARTE14Thanet Swim 1:03.45 483 
13.Sam WOODARD16Co Cant'bury 1:03.58 480 
14.Nicholas ROWE22Larkfield 1:04.52 460 
15.Sam HARVEY16Orpington OJ 1:04.83 453 
16.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 1:04.85 453 
17.PATRICK HAM15Sevenoaks 1:04.90 452 
18.Matthew PARRY16Black Lion 1:05.01 449 
19.Adam FISHER15White Oak 1:05.23 445 
20.Olliver JENKINS18Maidstone 1:05.50 439 
21.Jake DAVIES15Co Cant'bury 1:05.57 438 
22.LEANDRE STEVENS17Sevenoaks 1:05.99 430 
23.Luke BREWSTER15Greenw Bo Ma 1:06.14 427 
24.Ciaran KENNEDY16Saxon Crown 1:06.43 421 
25.Christopher MILES17Orpington OJ 1:06.44 421 
26.Rhys THOMAS17Maidstone 1:06.61 418 
27.Timothy ADELANI14Beckenham 1:06.74 415 
28.Cameron INGRAM15Gravesend 1:07.00 410 
29.Jack WILLIS16Dartford 1:07.01 410 
30.Nicholas DUXBURY16Greenw Bo Ma 1:07.27 405 
31.Ross SMITH17White Oak 1:07.80 396 
32.Tariq HAMZA15Black Lion 1:07.84 395 
33.Benedict KELLEHER15Bromley 1:07.97 393 
34.James RANDALL16Bexley 1:08.02 392 
35.Joseph DENTON16Black Lion 1:08.12 390 
36.David HOPKINS16Black Lion 1:08.16 390 
37.Alexander KIRKPATRICK15Thanet Swim 1:08.36 386 
38.Charles CHAMPS15Co Cant'bury 1:08.69 381 
39.James BELL15Larkfield 1:08.73 380 
40.James KENNEDY15Maidstone 1:08.80 379 
41.Jamie HOPPER15Co Cant'bury 1:09.30 371 
42.Ciaran SLATER15Ashford Town 1:10.19 357 
43.Liam DREW16Co Cant'bury 1:10.55 351 
44.Omid HAKIMAZARI15White Oak 1:10.87 347 
45.Alex BAILEY21Sharks141:14.39 300 
46.Oscar LIVESEY13Greenwich101:20.26 239 
 Sean PERFECT19Bromley DNC   

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 1:01.65 527 
2.PATRICK HAM15Sevenoaks 1:04.90 452 
3.Adam FISHER15White Oak 1:05.23 445 
4.Jake DAVIES15Co Cant'bury 1:05.57 438 
5.Luke BREWSTER15Greenw Bo Ma 1:06.14 427 
6.Cameron INGRAM15Gravesend 1:07.00 410 
7.Tariq HAMZA15Black Lion 1:07.84 395 
8.Benedict KELLEHER15Bromley 1:07.97 393 
9.Alexander KIRKPATRICK15Thanet Swim 1:08.36 386 
10.Charles CHAMPS15Co Cant'bury 1:08.69 381 
11.James BELL15Larkfield 1:08.73 380 
12.James KENNEDY15Maidstone 1:08.80 379 
13.Jamie HOPPER15Co Cant'bury 1:09.30 371 
14.Ciaran SLATER15Ashford Town 1:10.19 357 
15.Omid HAKIMAZARI15White Oak 1:10.87 347 

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Michael GUNNING16Beckenham 59.30 592 
2.Ege SEVER16Co Cant'bury 1:01.49 531 
3.Oliver COE16Orpington OJ 1:01.53 530 
4.Sam WOODARD16Co Cant'bury 1:03.58 480 
5.Sam HARVEY16Orpington OJ 1:04.83 453 
6.Matthew PARRY16Black Lion 1:05.01 449 
7.Ciaran KENNEDY16Saxon Crown 1:06.43 421 
8.Jack WILLIS16Dartford 1:07.01 410 
9.Nicholas DUXBURY16Greenw Bo Ma 1:07.27 405 
10.James RANDALL16Bexley 1:08.02 392 
11.Joseph DENTON16Black Lion 1:08.12 390 
12.David HOPKINS16Black Lion 1:08.16 390 
13.Liam DREW16Co Cant'bury 1:10.55 351 

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Michael GUNNING16Beckenham 59.30 592 
2.Ege SEVER16Co Cant'bury 1:01.49 531 
3.Oliver COE16Orpington OJ 1:01.53 530 
4.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 1:01.65 527 
5.Casey HARTE14Thanet Swim 1:03.45 483 
6.Sam WOODARD16Co Cant'bury 1:03.58 480 
7.Sam HARVEY16Orpington OJ 1:04.83 453 
8.PATRICK HAM15Sevenoaks 1:04.90 452 
9.Matthew PARRY16Black Lion 1:05.01 449 
10.Adam FISHER15White Oak 1:05.23 445 
11.Jake DAVIES15Co Cant'bury 1:05.57 438 
12.Luke BREWSTER15Greenw Bo Ma 1:06.14 427 
13.Ciaran KENNEDY16Saxon Crown 1:06.43 421 
14.Timothy ADELANI14Beckenham 1:06.74 415 
15.Cameron INGRAM15Gravesend 1:07.00 410 
16.Jack WILLIS16Dartford 1:07.01 410 
17.Nicholas DUXBURY16Greenw Bo Ma 1:07.27 405 
18.Tariq HAMZA15Black Lion 1:07.84 395 
19.Benedict KELLEHER15Bromley 1:07.97 393 
20.James RANDALL16Bexley 1:08.02 392 
21.Joseph DENTON16Black Lion 1:08.12 390 
22.David HOPKINS16Black Lion 1:08.16 390 
23.Alexander KIRKPATRICK15Thanet Swim 1:08.36 386 
24.Charles CHAMPS15Co Cant'bury 1:08.69 381 
25.James BELL15Larkfield 1:08.73 380 
26.James KENNEDY15Maidstone 1:08.80 379 
27.Jamie HOPPER15Co Cant'bury 1:09.30 371 
28.Ciaran SLATER15Ashford Town 1:10.19 357 
29.Liam DREW16Co Cant'bury 1:10.55 351 
30.Omid HAKIMAZARI15White Oak 1:10.87 347 
31.Oscar LIVESEY13Greenwich101:20.26 239 

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Dan SEAGROVE-CASTLE17Co Cant'bury 59.22 595 
2.Ben WATSON18Co Cant'bury 59.31 592 
3.James FLOYD18RTW Monson 1:00.60 555 
4.Frederick MAWHOOD18White Oak 1:01.87 521 
5.James BRINKLEY18Bromley 1:02.61 503 
6.PATRICK FOLEY17Sevenoaks 1:03.42 484 
7.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 1:04.85 453 
8.Olliver JENKINS18Maidstone 1:05.50 439 
9.LEANDRE STEVENS17Sevenoaks 1:05.99 430 
10.Christopher MILES17Orpington OJ 1:06.44 421 
11.Rhys THOMAS17Maidstone 1:06.61 418 
12.Ross SMITH17White Oak 1:07.80 396 

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Dan SEAGROVE-CASTLE17Co Cant'bury 59.22 595 
2.TOM FOLEY21Sevenoaks 59.23 594 
3.Michael GUNNING16Beckenham 59.30 592 
4.Ben WATSON18Co Cant'bury 59.31 592 
5.James FLOYD18RTW Monson 1:00.60 555 
6.Ege SEVER16Co Cant'bury 1:01.49 531 
7.Oliver COE16Orpington OJ 1:01.53 530 
8.Joan Sebastian TELLO A15Greenw Bo Ma 1:01.65 527 
9.Frederick MAWHOOD18White Oak 1:01.87 521 
10.James BRINKLEY18Bromley 1:02.61 503 
11.PATRICK FOLEY17Sevenoaks 1:03.42 484 
12.Casey HARTE14Thanet Swim 1:03.45 483 
13.Sam WOODARD16Co Cant'bury 1:03.58 480 
14.Nicholas ROWE22Larkfield 1:04.52 460 
15.Sam HARVEY16Orpington OJ 1:04.83 453 
16.Phillip KEARNEY18Thanet Swim 1:04.85 453 
17.PATRICK HAM15Sevenoaks 1:04.90 452 
18.Matthew PARRY16Black Lion 1:05.01 449 
19.Adam FISHER15White Oak 1:05.23 445 
20.Olliver JENKINS18Maidstone 1:05.50 439 
21.Jake DAVIES15Co Cant'bury 1:05.57 438 
22.LEANDRE STEVENS17Sevenoaks 1:05.99 430 
23.Luke BREWSTER15Greenw Bo Ma 1:06.14 427 
24.Ciaran KENNEDY16Saxon Crown 1:06.43 421 
25.Christopher MILES17Orpington OJ 1:06.44 421 
26.Rhys THOMAS17Maidstone 1:06.61 418 
27.Timothy ADELANI14Beckenham 1:06.74 415 
28.Cameron INGRAM15Gravesend 1:07.00 410 
29.Jack WILLIS16Dartford 1:07.01 410 
30.Nicholas DUXBURY16Greenw Bo Ma 1:07.27 405 
31.Ross SMITH17White Oak 1:07.80 396 
32.Tariq HAMZA15Black Lion 1:07.84 395 
33.Benedict KELLEHER15Bromley 1:07.97 393 
34.James RANDALL16Bexley 1:08.02 392 
35.Joseph DENTON16Black Lion 1:08.12 390 
36.David HOPKINS16Black Lion 1:08.16 390 
37.Alexander KIRKPATRICK15Thanet Swim 1:08.36 386 
38.Charles CHAMPS15Co Cant'bury 1:08.69 381 
39.James BELL15Larkfield 1:08.73 380 
40.James KENNEDY15Maidstone 1:08.80 379 
41.Jamie HOPPER15Co Cant'bury 1:09.30 371 
42.Ciaran SLATER15Ashford Town 1:10.19 357 
43.Liam DREW16Co Cant'bury 1:10.55 351 
44.Omid HAKIMAZARI15White Oak 1:10.87 347 
45.Alex BAILEY21Sharks141:14.39 300 
46.Oscar LIVESEY13Greenwich101:20.26 239 
 Sean PERFECT19Bromley DNC   

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCat.Time BDPoints 
1.Alex BAILEY21Sharks141:14.39 588 
2.Oscar LIVESEY13Greenwich101:20.26 399 

UP