Boys 9/14 200m Breast HDW - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Sebastian STEWART10Orpington OJ 3:07.09 292 42.181:29.452:19.15
2.Freddie SUTHER-JONES10Beckenham 3:26.78 216 48.881:40.822:34.51
3.Matthew ROGERS10Bromley 3:26.88 216 47.431:41.152:34.66
4.Max HULBERT10Hythe 3:37.38 186 49.521:45.272:42.07
5.Yalun ZHANG10Dartford 3:37.63 185 47.082:42.20-
6.Joseph LEIGH10Erith & Dist 3:41.80 175 49.121:45.752:46.16
7.Luke BROWN10Greenwich 3:44.38 169 49.721:48.222:47.18
8.Oliver ATKINSON10Bexley 3:48.44 160 50.701:48.982:48.19
 Zachary COTTON10Larkfield DQ T-1L      
 Takudzwanshe CHAZA10Gravesend DQ T-7L      

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR11Thanet Swim 2:49.28 394 38.091:20.882:04.94
2.Andrey BRIGHTWELL11Dartford 3:06.68 294 41.451:28.732:17.69
3.James GUTHRIE11Herne Bay 3:09.09 283 40.391:29.562:20.10
4.Ciaran CLARIS11Margate 3:13.79 263 41.531:30.192:20.59
5.Andrew JESSOP11Sevenoaks 3:14.45 260 44.501:34.772:25.97
6.Edward LANGLEY11Beckenham 3:17.55 248 45.241:36.962:29.57
7.Michael JACOBS11Orpington OJ 3:18.82 243 43.741:35.212:28.01
8.Reece MCGIVAN11Saxon Crown 3:23.07 228 46.361:38.352:31.90
9.David WILSON11Sevenoaks 3:23.88 226 47.621:40.642:34.30
10.James VICK11Erith & Dist 3:31.56 202 45.581:41.822:38.14

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Alexander WILMSHURST12Thanet Swim 2:47.96 404 38.111:20.672:03.56
2.Jordan HONOUR12Thanet Swim 2:54.37 361 38.691:23.352:08.64
3.Theo HASLAM12Bromley 2:57.24 344 37.931:22.272:10.20
4.Harry BRADFORD12Thanet Swim 2:58.12 338 40.871:26.172:12.22
5.Joe DOUBLET12Greenw Bo Ma 3:02.93 312 40.951:27.152:14.93
6.Conor TOULSON12Gravesend 3:08.12 287 43.291:32.002:21.13
7.David JOHANSEN12Orpington OJ 3:08.35 286 43.081:32.652:21.58
8.Curtis TILBURY12Co Cant'bury 3:11.96 270 43.101:32.032:22.94
9.Gabe DREW12Thanet Swim 3:12.96 266 42.991:32.162:24.01
10.Joshua DUNK12Thanet Swim 3:19.18 242 45.181:37.492:30.11
11.Daniel JONES12Thanet Swim 3:19.89 239 45.611:37.182:29.34
 Ethan BARRY12Bexley DNC      
 Kie-Ren LAU12Beckenham DQ T-4L      

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Ben EVANS13Thanet Swim 2:46.12 417 37.741:20.102:04.03
2.Jacob WEST13Gravesend 2:51.98 376 37.531:21.332:07.61
3.Jordan SMITH13Saxon Crown 2:52.18 375 37.791:21.652:07.30
4.Connor LOWRY13Gravesend 2:52.19 375 37.961:22.712:08.62
5.Dominic MATTHEWS13Thanet Swim 2:53.54 366 39.451:23.502:10.03
6.Fred BIGGS13Sevenoaks 2:53.78 364 38.971:23.812:08.96
7.Kunmi OGUNFEIBO13Beckenham 2:54.29 361 38.051:22.462:08.24
8.James HULBERT13Hythe 3:00.27 326 39.861:24.742:12.79
9.Thomas GUTHRIE13Herne Bay 3:03.30 311 41.201:29.212:17.87
10.Rhys NOLAN13White Oak 3:05.47 300 40.341:26.062:15.84
11.Oscar LIVESEY13Greenwich 3:13.87 262 41.551:31.392:23.34
 Folarin OGUNSOLA13Co Cant'bury DQ S-      
 George CHAN13Beckenham DQ T-2L      

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Kyriacos PAPA-ADAMS14Thanet Swim 2:36.14 503 34.821:14.741:55.86
2.HAMISH WYATT14Sevenoaks 2:38.89 477 35.821:16.541:57.70
3.Evan WATERS14Dover Life 2:45.42 423 36.591:18.772:02.46
4.Calum RYAN14RTW Monson 2:52.36 374 39.151:23.602:08.46
5.Edward MORIARTY14Beckenham 2:53.87 364 38.341:22.552:07.71
6.Lewis GROOMBRIDGE14Orpington OJ 2:53.98 363 38.351:21.772:07.15
7.Stephen JONES14Black Lion 2:59.40 331 38.801:22.802:10.01

UP