Boys 9/14 yrs 50m Butterfly HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Alfie HERRINGTON9Dover Life 41.31 161 
2.Lee SHEPHERD9Dover Life 47.76 104 
3.George John HOLDEN9White Oak 48.17 101 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Takudzwanshe CHAZA10Gravesend 34.11 287 
2.Benjamin TRITTON10Maidstone 36.46 235 
3.Matthew ROGERS10Bromley 38.13 205 
4.Sebastian STEWART10Orpington OJ 38.67 196 
5.Saul OWEN10Hythe 39.94 178 
6.Felix HASLAM10Bromley 40.77 168 
7.Joseph DOBB10Bromley 40.96 165 
8.Henry RENNOLLS10Greenwich 41.99 153 
9.Zachary COTTON10Larkfield 42.17 151 
10.Alexander IRELAND10Bromley 42.96 143 
11.Oliver ATKINSON10Bexley 43.70 136 
12.Zachariah CATTERALL10Larkfield 46.30 114 
 Max HULBERT10Hythe DQ SA-   
 Edward HARRIS10Sevenoaks DQ SA-   

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR11Thanet Swim 31.74 356 
2.Michael JACOBS11Orpington OJ 33.49 303 
3.Andrew JESSOP11Sevenoaks 35.34 258 
4.Henry SIMPSON11Beckenham 35.80 248 
5.Edward LANGLEY11Beckenham 35.98 244 
6.Callum RAYMENT11Bexley 36.77 229 
7.Louis THOMAS11Thanet Swim 36.89 226 
8.Charles KNIGHT11Dartford 37.05 223 
9.George CASEY11Co Cant'bury 37.22 220 
10.Samuel CRABTREE11Thanet Swim 37.42 217 
11.Michael DAVIDSON11Sevenoaks 37.61 214 
12.Joe CASEY11Beckenham 37.63 213 
13.Kylion BUCK11Greenw Bo Ma 37.65 213 
14.Jack TODD11Gravesend 37.95 208 
15.Oliver RANDALL11Orpington OJ 37.97 208 
16.Luke MCADAM11Folkestone 38.56 198 
17.Matthew FENDT11Edenbridge 38.58 198 
18.James VICK11Erith & Dist 39.03 191 
18.Ryan THROWER11Gravesend 39.03 191 
20.HAMISH JOHNSTONE11Sevenoaks 39.36 186 
21.Iack WILDE11Black Lion 39.66 182 
22.Joseph WHITE11Greenwich 39.76 181 
23.Reece MCGIVAN11Saxon Crown 39.92 179 
24.Simon NEWTON11RTW Monson 39.98 178 
25.Joseph BAILEY11Dover Life 40.39 172 
26.Oscar MACARTNEY11Thanet Swim 41.90 154 
 Andrey BRIGHTWELL11Dartford DNC   

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Theo HASLAM12Bromley 30.74 392 
2.Harry BRADFORD12Thanet Swim 32.52 331 
3.Conor TOULSON12Gravesend 33.84 293 
4.Jordan HONOUR12Thanet Swim 34.22 284 
5.Alec LEWIS12Black Lion 34.70 272 
6.Benjamin HASLER12Maidstone 35.11 263 
7.Robbie WATSON12Margate 35.12 262 
8.David JOHANSEN12Orpington OJ 35.30 258 
9.Joshua DUNK12Thanet Swim 35.50 254 
10.Joseph WHITE12Maidstone 36.03 243 
11.Callum BROPHY12Sevenoaks 36.69 230 
12.Daniel JONES12Thanet Swim 36.93 226 
13.Gabe DREW12Thanet Swim 36.95 225 
14.Oliver KENT12Beckenham 37.04 224 
15.Stephan BALANCY12Beckenham 37.28 219 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Luke GUNNING13Beckenham 29.01 466 
2.Folarin OGUNSOLA13Co Cant'bury 29.74 433 
3.Kunmi OGUNFEIBO13Beckenham 29.88 426 
4.Ben EVANS13Thanet Swim 30.93 384 
5.Hugo CAVEN13Sevenoaks 31.08 379 
6.Luke DE CLERK13Gravesend 31.10 378 
7.Daniel NEWHOUSE13Saxon Crown 31.24 373 
8.Fred BIGGS13Sevenoaks 31.33 370 
9.Harold PEARSON13Beckenham 31.89 351 
10.Rhys NOLAN13White Oak 31.98 348 
11.Joseph GASTER13Orpington OJ 32.43 333 
12.Henry CHOONG13Sevenoaks 32.58 329 
13.Freddie EVANS13Greenwich 33.52 302 
14.Jake LAWRENCE13Edenbridge 33.69 297 
15.Mitchell GOFF13Edenbridge 34.36 280 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Casey HARTE14Thanet Swim 28.92 470 
2.Timothy ADELANI14Beckenham 29.27 454 
3.Charlie GAMBRILL14Margate 30.30 409 
4.Evan WATERS14Dover Life 30.36 407 
5.Kyriacos PAPA-ADAMS14Thanet Swim 30.43 404 
6.Benjamin CONNOR14White Oak 30.89 386 
7.Alex TUCKER14Sevenoaks 31.01 381 
8.Stephen JONES14Black Lion 31.27 372 
9.Wesley WHITING14Sevenoaks 31.29 371 
10.Joel LEVINE14Saxon Crown 31.32 370 
11.Harry INGAMELLS14Beckenham 31.57 362 
12.Michael MOXOM14White Oak 31.73 356 
13.Benjamin MASLIN14Greenwich 31.82 353 
14.Benjamin POND14Thanet Swim 32.58 329 

UP