Boys 10/14 yrs 400m Free HDW - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Joseph DOBB10Bromley 5:53.38 228 
 50m 39.15100m 1:23.73150m 2:08.72200m 2:53.66250m 3:40.04300m 4:26.39350m 5:11.83400m 5:53.38

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR11Thanet Swim 4:22.34 559 
 50m 29.96100m 1:02.96150m 1:36.71200m 2:10.21250m 2:44.07300m 3:17.36350m 3:50.61400m 4:22.34
2.Michael JACOBS11Orpington OJ 4:52.46 403 
 50m -100m -150m -200m 2:23.58250m 3:01.22300m 3:39.38350m 4:16.90400m 4:52.46
3.HAMISH JOHNSTONE11Sevenoaks 5:16.68 317 
 50m 34.57100m 1:14.18150m 1:55.11200m 2:36.05250m 3:16.07300m 3:54.38350m 4:33.10400m 5:16.68
4.Henry SIMPSON11Beckenham 5:20.14 307 
 50m 33.81100m 1:13.17150m 1:55.44200m 2:37.80250m 3:18.58300m 4:00.22350m 4:43.13400m 5:20.14
5.Andrey BRIGHTWELL11Dartford 5:20.48 306 
 50m 34.96100m 1:14.07150m 1:55.56200m 2:37.47250m 3:19.55300m 4:00.97350m 4:42.65400m 5:20.48
6.Oliver RANDALL11Orpington OJ 5:20.54 306 
 50m 35.86100m 1:15.78150m 1:57.20200m 2:39.04250m 3:19.87300m 4:01.65350m 4:43.61400m 5:20.54
7.Samuel CRABTREE11Thanet Swim 5:20.88 305 
 50m 35.92100m 1:17.62150m 1:59.00200m 2:38.96250m 3:19.49300m 4:00.91350m 4:41.13400m 5:20.88
8.Andrew JESSOP11Sevenoaks 5:21.06 304 
 50m 36.81100m 1:17.55150m 1:58.74200m 2:40.01250m 3:21.92300m 4:03.25350m 4:43.83400m 5:21.06
9.Joseph WHITE11Greenwich 5:29.33 282 
 50m 37.33100m 1:19.45150m 2:01.46200m 2:44.44250m 3:26.97300m 4:08.96350m 4:50.13400m 5:29.33

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Alexander WILMSHURST12Thanet Swim 4:33.97 490 
 50m 31.50100m 1:05.79150m 1:40.65200m 2:15.78250m 2:50.41300m 3:25.41350m 4:00.41400m 4:33.97
2.Harry BRADFORD12Thanet Swim 4:36.66 476 
 50m 31.66100m 1:06.63150m 1:42.19200m 2:17.48250m 2:52.59300m 3:27.67350m 4:02.89400m 4:36.66
3.Jordan HONOUR12Thanet Swim 4:44.14 439 
 50m 32.51100m 1:08.28150m 1:44.31200m 2:20.37250m 2:56.41300m 3:32.32350m 4:08.60400m 4:44.14
4.Joshua DUNK12Thanet Swim 4:52.19 404 
 50m 33.96100m 1:10.82150m 1:48.11200m 2:25.45250m 3:02.06300m 3:39.38350m 4:16.89400m 4:52.19
5.Daniel JONES12Thanet Swim 5:03.92 359 
 50m 34.70100m 1:12.85150m 1:51.73200m 2:30.78250m 3:09.93300m 3:48.67350m 4:27.53400m 5:03.92
6.Robert SHORTER12Bromley 5:14.60 324 
 50m 34.95100m 1:14.20150m 1:53.79200m 2:33.81250m 3:13.71300m 3:53.85350m 4:34.73400m 5:14.60
7.Joshua HARRISON12RTW Monson 5:28.65 284 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:28.65

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ben EVANS13Thanet Swim 4:24.78 543 
 50m 29.75100m 1:02.89150m 1:36.66200m 2:10.65250m 2:44.31300m 3:18.29350m 3:52.32400m 4:24.78
2.Kunmi OGUNFEIBO13Beckenham 4:27.68 526 
 50m 29.59100m 1:02.48150m 1:36.32200m 2:10.54250m 2:44.56300m 3:18.52350m 3:53.71400m 4:27.68
3.Fred BIGGS13Sevenoaks 4:29.83 513 
 50m 31.59100m 1:06.03150m 1:40.94200m 2:15.67250m 2:49.50300m 3:24.07350m 3:57.45400m 4:29.83
4.Harold PEARSON13Beckenham 4:31.34 505 
 50m 31.04100m 1:05.00150m 1:39.56200m 2:14.54250m 2:48.90300m 3:23.62350m 3:58.34400m 4:31.34
5.Dominic MATTHEWS13Thanet Swim 4:35.25 483 
 50m 31.81100m 1:06.00150m 1:41.05200m 2:15.54250m 2:49.70300m 3:25.09350m 4:00.50400m 4:35.25
6.Henry CHOONG13Sevenoaks 4:38.28 468 
 50m 30.71100m 1:06.34150m 1:42.33200m 2:16.15250m 2:51.34300m 3:27.37350m 4:03.94400m 4:38.28
7.Connor LOWRY13Gravesend 4:38.55 466 
 50m 31.44100m 1:06.47150m 1:41.80200m 2:17.46250m 2:53.25300m 3:28.63350m 4:03.88400m 4:38.55
8.Joseph GASTER13Orpington OJ 4:39.81 460 
 50m 31.20100m 1:05.26150m 1:40.55200m 2:16.35250m 2:52.52300m 3:29.41350m 4:05.71400m 4:39.81
9.Thomas SLATER13Ashford Town 4:41.64 451 
 50m 32.09100m 1:07.23150m 1:43.17200m 2:19.27250m 2:54.49300m 3:30.69350m 4:06.51400m 4:41.64
10.Luke DE CLERK13Gravesend 4:46.86 427 
 50m 32.13100m 1:08.29150m 1:45.47200m 2:23.06250m 3:00.35300m 3:37.54350m 4:11.51400m 4:46.86
11.Jordan SMITH13Saxon Crown 4:47.67 423 
 50m 32.07100m 1:07.23150m 1:43.05200m 2:19.84250m 2:57.07300m 3:34.37350m 4:12.25400m 4:47.67
12.Folarin OGUNSOLA13Co Cant'bury 5:08.23 344 
 50m 33.08100m 1:09.59150m 1:47.30200m 2:26.89250m 3:06.86300m 3:47.44350m 4:27.97400m 5:08.23

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kyriacos PAPA-ADAMS14Thanet Swim 4:18.45 584 
 50m 29.33100m 1:02.38150m 1:35.92200m 2:09.37250m 2:42.94300m 3:16.08350m 3:48.15400m 4:18.45
2.Louis PHILLIPS14Beckenham 4:18.53 584 
 50m 28.62100m 1:00.68150m 1:33.66200m 2:07.10250m 2:40.64300m 3:13.75350m 3:47.28400m 4:18.53
3.Benjamin POND14Thanet Swim 4:18.70 582 
 50m 29.39100m 1:01.90150m 1:35.37200m 2:09.19250m 2:42.25300m 3:15.28350m 3:47.95400m 4:18.70
4.Joe ERB14Greenw Bo Ma 4:28.25 522 
 50m 30.06100m 1:03.20150m 1:36.91200m 2:11.55250m 2:45.90300m 3:20.43350m 3:54.85400m 4:28.25
5.Casey HARTE14Thanet Swim 4:28.47 521 
 50m 29.52100m 1:02.94150m 1:37.93200m 2:12.11250m 2:46.44300m 3:21.18350m 3:55.33400m 4:28.47
6.Evan WATERS14Dover Life 4:29.16 517 
 50m 29.01100m 1:02.16150m 1:36.54200m 2:11.06250m 2:46.06300m 3:20.98350m 3:55.86400m 4:29.16
7.Billy-Ray PALMER14Thanet Swim 4:36.25 478 
 50m 31.71100m 1:06.28150m 1:41.21200m 2:16.34250m 2:51.57300m 3:27.02350m 4:02.41400m 4:36.25
8.Calum RYAN14RTW Monson 4:39.18 463 
 50m 31.15100m 1:05.80150m 1:41.43200m 2:16.93250m 2:52.98300m 3:28.56350m 4:04.58400m 4:39.18
9.Jamie GRAIN14Bexley 4:39.21 463 
 50m 30.85100m 1:05.59150m 1:39.96200m 2:15.48250m 2:51.72300m 3:28.66350m 4:04.80400m 4:39.21
10.HAMISH WYATT14Sevenoaks 4:45.92 431 
 50m 32.47100m 1:07.92150m 1:44.61200m 2:20.60250m 2:58.13300m 3:34.54350m 4:11.25400m 4:45.92
11.Edward MORIARTY14Beckenham 4:47.65 424 
 50m 32.79100m 1:08.41150m 1:44.47200m 2:20.93250m 2:57.65300m 3:34.87350m 4:12.29400m 4:47.65
12.Stephen TAYLOR14Co Cant'bury 4:48.64 419 
 50m 32.52100m 1:08.29150m -200m 2:21.82250m 2:59.25300m 4:13.80350m -400m 4:48.64
 Nathan MARSH14Sevenoaks DQ ST-   

Disqualification Codes

UP