Boys 9/14 yrs 50m Backstroke HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Alfie HERRINGTON9Dover Life 43.19 154 
2.Lee SHEPHERD9Dover Life 44.08 145 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Takudzwanshe CHAZA10Gravesend 34.04 315 
2.Benjamin TRITTON10Maidstone 36.87 248 
3.Henry RENNOLLS10Greenwich 38.14 224 
4.Sebastian STEWART10Orpington OJ 38.95 210 
5.Benjam N WHITE10Maidstone 39.21 206 
6.Kavan SWAIN10Dartford 39.62 200 
7.Marcus TRAVERS10Beckenham 39.80 197 
8.Zachary COTTON10Larkfield 39.86 196 
9.Antony WILSON10Orpington OJ 40.08 193 
10.Saul OWEN10Hythe 40.35 189 
11.Yalun ZHANG10Dartford 40.58 186 
12.Oliver ATKINSON10Bexley 40.60 186 
13.Tom HARRIS10Sevenoaks 41.72 171 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Michael JACOBS11Orpington OJ 34.23 310 
2.George CASEY11Co Cant'bury 35.77 272 
3.HAMISH JOHNSTONE11Sevenoaks 36.30 260 
4.Jack TODD11Gravesend 36.87 248 
5.Andrew JESSOP11Sevenoaks 36.97 246 
6.Andrey BRIGHTWELL11Dartford 37.02 245 
7.Oliver RANDALL11Orpington OJ 37.10 243 
8.Edward LANGLEY11Beckenham 37.38 238 
9.Reece MCGIVAN11Saxon Crown 37.60 234 
10.Henry SIMPSON11Beckenham 37.64 233 
11.Thomas KENDRICK11Edenbridge 37.99 227 
12.Callum RAYMENT11Bexley 38.48 218 
13.Michael DAVIDSON11Sevenoaks 38.49 218 
14.James VICK11Erith & Dist 38.85 212 
15.Iack WILDE11Black Lion 38.89 211 
16.Joseph WHITE11Greenwich 39.37 204 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Harry BRADFORD12Thanet Swim 33.04 345 
2.Theo HASLAM12Bromley 33.25 338 
3.Jordan HONOUR12Thanet Swim 33.72 324 
4.George HINTON12RTW Monson 34.97 291 
5.James GILLIE12Beckenham 35.22 285 
6.Joshua MILLER12Edenbridge 36.31 260 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kunmi OGUNFEIBO13Beckenham 28.36 546 
2.Folarin OGUNSOLA13Co Cant'bury 30.54 437 
3.Ben EVANS13Thanet Swim 30.57 435 
4.Henry CHOONG13Sevenoaks 30.90 422 
5.Fred BIGGS13Sevenoaks 32.70 356 
6.Harold PEARSON13Beckenham 33.10 343 
7.Joseph GASTER13Orpington OJ 33.71 325 
8.Dominic MATTHEWS13Thanet Swim 33.91 319 
9.Jordan SMITH13Saxon Crown 34.22 310 
10.Tariq SHAHABDEEN13Larkfield 35.10 288 
11.Nelson SINCLAIR-STRONG13Larkfield 35.45 279 
12.Daniel NEWHOUSE13Saxon Crown 35.94 268 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Timothy ADELANI14Beckenham 29.96 463 
2.Charlie GAMBRILL14Margate 30.43 442 
3.Benjamin POND14Thanet Swim 31.17 411 
4.Louis PHILLIPS14Beckenham 31.48 399 
5.Michael MOXOM14White Oak 31.62 393 
6.Joe ERB14Greenw Bo Ma 32.04 378 
7.Harry INGAMELLS14Beckenham 32.13 375 
8.Evan WATERS14Dover Life 32.32 368 
9.Nathan MARSH14Sevenoaks 32.41 365 
10.Calum RYAN14RTW Monson 32.45 364 
11.Joel LEVINE14Saxon Crown 32.89 350 
12.Billy-Ray PALMER14Thanet Swim 33.12 342 
13.Daniel HONOUR14Larkfield 33.31 336 
14.Stephen TAYLOR14Co Cant'bury 33.39 334 
15.Benjamin CONNOR14White Oak 33.73 324 

UP