Boys 9/14 yrs 50m Freestyle HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Lewis HAYES9Erith & Dist 35.62 200 
2.Lee SHEPHERD9Dover Life 35.69 199 
3.Oliver WITTER9Co Cant'bury 35.76 198 
4.Joshua JONES9Thanet Swim 38.65 157 
5.George John HOLDEN9White Oak 40.68 134 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Takudzwanshe CHAZA10Gravesend 29.50 353 
2.Benjamin TRITTON10Maidstone 33.13 249 
3.Antony WILSON10Orpington OJ 33.85 234 
4.Joshua LEWIS10Margate 33.96 231 
5.Maclaren CRAWFORD10Beckenham 34.16 227 
6.Yalun ZHANG10Dartford 34.33 224 
7.Benjam N WHITE10Maidstone 34.58 219 
7.Sebastian STEWART10Orpington OJ 34.58 219 
9.Henry RENNOLLS10Greenwich 34.81 215 
10.Saul OWEN10Hythe 34.89 213 
11.Matthew ROGERS10Bromley 35.16 208 
12.Sammy WOODHEAD10Beckenham 35.34 205 
13.Ethan BEXLEY10Margate 36.25 190 
14.Oliver ATKINSON10Bexley 36.33 189 
15.George RANDALL10Bexley 36.45 187 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR11Thanet Swim 29.12 367 
2.Andrey BRIGHTWELL11Dartford 30.78 311 
3.Michael JACOBS11Orpington OJ 31.23 298 
4.Louis THOMAS11Thanet Swim 31.33 295 
5.Edward LANGLEY11Beckenham 31.63 286 
6.Joe CASEY11Beckenham 31.94 278 
7.Jack TODD11Gravesend 31.95 278 
8.Henry SIMPSON11Beckenham 31.99 277 
9.HAMISH JOHNSTONE11Sevenoaks 32.05 275 
10.Andrew JESSOP11Sevenoaks 32.34 268 
11.James VICK11Erith & Dist 32.45 265 
12.Thomas KENDRICK11Edenbridge 32.52 263 
13.Joshua BEDFORD EATWELL11Orpington OJ 32.92 254 
14.Callum RAYMENT11Bexley 32.95 253 
15.Kay SALIH11Sevenoaks 33.58 239 
16.Matthew FENDT11Edenbridge 33.64 238 
17.Reece MCGIVAN11Saxon Crown 33.70 237 
18.Michael DAVIDSON11Sevenoaks 33.72 236 
19.Tom COVENEY11Sevenoaks 33.96 231 
20.James FIDDIMORE11Dartford 34.56 219 
21.Kylion BUCK11Greenw Bo Ma 35.12 209 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Theo HASLAM12Bromley 29.06 369 
2.Alexander WILMSHURST12Thanet Swim 29.07 369 
3.Harry BRADFORD12Thanet Swim 29.82 342 
4.Jordan HONOUR12Thanet Swim 30.14 331 
5.Joshua HARRISON12RTW Monson 30.80 310 
6.James GILLIE12Beckenham 30.82 310 
7.Conor TOULSON12Gravesend 30.86 308 
8.Curtis TILBURY12Co Cant'bury 30.97 305 
9.David JOHANSEN12Orpington OJ 31.08 302 
10.Henry COCKMAN12Co Cant'bury 31.27 296 
11.Bailey PARKER12White Oak 31.70 284 
12.George HINTON12RTW Monson 32.54 263 
13.Thomas HART12Beckenham 32.69 259 
14.Aaron LAXTON12Margate 32.90 254 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kunmi OGUNFEIBO13Beckenham 27.08 457 
2.Luke DE CLERK13Gravesend 27.23 449 
3.Henry CHOONG13Sevenoaks 27.59 432 
4.Hugo CAVEN13Sevenoaks 27.67 428 
5.Connor LOWRY13Gravesend 27.75 424 
6.Fred BIGGS13Sevenoaks 27.79 422 
7.Luke GUNNING13Beckenham 27.92 417 
8.Folarin OGUNSOLA13Co Cant'bury 28.03 412 
9.Ben EVANS13Thanet Swim 28.28 401 
10.Daniel NEWHOUSE13Saxon Crown 28.77 381 
11.Dominic MATTHEWS13Thanet Swim 29.09 368 
12.Joseph GASTER13Orpington OJ 29.14 366 
13.Rhys NOLAN13White Oak 29.18 365 
14.James HULBERT13Hythe 29.54 352 
15.George CHAN13Beckenham 29.64 348 
16.Jordan SMITH13Saxon Crown 29.65 348 
17.Nelson SINCLAIR-STRONG13Larkfield 29.93 338 
18.Tariq SHAHABDEEN13Larkfield 31.76 283 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Louis PHILLIPS14Beckenham 26.72 475 
2.Timothy ADELANI14Beckenham 26.77 473 
3.Benjamin CONNOR14White Oak 26.91 465 
4.Charlie GAMBRILL14Margate 27.02 460 
5.Evan WATERS14Dover Life 27.31 445 
6.Benjamin MASLIN14Greenwich 27.48 437 
7.Kyriacos PAPA-ADAMS14Thanet Swim 27.56 433 
8.Joe ERB14Greenw Bo Ma 27.70 427 
9.Casey HARTE14Thanet Swim 27.72 426 
10.Michael MOXOM14White Oak 27.76 424 
11.Wesley WHITING14Sevenoaks 28.31 400 
12.Joel LEVINE14Saxon Crown 28.37 397 
13.Harvey IRVING14Greenwich 29.09 368 
14.Daniel HONOUR14Larkfield 29.18 365 
15.Lewis GROOMBRIDGE14Orpington OJ 29.24 363 
16.Calum RYAN14RTW Monson 29.33 359 
17.Tom HORDLE14Sevenoaks 29.45 355 
18.Alex TUCKER14Sevenoaks 29.70 346 
19.Callum HAYWOOD14Dover Life 29.81 342 
20.Edward MORIARTY14Beckenham 29.96 337 
 Daniel BASSETT14Erith & Dist DQ ST-   

Disqualification Codes

UP