Girls 9/13 yrs 200 Ind Med HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Lauren BRADDON9Beckenham 3:10.81 300 45.471:31.982:29.13
2.Daisy ANDERSON9Black Lion 3:11.92 294 42.951:31.572:28.09
3.Maisie MACARTNEY9Thanet Swim 3:18.36 267 44.211:33.632:35.57
4.Emma KAY9Ashford Town 3:26.16 237 44.991:36.55-
 Harriet BIRD9Bexley DQ SA-      
 Shannon DALLIGAN9Bexley DQ SA-1L      

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Hannah WAIN10Co Cant'bury 2:45.00 464 35.321:17.492:06.55
2.Caitlin FEARON10RTW Monson 2:52.08 409 40.561:24.082:14.77
3.Tamara-Elisa ELLIOTT10Beckenham 2:53.52 398 37.271:20.762:14.32
4.Ruby WATERS10Beckenham 3:00.98 351 39.491:25.592:20.94
5.Imogen HAWKINS10Edenbridge 3:01.21 350 40.071:26.502:22.26
6.Lily SNELL10Orpington OJ 3:01.81 346 41.751:29.552:23.77
7.Elloise CLEMENTS10Thanet Swim 3:02.07 345 40.691:26.972:24.43
8.Annabel GUYE-JOHNSON10RTW Monson 3:02.27 344 44.581:32.572:22.47
9.Rosanna ARNOLD10Black Lion 3:03.84 335 43.561:30.772:23.26
10.HANNAH CROFTS10Sevenoaks 3:06.87 319 41.931:27.542:26.37
11.Jessie SILVER10Thanet Swim 3:10.81 300 45.331:33.022:28.09
12.Jade DIXON10Bexley 3:11.82 295 45.751:33.812:28.87

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Ellie ABELA11Black Lion 2:45.66 458 38.501:21.622:08.96
2.IZZY BOOTH11Sevenoaks 2:47.96 439 36.861:20.532:08.73
3.Lucy GRANT11Beckenham 2:49.22 430 37.281:22.672:11.79
4.Tilly EVANS11Greenwich 2:49.75 426 37.091:20.832:07.96
5.Sophie LEWIS WARD11Beckenham 2:52.39 406 38.171:20.972:15.42
6.Abigail PIPER11Thanet Swim 2:53.59 398 41.011:23.822:13.43
7.Sabrina SINHA11Greenw Bo Ma 2:55.98 382 40.741:25.552:19.45

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Sophie WALLER12Dover Life 2:33.60 575 32.761:13.181:58.35
2.Sarah KEW12RTW Monson 2:34.60 564 32.451:10.711:58.20
3.Kelly BOTERO12Beckenham 2:39.57 513 35.451:17.602:05.01
4.Georgia HARRIS12Orpington OJ 2:42.37 486 35.741:17.342:04.71
5.Eleanor WEYMOUTH12Co Cant'bury 2:42.43 486 36.981:16.982:05.70
6.Savanna JEMMETT12RTW Monson 2:44.09 471 38.711:16.412:05.83
7.Becky MONAGHAN12RTW Monson 2:44.38 469 34.371:17.132:08.67
8.Ashley HAMILTON12Beckenham 2:46.84 448 34.471:17.822:07.40
9.Nicole PARISH12Gravesend 2:47.18 446 35.691:17.722:10.56
10.Kristyana PAPA-ADAMS12Thanet Swim 2:47.22 445 39.551:21.662:10.58
11.Jade JONES12Thanet Swim 2:53.25 400 39.441:26.132:13.72

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Sian ROWE13Greenw Bo Ma 2:29.60 622 32.241:11.761:54.80
2.Laura CRAIG13Thanet Swim 2:35.90 550 36.211:18.352:01.51
3.Annabelle KEPPEL-PALME13Maidstone 2:36.30 545 33.821:13.492:00.39
4.Georgia MILLER13RTW Monson 2:37.18 536 34.381:15.362:01.59
5.Victoria WARD13Bromley 2:38.41 524 34.811:13.962:02.04
6.Lani DAVIES13Beckenham 2:38.62 522 35.551:15.452:01.09
7.Neema NYAULINGO13Greenw Bo Ma 2:39.61 512 35.751:15.932:02.77
8.Molly DAWSON13Thanet Swim 2:39.74 511 36.631:15.572:04.21
9.Ellie COX13Gravesend 2:39.96 509 35.261:15.872:03.37
10.Hayley MAULDON13Maidstone 2:40.97 499 32.76-2:04.51
11.Holly ANDREWS13Orpington OJ 2:41.05 498 37.471:17.182:03.08
12.Grace OCKWELL13Beckenham 2:41.50 494 36.251:17.202:04.39
13.Jessica FRANKLAND13Orpington OJ 2:41.74 492 34.731:15.702:04.19
14.Grace WHITE13Thanet Swim 2:43.48 477 36.541:19.892:05.11
15.Emily WOOD13Beckenham 2:43.82 474 36.961:19.562:05.62
16.Emmie DREW13Thanet Swim 2:51.88 410 37.071:21.592:11.98
 Ellen DUNBAR13Greenw Bo Ma DQ T-3L      
 Kelly ROGERS13Bexley DQ T-4L      

Disqualification Codes

UP