Girls 10/13 yrs 400m Free HDW - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Caitlin FEARON10RTW Monson 5:11.18 448 
 50m 34.11100m 1:12.56150m 1:52.35200m 2:32.43250m 3:13.13300m 3:53.17350m 4:33.53400m 5:11.18
2.Elloise CLEMENTS10Thanet Swim 5:37.01 353 
 50m 37.53100m 1:19.57150m 2:02.57200m 2:46.26250m 3:29.68300m 4:12.76350m 4:56.53400m 5:37.01
3.Jessie SILVER10Thanet Swim 5:38.08 350 
 50m 36.91100m 1:18.48150m 2:01.45200m 2:45.58250m 3:29.01300m 4:12.99350m 4:57.94400m 5:38.08
4.Katie LONDESBROUGH10Black Lion 5:45.98 326 
 50m 38.98100m 1:21.46150m 2:05.76200m 2:50.14250m 3:34.65300m 4:19.09350m 5:03.43400m 5:45.98
 Hannah WAIN10Co Cant'bury DNC   

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ellie ABELA11Black Lion 5:08.36 461 
 50m 35.32100m 1:14.12150m 1:53.79200m 2:33.38250m 3:12.48300m 3:51.86350m 4:31.34400m 5:08.36
2.Anna BROOMFIELD11Black Lion 5:15.14 432 
 50m 35.71100m 1:15.23150m 1:55.50200m 2:36.08250m 3:16.40300m 3:57.14350m 4:36.96400m 5:15.14
3.Lucy GRANT11Beckenham 5:17.42 422 
 50m 34.67100m 1:14.71150m 1:54.78200m 2:35.85250m 3:17.54300m 3:58.95350m 4:39.11400m 5:17.42
4.Sophie LEWIS WARD11Beckenham 5:17.52 422 
 50m 34.83100m 1:14.08150m 1:54.51200m 2:35.63250m 3:16.98300m 3:58.71350m 4:40.08400m 5:17.52
5.Sabrina SINHA11Greenw Bo Ma 5:18.02 420 
 50m 36.38100m 1:17.38150m 1:57.79200m 2:38.34250m 3:18.60300m 3:57.88350m 4:38.91400m 5:18.02
6.Natalie SMITH11Greenw Bo Ma 5:24.51 395 
 50m 37.31100m 1:18.52150m 1:59.92200m 2:41.04250m 3:21.97300m 4:03.46350m 4:44.39400m 5:24.51
7.Amy CHICK11Orpington OJ 5:34.35 361 
 50m 36.45100m 1:17.37150m 1:59.06200m 2:41.03250m 3:23.92300m 4:07.66350m 4:52.36400m 5:34.35
8.Tilly EVANS11Greenwich 5:35.94 356 
 50m 35.93100m 1:16.70150m 2:00.06200m 2:43.10250m 3:26.78300m 4:10.62350m 4:55.36400m 5:35.94

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Sophie WALLER12Dover Life 4:47.41 569 
 50m 32.34100m 1:07.46150m 1:44.19200m 2:20.73250m 2:57.58300m 3:34.67350m 4:12.23400m 4:47.41
2.Sarah KEW12RTW Monson 4:54.98 526 
 50m 32.75100m 1:09.11150m 1:46.60200m 2:24.27250m 3:01.93300m 3:39.82350m 4:17.80400m 4:54.98
3.Eleanor WEYMOUTH12Co Cant'bury 4:56.98 516 
 50m 34.72100m 1:12.22150m 1:49.85200m 2:27.61250m 3:05.37300m 3:43.32350m 4:20.67400m 4:56.98
4.Becky MONAGHAN12RTW Monson 4:58.41 508 
 50m 34.18100m 1:11.22150m 1:49.48200m 2:27.32250m 3:05.45300m 3:44.23350m 4:22.56400m 4:58.41
5.Georgia GARDINER12Co Cant'bury 5:05.38 474 
 50m 33.56100m 1:12.00150m 1:50.18200m 2:29.19250m 3:09.04300m 3:48.63350m 4:28.16400m 5:05.38
6.Kelly BOTERO12Beckenham 5:08.16 462 
 50m 35.20100m 1:14.20150m 1:53.26200m 2:32.30250m 3:11.75300m 3:51.03350m 4:30.35400m 5:08.16
7.Nicole PARISH12Gravesend 5:08.36 461 
 50m 34.65100m 1:14.25150m 1:54.57200m 2:34.81250m 3:15.14300m 3:53.85350m 4:32.84400m 5:08.36
8.Kristyana PAPA-ADAMS12Thanet Swim 5:08.38 461 
 50m 35.66100m 1:15.12150m 1:54.78200m 2:34.25250m 3:14.21300m 3:53.64350m 4:32.11400m 5:08.38
9.Georgia HARRIS12Orpington OJ 5:09.35 456 
 50m 34.52100m 1:13.10150m 1:52.51200m 2:32.57250m 3:11.79300m 3:51.66350m 4:31.25400m 5:09.35
10.Natasha WARR12White Oak 5:12.91 441 
 50m 34.18100m 1:12.69150m 1:52.32200m 2:32.60250m 3:12.73300m 3:52.76350m 4:33.20400m 5:12.91
11.Chloe DOBB12Bromley 5:14.53 434 
 50m 35.21100m 1:14.02150m 1:53.69200m 2:33.14250m 3:13.34300m 3:53.77350m 4:34.89400m 5:14.53
12.Ashley HAMILTON12Beckenham 5:15.08 432 
 50m 34.00100m 1:12.61150m 1:53.18200m 2:33.36250m 3:14.30300m 3:54.76350m 4:35.44400m 5:15.08
13.OLIVIA WYATT12Sevenoaks 5:26.30 389 
 50m 35.69100m 1:15.89150m 1:57.29200m 2:39.02250m 3:21.42300m 4:04.04350m 4:45.99400m 5:26.30
14.Rebecca MOXON12White Oak 5:27.66 384 
 50m 35.71100m 1:15.43150m 1:57.45200m 2:39.89250m 3:22.19300m 4:04.59350m 4:47.14400m 5:27.66

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Laura CRAIG13Thanet Swim 4:39.15 621 
 50m 30.94100m 1:04.36150m 1:39.50200m 2:15.47250m 2:51.06300m 3:27.02350m 4:03.37400m 4:39.15
2.Georgia MILLER13RTW Monson 4:47.49 569 
 50m 31.73100m 1:07.05150m 1:43.70200m 2:20.74250m 2:58.00300m 3:35.04350m 4:11.33400m 4:47.49
3.Sian ROWE13Greenw Bo Ma 4:52.10 542 
 50m 32.12100m 1:08.33150m 1:45.48200m 2:22.93250m 3:00.52300m 3:38.23350m 4:15.54400m 4:52.10
4.Molly DAWSON13Thanet Swim 4:53.57 534 
 50m 32.89100m 1:09.40150m 1:46.72200m 2:24.30250m 3:02.13300m 3:39.98350m 4:17.43400m 4:53.57
5.Lani DAVIES13Beckenham 4:58.64 507 
 50m 32.65100m 1:09.68150m 1:47.28200m 2:25.03250m 3:03.45300m 3:42.31350m 4:21.42400m 4:58.64
6.Annabelle KEPPEL-PALME13Maidstone 5:02.89 486 
 50m 32.79100m 1:10.15150m 1:48.70200m 2:28.65250m 3:08.24300m 3:47.79350m 4:26.81400m 5:02.89
7.Neema NYAULINGO13Greenw Bo Ma 5:03.10 485 
 50m 32.01100m 1:07.81150m 1:45.96200m 2:24.96250m 3:04.36300m 3:44.11350m 4:25.05400m 5:03.10
8.Hayley MAULDON13Maidstone 5:03.32 484 
 50m 34.49100m 1:12.25150m 1:50.83200m 2:30.10250m 3:09.27300m 3:48.39350m 4:27.17400m 5:03.32
9.Phoebe GOOLD13Beckenham 5:07.74 464 
 50m 32.45100m 1:09.56150m 1:48.20200m 2:27.42250m 3:07.60300m 3:47.87350m 4:28.58400m 5:07.74

UP