Girls 11/13 100m Back HDW - Heats (Declared Winners)

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.IZZY BOOTH11Sevenoaks 1:16.07 420 36.35
2.Anna BROOMFIELD11Black Lion 1:16.76 408 37.36
3.Sophie LEWIS WARD11Beckenham 1:18.25 385 37.81
4.Ellie ABELA11Black Lion 1:18.82 377 39.36
5.Tilly EVANS11Greenwich 1:19.57 367 38.66
6.Georgia COLLETT11Black Lion 1:22.00 335 39.60
7.Maia WARD11White Oak 1:22.14 333 40.49
8.CHARLOTTE HOOK11Sevenoaks 1:22.57 328 39.50
9.Sabrina SINHA11Greenw Bo Ma 1:22.79 325 40.03
10.Amy CHICK11Orpington OJ 1:24.86 302 41.08
11.Abigail PIPER11Thanet Swim 1:25.30 297 41.82
12.Natalie SMITH11Greenw Bo Ma 1:25.75 293 42.08
13.Fay GIBSON11Orpington OJ 1:26.08 289 42.16

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Sarah KEW12RTW Monson 1:10.26 533 34.01
2.Savanna JEMMETT12RTW Monson 1:12.14 492 35.39
3.Eleanor WEYMOUTH12Co Cant'bury 1:14.92 439 36.76
4.Georgia HARRIS12Orpington OJ 1:15.14 435 36.47
5.Becky MONAGHAN12RTW Monson 1:15.55 428 36.82
6.Kelly BOTERO12Beckenham 1:15.64 427 37.19
7.Grace WALKER12Hythe 1:16.09 419 36.97
8.Alexandra SCOTT12Ashford Town 1:17.04 404 37.20
9.Amy FARTHING12Dartford 1:17.64 395 38.13
10.Ashley HAMILTON12Beckenham 1:18.27 385 38.11
11.Chelsea MARSHALL12Maidstone 1:18.58 381 38.08
12.Sophie WALLER12Dover Life 1:18.72 379 38.58
13.Josephine HAWKINS12Edenbridge 1:18.89 376 38.68
14.Bronte DAVIS12Gravesend 1:19.80 363 37.25
15.Shannon ELVY12Black Lion 1:19.82 363 38.61
16.Kate RIDLEY12Orpington OJ 1:19.98 361 38.41
17.Kristyana PAPA-ADAMS12Thanet Swim 1:21.68 339 40.00
18.Natasha WARR12White Oak 1:21.84 337 39.44
 Nicole PARISH12Gravesend DQ T-    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Neema NYAULINGO13Greenw Bo Ma 1:11.61 503 34.28
2.Holly ANDREWS13Orpington OJ 1:11.68 502 35.10
3.Alexandra REED13RTW Monson 1:11.82 499 34.52
4.Georgia MILLER13RTW Monson 1:11.96 496 34.63
5.Ellie COX13Gravesend 1:12.13 492 35.21
6.Emily MCCLYMONT13Beckenham 1:12.34 488 35.47
7.Molly DAWSON13Thanet Swim 1:12.41 487 35.47
8.Sian ROWE13Greenw Bo Ma 1:12.43 486 34.96
9.Victoria WARD13Bromley 1:12.98 475 35.50
10.Lani DAVIES13Beckenham 1:13.54 464 35.72
11.Ellen DUNBAR13Greenw Bo Ma 1:13.96 457 35.81
12.Annabelle KEPPEL-PALME13Maidstone 1:14.22 452 36.09
13.Millie COLLETT13Black Lion 1:14.49 447 36.03
14.Jessica FRANKLAND13Orpington OJ 1:14.55 446 35.83
15.Laura CRAIG13Thanet Swim 1:14.93 439 36.39
16.Grace OCKWELL13Beckenham 1:15.59 428 36.38
17.Hayley MAULDON13Maidstone 1:16.12 419 -
18.Elizabeth BENNETT13Orpington OJ 1:16.46 413 36.86
19.CHARLOTTE COXON13Sevenoaks 1:16.67 410 36.94
20.Hayley Zekiye BENNETT13Greenw Bo Ma 1:16.69 409 36.15
21.Emma JOHNSTONE-BURT13Orpington OJ 1:17.02 404 37.02
22.Eleanor STOREY13Greenwich 1:17.38 399 37.03
23.ELLEN BENN13Sevenoaks 1:17.46 397 37.62
24.Jenna PILCHER13Black Lion 1:17.81 392 37.29
25.Anja WARD13White Oak 1:19.23 371 37.69
26.Emmie DREW13Thanet Swim 1:19.61 366 38.41
27.Kelly ROGERS13Bexley 1:20.21 358 37.20
28.Helena WOOD13Bexley 1:20.30 357 38.59
 Regina CHISHOLM13Beckenham DQ T-    

Disqualification Codes

UP