Boys 9/14 yrs 200m Free HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Lee SHEPHERD9Dover Life 2:53.97 202 
2.Oliver WITTER9Co Cant'bury 2:55.35 197 
3.Joshua JONES9Thanet Swim 2:55.36 197 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Takudzwanshe CHAZA10Gravesend 2:29.41 319 
2.Benjamin TRITTON10Maidstone 2:35.71 282 
3.Sebastian STEWART10Orpington OJ 2:40.70 256 
4.Benjam N WHITE10Maidstone 2:40.92 255 
5.Joseph DOBB10Bromley 2:44.40 239 
6.Antony WILSON10Orpington OJ 2:44.61 239 
7.Oliver ATKINSON10Bexley 2:45.32 235 
8.Matthew ROGERS10Bromley 2:49.86 217 
9.Ethan RAYMENT10Bexley 2:56.05 195 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR11Thanet Swim 2:08.04 507 
2.Michael JACOBS11Orpington OJ 2:19.81 390 
3.Callum RAYMENT11Bexley 2:28.72 324 
4.Andrey BRIGHTWELL11Dartford 2:29.69 317 
5.Edward LANGLEY11Beckenham 2:29.72 317 
6.HAMISH JOHNSTONE11Sevenoaks 2:29.86 316 
7.Andrew JESSOP11Sevenoaks 2:30.09 315 
8.Louis THOMAS11Thanet Swim 2:31.18 308 
9.Samuel CRABTREE11Thanet Swim 2:32.61 299 
10.Oliver RANDALL11Orpington OJ 2:33.04 297 
11.Henry SIMPSON11Beckenham 2:33.23 296 
12.James VICK11Erith & Dist 2:34.49 289 
13.George CASEY11Co Cant'bury 2:36.10 280 
14.Joseph WHITE11Greenwich 2:37.72 271 
15.Michael DAVIDSON11Sevenoaks 2:37.84 271 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Alexander WILMSHURST12Thanet Swim 2:11.49 468 
2.Harry BRADFORD12Thanet Swim 2:13.49 448 
3.Theo HASLAM12Bromley 2:16.12 422 
4.Jordan HONOUR12Thanet Swim 2:16.44 419 
5.David JOHANSEN12Orpington OJ 2:22.91 365 
6.Joshua DUNK12Thanet Swim 2:23.07 364 
7.James GILLIE12Beckenham 2:23.12 363 
8.Daniel JONES12Thanet Swim 2:25.80 344 
9.Joshua HARRISON12RTW Monson 2:25.95 342 
10.Curtis TILBURY12Co Cant'bury 2:26.86 336 
11.Joe DOUBLET12Greenw Bo Ma 2:30.49 312 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kunmi OGUNFEIBO13Beckenham 2:03.06 572 
2.Ben EVANS13Thanet Swim 2:06.26 529 
3.Henry CHOONG13Sevenoaks 2:09.25 493 
4.Fred BIGGS13Sevenoaks 2:10.18 483 
5.Luke GUNNING13Beckenham 2:10.52 479 
6.Connor LOWRY13Gravesend 2:12.64 456 
7.Dominic MATTHEWS13Thanet Swim 2:13.24 450 
8.Joseph GASTER13Orpington OJ 2:13.61 447 
9.Thomas SLATER13Ashford Town 2:15.79 425 
10.Folarin OGUNSOLA13Co Cant'bury 2:16.79 416 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Louis PHILLIPS14Beckenham 2:03.13 571 
2.Kyriacos PAPA-ADAMS14Thanet Swim 2:03.50 566 
3.Timothy ADELANI14Beckenham 2:03.90 560 
4.Benjamin POND14Thanet Swim 2:05.53 539 
5.Nathan MARSH14Sevenoaks 2:07.10 519 
6.Joe ERB14Greenw Bo Ma 2:07.43 515 
7.Casey HARTE14Thanet Swim 2:08.13 506 
8.Evan WATERS14Dover Life 2:08.54 502 
9.Jamie GRAIN14Bexley 2:11.25 471 
10.Michael MOXOM14White Oak 2:12.36 459 
11.Billy-Ray PALMER14Thanet Swim 2:12.55 457 
12.Calum RYAN14RTW Monson 2:12.76 455 
13.Lewis GROOMBRIDGE14Orpington OJ 2:13.27 450 
14.Benjamin MASLIN14Greenwich 2:15.35 429 
15.HAMISH WYATT14Sevenoaks 2:15.77 426 
16.Joel LEVINE14Saxon Crown 2:16.36 420 
17.Stephen TAYLOR14Co Cant'bury 2:16.58 418 
18.Edward MORIARTY14Beckenham 2:17.89 406 

UP