Girls 9/13 yrs 200m Breast HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Daisy ANDERSON9Black Lion 3:29.07 293 47.801:40.982:35.13
2.Lauren BRADDON9Beckenham 3:41.17 247 52.541:47.522:45.37
3.Shannon DALLIGAN9Bexley 3:42.30 243 50.591:46.902:45.70
4.Georgia BUTLER9White Oak 3:49.65 221 52.931:51.042:51.15

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Hannah WAIN10Co Cant'bury 3:09.59 393 42.941:31.332:20.39
2.Annabel GUYE-JOHNSON10RTW Monson 3:11.75 379 43.111:32.472:22.02
3.Caitlin FEARON10RTW Monson 3:13.24 371 44.361:33.172:24.22
4.Katie ISAACS10Black Lion 3:23.23 319 46.001:37.912:31.52
5.Sophie BOYLE10Black Lion 3:25.07 310 48.321:42.532:34.52
6.JADE COATSWORTH10Sevenoaks 3:25.17 310 46.071:38.602:32.46
7.Rosanna ARNOLD10Black Lion 3:27.12 301 49.391:42.262:35.31
8.Jessie SILVER10Thanet Swim 3:28.62 295 47.351:40.582:35.55
9.Imogen HAWKINS10Edenbridge 3:30.82 285 49.081:44.272:39.88
10.Olivia GARVIN10Beckenham 3:32.36 279 47.071:41.582:37.32
11.Lily SNELL10Orpington OJ 3:33.20 276 47.501:43.152:38.60
12.Phoebe HAMPSON10Bromley 3:34.25 272 48.871:43.912:39.20
13.Margaret BAXTER10Co Cant'bury 3:35.51 267 49.851:45.302:40.51
14.Rhiannon GOLDHAWK10Margate 3:42.72 242 47.951:46.752:46.76
 Kate DRURY10Greenw Bo Ma DNC      
 Ruby WATERS10Beckenham DQ S-      
 Katja BIGGS10Beckenham DQ ST-      
 Jade DIXON10Bexley DQ ST-      

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Abigail PIPER11Thanet Swim 3:00.14 458 41.231:27.202:14.11
2.IZZY BOOTH11Sevenoaks 3:06.78 411 42.211:31.232:21.51
3.Tilly EVANS11Greenwich 3:07.39 407 40.631:28.962:18.66
4.Lucy GRANT11Beckenham 3:07.74 404 43.231:32.292:21.40
5.Ellie ABELA11Black Lion 3:09.89 391 42.531:30.932:20.47
6.Charlotte GREGORY11Orpington OJ 3:13.07 372 43.931:32.952:23.56
7.Georgia COLLETT11Black Lion 3:21.84 325 47.151:38.532:31.62
 Sabrina SINHA11Greenw Bo Ma DNC      

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Sophie WALLER12Dover Life 2:53.49 512 38.741:23.412:09.12
2.Kelly BOTERO12Beckenham 3:00.63 454 41.331:26.932:14.44
3.Amber GIBBS12Maidstone 3:02.07 443 41.591:28.422:17.94
4.Eleanor WEYMOUTH12Co Cant'bury 3:03.62 432 41.731:28.382:16.52
5.Mollie ALLEN12Dover Life 3:06.02 416 40.251:28.502:17.64
6.Shannon ELVY12Black Lion 3:07.85 404 43.811:31.212:19.62
7.Chanel ROBINSON12Greenw Bo Ma 3:08.69 398 41.311:28.612:17.99
8.Sarah KEW12RTW Monson 3:09.27 395 42.351:31.062:20.54
9.GEORGINA POWELL12Sevenoaks 3:10.67 386 42.841:31.152:21.90
10.Kristyana PAPA-ADAMS12Thanet Swim 3:11.37 382 44.131:33.222:23.87
11.Jade JONES12Thanet Swim 3:12.14 377 44.831:32.222:22.64
12.Savanna JEMMETT12RTW Monson 3:12.55 375 43.011:32.742:23.00
13.Acelya TOPRAK12Saxon Crown 3:14.24 365 45.041:33.682:23.45
14.OLIVIA WYATT12Sevenoaks 3:15.17 360 43.971:34.502:25.72

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Sian ROWE13Greenw Bo Ma 2:50.10 544 38.111:21.542:05.64
2.Laura CRAIG13Thanet Swim 2:51.54 530 39.461:23.112:08.05
3.Grace WHITE13Thanet Swim 2:53.16 515 39.081:22.492:07.07
4.Ellen DUNBAR13Greenw Bo Ma 2:55.79 493 38.711:23.432:09.77
5.Lani DAVIES13Beckenham 2:56.48 487 39.531:24.112:10.48
6.EMILY LOBLEY13Sevenoaks 2:58.11 474 38.721:23.762:10.43
7.Jacinta BARHAM13Black Lion 2:58.63 469 39.231:24.492:11.59
8.Phoebe GOOLD13Beckenham 3:00.28 457 40.561:26.922:14.04
9.Annabelle KEPPEL-PALME13Maidstone 3:01.06 451 40.291:25.772:13.31
10.Georgia MILLER13RTW Monson 3:02.63 439 41.521:28.522:16.29
11.Holly ANDREWS13Orpington OJ 3:02.77 438 40.671:27.302:15.64
12.Emily WOOD13Beckenham 3:04.25 428 40.591:27.822:15.42
13.Ellen BERRY-MCINTOSH13Margate 3:04.91 423 41.031:28.082:17.21
14.Tiffany HAUGHTON13RTW Monson 3:07.96 403 41.781:29.032:18.83
15.Ellie KANE13White Oak 3:10.55 387 41.761:29.472:20.05
16.Molly DAWSON13Thanet Swim 3:12.76 373 44.891:33.932:23.75

UP