Kent County Championships, Sunday 17th  March 2002

Session 9 at Black Lion                                  Start 2pm

 

 

 

EVENT 157 GIRLS 14-18yrs 50m BREASTSTROKE

 

EQT:  14yrs-41.50  15yrs-41.30  16yrs-41.00  17/18yrs-40.00

EBP:  14yrs-37.55 Katy Howes BEXS 2001

           15yrs-36.09 Kelly Fitzgerald BEKS 2001

           16yrs-35.60 Alexandra Douglas BLAS 2001

           17/18yrs-33.90 Joanne Mullins OOJS 2001

 

14 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Lauren Gates

(88)

THVS

36.73

640*   EBP

2.

Rachel Morris

(88)

DSDS

38.14

576*

3.

Chloe Allcorn-Austen

(88)

RTWS

38.36

567*

4.

Natasha Raggett

(88)

BEKS

39.16

534*

5.

Natalie Shilling

(88)

CANS

39.45

522*

6.

Natasha Clark

(88)

CANS

39.53

519*

7.

Lilian Brett

(88)

GRMS

39.61

516*

8.

Louise Davies

(88)

MAIS

40.39

487*

9.

Stephanie Chaplin

(88)

CANS

40.56

481*

10.

Alexandra Kidd

(88)

OOJS

40.70

476*

11.

Kerry Pinington

(88)

RTWS

41.00

465*

****** Event qualifying/standard time 00:41.50 ******

12.

Natalie Gray

(88)

MAIS

42.17

426*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

EVENT 172 FINAL OF EVENT 157 GIRLS 14 YEARS 50m.BREASTSTROKE   

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Lauren Gates

(88)

THVS

37.26

615*

2.

Rachel Morris

(88)

DSDS

37.42

608*

3.

Chloe Allcorn-Austen

(88)

RTWS

38.44

563*

4.

Natasha Raggett

(88)

BEKS

39.02

539*

5.

Natasha Clark

(88)

CANS

39.04

539*

6.

Natalie Shilling

(88)

CANS

39.17

533*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

15 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Katy Howes

(87)

BEXS

35.37

709* EBP

2.

Kayleigh Stevenson

(87)

DLCS

37.56

602*

3.

Danielle Homewood

(87)

MAIS

38.77

550*

4.

Rhiannon Daniel

(87)

THVS

38.82

548*

5.

Kirsty Samson

(87)

ASHS

39.35

526*

6.

Amy Sawtell

(87)

LARS

39.52

520*

7.

Alex Connell

(87)

DSDS

39.84

507*

8.

Katie McFarnell

(87)

DLCS

40.06

499*

9.

Catrina Borrell

(87)

DSDS

40.20

494*

10.

Elizabeth Sharp

(87)

EMSS

40.58

480*

11.

Sarah Peters

(87)

OOJS

41.09

462*

12.

Marie Fisher

(87)

BRYS

41.30

455*

****** Event qualifying/standard time 00:41.30 ******

13.

Claire Cooper

(87)

CORS

41.47

449*

14.

Samantha Obee

(87)

BEVS

41.57

446*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 173 FINAL OF EVENT 157 GIRLS 15 YEARS 50m.BREASTSTROKE   

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Katy Howes

(87)

BEXS

35.33

711* EBP

2.

Kayleigh Stevenson

(87)

DLCS

37.38

610*

3.

Danielle Homewood

(87)

MAIS

38.13

577*

4.

Rhiannon Daniel

(87)

THVS

38.60

557*

5.

Kirsty Samson

(87)

ASHS

38.97

541*

6.

Amy Sawtell

(87)

LARS

39.29

529*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

16 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Abigail Denman

(86)

OOJS

36.57

648* EBP

2.

Holly Cross

(86)

BEKS

37.32

613*

3.

Shelley Carver

(86)

ERIS

38.57

558*

4.

Rebecca Howden

(86)

LARS

39.48

521*

5.

Louise Hoyne-Baxter

(86)

ERIS

39.99

502*

6.

Gemma Stroud

(86)

OOJS

40.82

471*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 174 FINAL OF EVENT 157 GIRLS 16 YEARS 50m.BREASTSTROKE   

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Abigail Denman

(86)

OOJS

36.27

663* EBP

2.

Holly Cross

(86)

BEKS

37.15

620*

3.

Shelley Carver

(86)

ERIS

38.65

555*

4.

Rebecca Howden

(86)

LARS

39.14

535*

5.

Louise Hoyne-Baxter

(86)

ERIS

39.78

510*

6.

Gemma Stroud

(86)

OOJS

40.48

484*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

 

17/18 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Alexandra Douglas

(85)

BLAS

34.82

739*

2.

Nicola Brand

(85)

BEXS

36.83

635*

3.

Rosalyn Dungate

(85)

DSDS

37.17

620*

4.

Pippa Clarke

(85)

BLAS

37.42

608*

4.

Anita Oliver

(85)

OOJS

37.42

608*

6.

Nyssa Coltham

(84)

CORS

37.66

597*

7.

Leanne Hunt

(84)

RTWS

38.58

557*

8.

Katherine Frankham

(85)

MAIS

39.26

530*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 175 FINAL OF EVENT 157 GIRLS 17/18 YEARS 50m.BREASTSTROKE

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Alexandra Douglas

(85)

BLAS

34.88

735*

2.

Rosalyn Dungate

(85)

DSDS

36.26

663*

3.

Nicola Brand

(85)

BEXS

36.98

628*

4.

Anita Oliver

(85)

OOJS

37.38

610*

5.

Pippa Clarke

(85)

BLAS

37.41

608*

6.

Nyssa Coltham

(84)

CORS

37.60

600*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

 

EVENT 158 MENS OPEN/JNR 400m FREESTYLE HDW

 

EQT:  Junior-4.40.00  Open-4.36.00

EBP:  Junior-4.10.71 Russell Stapleton BEKS 1988

           Open-3.59.75 Stephen Wilks BEKS 1987

 

 

16 YEARS/UNDER AGE GROUP        

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Daniel Ritchie

(87)

THVS

4:17.54

668*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

OPEN AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

David Bennett

(81)

BEKS

4:04.45

767*

2.

Craig Simmons

(85)

DLCS

4:08.70

734*

3.

Darren Chappell

(84)

BEXS

4:08.75

733*

4.

Jonathan Bone

(83)

RTWS

4:08.77

733*

5.

Daniel Ritchie

(87)

THVS

4:17.54

668*

6.

Tom Allen

(84)

GRMS

4:21.07

644*

7.

Daniel Yamazoe

(84)

OOJS

4:23.13

630*

8.

Matt Doyle

(83)

DSDS

4:23.24

630*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 159 LADIES OPEN/JNR 200m BACKSTROKE HDW

 

EQT:  Junior-2.38.00  Open-2.38.00

EBP:  Junior-2.18.63 Charlotte Niblett DLCS 1994

           Open-2.18.63 Charlotte Niblett DLCS 1994

 

 

16 YEARS/UNDER AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Kerry Pinington

(88)

RTWS

2:25.54

710*

2.

Katie Bowman

(86)

OOJS

2:26.32

700*

3.

Rachel Heselden

(87)

BEXS

2:28.29

675*

4.

Alex Connell

(87)

DSDS

2:31.67

635*

5.

Kate Mansfield

(86)

DLCS

2:32.63

624*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

OPEN AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Clare Stevens

(84)

RTWS

2:18.50

807* EBP

2.

Kerry Pinington

(88)

RTWS

2:25.54

710*

3.

Katie Bowman

(86)

OOJS

2:26.32

700*

4.

Rachel Heselden

(87)

BEXS

2:28.29

675*

5.

Sarah Hodge

(85)

DSDS

2:30.42

650*

6.

Alex Connell

(87)

DSDS

2:31.67

635*

7.

Kate Mansfield

(86)

DLCS

2:32.63

624*

8.

Faye Gardiner

(85)

HNBS

2:34.29

605*

9.

Sarah Clark

(82)

BEKS

2:36.00

587*

10.

Sophie Mitchison

(85)

DLCS

2:36.22

585*

****** Event qualifying/standard time 02:38.00 ******

11.

Kaira Redman

(84)

DLCS

2:38.71

559*

12.

Joanne Scott

(83)

DSDS

2:39.51

551*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

EVENT 160 BOYS 13-14yrs 100m BACKSTROKE HDW

 

EQT:  13yrs-1.08.00  14yrs-1.05.00

EBP:  13yrs-1.05.95 Lewis Owens THVS 2000

            14yrs-1.04.10 Richard Coley HYTS 2001

 

 

13 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Matthew Shead

(89)

BEXS

1:13.86

435

2.

Matthew Hall

(89)

ERIS

1:16.29

391

3.

Robert Shaw

(89)

BEKS

1:17.92

364

4.

Joseph Gandy

(89)

BEKS

1:18.15

360

5.

Alastair Walker

(89)

DLCS

1:18.63

352

6.

Jonathan Booton

(89)

OOJS

1:18.78

350

7.

Nick Rowe

(89)

LARS

1:19.44

339

****** Event qualifying/standard time 01:20.00 ******

8.

Robert Jones

(89)

BEKS

1:22.59

295

 

Nicholas McMonagle

(89)

ERIS  

DIS ST 

                                                                       

                                                             

 

14 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

James Clarke

(88)

CANS

1:04.16

641

2.

Chris Terry

(88)

HNBS

1:08.82

521

3.

Stuart Robinson

(88)

BEKS

1:09.26

511

4.

Alexander Augustine

(88)

BEXS

1:09.41

507

5.

Robert Saunders

(88)

BEXS

1:09.49

505

6.

Simon Facer

(88)

ERIS

1:10.38

486

7.

Kristian Powell

(88)

BRYS

1:10.61

481

8.

Matthew Hinton

(88)

RTWS

1:11.41

464

9.

Tony Evans

(88)

GRMS

1:11.97

453

10.

Daniel Jacobs

(88)

HNBS

1:12.40

444

11.

Adam Freundlich

(88)

DSDS

1:13.58

421

12.

James Spear

(88)

MARS

1:14.03

412

13.

Jamie Nimmo

(88)

RTWS

1:15.17

392

14.

Gavin Toms

(88)

SAXS

1:16.11

376

****** Event qualifying/standard time 01:16.30 ******

15.

Benjamin Politowicz

(88)

BFDS

1:17.11

360

 

 

 

 

 

 

EVENT 161 GIRLS 10-13yrs 50m FREESTYLE HDW

 

EQT:  10yrs-38.00  11yrs-35.65  12yrs-32.90  13yrs-31.75

EBP:  10yrs-32.94 Ellen Gandy BEKS 2001

            11yrs-32.23 Daisy Martin BLAS 2001

            12yrs-30.60 Mia Clements DSDS 2001

            13yrs-28.69 Kerry Pinington RTWS 2001

 

 

 

10 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Helen Robinson

(92)

HNBS

33.56

431

2.

Ivana Hutton

(92)

BEKS

33.78

422

3.

Nadina Cameron

(92)

SAXS

34.06

410

4.

Rachael Seaman

(92)

CANS

34.77

384

5.

Claire Hoadley

(92)

LARS

35.90

345

6.

Holly Campbell

(92)

HYTS

36.17

336

7.

Amber Partridge

(92)

BEKS

36.18

336

8.

Paige Dummer

(92)

BEXS

36.33

331

9.

Aurelie Giffen

(92)

CANS

36.38

330

10.

Helen Barker

(92)

LARS

37.16

307

11.

NIcole Cotton

(92)

BEXS

37.25

304

12.

Emma Vinson

(92)

MAR

37.26

304

****** Event qualifying/standard time 00:38.00 ******

13.

Abigail Cox

(92)

DLCS

38.01

282

14.

Gina Deave

(92)

BRYS

38.31

275

15.

Kimberley Smith

(92)

BEXS

38.36

273

16.

Charlotte Kington

(92)

GRM

41.17

210

 

 

 

 

11 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Liesje Van Der Velde

(91)

RTWS

31.29

568    EBP

2.

Ellen Gandy

(91)

BEKS

31.49

557

3.

Bryonnie Newing

(91)

BEKS

31.96

532

4.

Jenny Cusselle

(91)

BEXS

32.27

517

5.

Lauren Wraight

(91)

DLCS

32.61

501

6.

Lucy Shilling

(91)

CANS

33.25

472

7.

Emma Schofield

(91)

BEKS

33.52

460

8.

Natasha Hickey

(91)

LARS

33.59

457

9.

Molly Thorpe

(91)

RTWS

33.76

450

10.

Laura O'Donnell

(91)

OOJS

34.41

423

11.

Lucinda Steer

(91)

BEKS

34.61

416

12.

Sara Parfett

(91)

BEVS

34.64

414

13.

Lauren Beckley

(91)

HNBS

35.10

396

14.

Louise Kelly

(91)

BEKS

35.18

394

15.

Rachel Jeffery

(91)

BEKS

35.21

393

16.

Katie Dobberson

(91)

ERIS

35.52

381

17.

Rosalie Gardner

(91)

BEXS

35.62

378

 

 

 

 

12 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Daisy Martin

(90)

BLAS

30.19

641    EBP

2.

Chole Ross

(90)

BEXS

30.32

633

3.

Rhianne Anderson

(90)

CANS

31.37

574

4.

Emily Rose

(90)

BEKS

31.53

565

5.

Kelsey McCue

(90)

BEXS

31.95

543

6.

Amy Ralfe

(90)

CANS

31.97

542

6.

Siusi Power

(90)

CANS

31.97

542

8.

Clair Robinson

(90)

HNBS

32.03

539

9.

Katy Little

(90)

THVS

32.26

528

10.

Rachel Keohane

(90)

BLAS

32.29

525

11.

Natalie Sheppard

(90)

HNBS

32.36

522

12.

Rachel Long

(90)

FOLS

32.38

521

13.

Jessica Swaden

(90)

BLAS

32.60

511

14.

Devika Wood

(90)

OOJS

32.81

501

****** Event qualifying/standard time 00:32.90 ******

15.

Sophie Wilkinson

(90)

RTW

32.96

493

16.

Jeni Jackson

(90)

BEKS

33.03

490

17.

Laura Basford

(90)

DLCS

33.47

470

18.

Melanie Richardson

(90)

FOLS

34.14

442

 

 

 

 

 

13 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Rachael Gatford

(89)

BEKS

29.31

720

2.

Cassie Donovan

(89)

BEKS

29.33

719

3.

Jade Barclay

(89)

BEXS

29.44

712

4.

Mia Clements

(89)

DSDS

29.61

700

5.

Hazel Colbourne

(89)

OOJS

29.73

692

6.

Nathalie Cameron

(89)

SAXS

29.78

689

7.

Adele Howard

(89)

BEXS

30.16

665

8.

Lisa Bryant

(89)

MAIS

30.47

646

9.

Sarah Welburn

(89)

THVS

30.63

635

10.

Natalie Wilson

(89)

DSDS

30.88

621

11.

Samantha Howard

(89)

BEKS

31.24

600

12.

Stacey Gardiner

(89)

BLAS

31.26

599

13.

Emma Stanley

(89)

ASHS

31.37

593

14.

Annabelle Rowe

(89)

BEKS

31.41

591

15.

Bethany Webb

(89)

ASHS

31.71

574

 

 

 

 

 

EVENT 162 BOYS 10-14yrs 50m BREASTSTROKE HDW

 

EQT:  10yrs-51.00  11yrs-47.00  12yrs-44.00  13yrs-41.50  14yrs-39.40

EBP:  10yrs-44.47 Ricky Outhwaite BEKS 2001

            11yrs-42.54 Robert Shead BEXS 2001

            12yrs-36.74 Matthew Shead BEXS 2001

            13yrs-36.26 Matthew Hinton RTWS 2001

            14yrs-37.55 Kareem Dayes SAXS 2001

 

 

 

10 YEARS AGE GROUP                                                           

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Aleksander Krunic

(92)

CANS

44.99

266

2.

Joshua Snow

(92)

BEXS

47.00

225

3.

George Dickens

(92)

BEKS

48.57

196

4.

Patrick Burden

(92)

BEKS

48.76

192

5.

Rafael Castelo

(92)

BEKS

49.76

177

6.

Matthew Hurdman

(92)

MARS  

49.78

176

7.

Charlie Cotton

(92)

THVS

50.26

170

8.

Daniel Clarke

(92)

DLCS

50.52

166

9.

Connor Wynne

(92)

DLCS

50.66

164

****** Event qualifying/standard time 00:51.00 ******

10.

Tommy Dunster

(92)

GRMS   54.02

122

 

 

Gary Power

(92)

CANS

DIS SA  1L.

 

Christpher Baddeley

(92)

SEVS

DIS ST

 

Guy Hewett

(92)

CANS

DIS T   1L.

             

 

 

 

11 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Ricky Outhwaite

(91)

BEKS

41.40

375     EBP

2.

Angus Hewett

(91)

CANS

42.50

342

3.

Drew Mannering

(91)

DLCS

42.99

328

4.

Lewis Bradley

(91)

DLCS

44.09

298

5.

Nicholas Bagnall

(91)

DSDS

44.36

291

6.

Bradley Moorhouse

(91)

BLAS

44.46

289

7.

Michael Stanley

(91)

ASHS

44.76

282

8.

Matthew Gibson

(91)

CORS  

45.02

276

9.

Matt Kirkup

(91)

ERIS

45.17

272

****** Event qualifying/standard time 00:47.00 ******

10.

Joshua Hill

(91)

GRMS  

47.24

228

11.

Jack Borszcz

(91)

BEKS

47.26

228

12.

Grant Bealing

(91)

ERIS

47.80

217

13.

Matthew Davies

(91)

HNBS

47.81

217

14.

Conrad Rhodes

(91)

BEKS

47.99

214

 

 

 

 

12 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Joe Thorogood

(90)

ERIS

39.84

405

2.

Robert Shead

(90)

BEXS

39.88

402

3.

Xavier Mohammed

(90)

BRYS

40.52

381

4.

James Bradley

(90)

DLCS

41.47

351

5.

Jack Legon

(90)

BEXS

41.64

346

6.

Jordan Fright

(90)

THVS

42.40

324

7.

Sam Giffen

(90)

CANS

42.78

314

8.

Miles Taylor

(90)

ASHS

43.01

308

9.

Michael Page

(90)

HNBS

43.07

306

10.

Jonathan Glenny

(90)

SAXS

43.22

302

****** Event qualifying/standard time 00:44.00 ******

11.

Joseph Spence

(90)

ERIS

44.67

267

12.

Jonny Gatusch

(90)

CANS

45.69

245

13.

Joe Kington

(90)

GRMS  

46.21

234

 

 

 

 

13 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Matthew Shead

(89)

BEXS

34.44

598     EBP

2.

Kristian Glenny

(89)

SAXS

37.34

467

3.

Robert Shaw

(89)

BEKS

38.05

439

4.

Dwaine Lewis

(89)

SAXS

38.09

438

5.

Clive Bates

(89)

ASHS

38.38

428

6.

Ben Cornick

(89)

HNBS

38.72

415

7.

Dimitris Mitakos

(89)

OOJS

39.36

392

8.

Robert Jones

(89)

BEKS

40.14

367

9.

Daniel Browne

(89)

OOJS

40.62

353

10.

Jonathan Booton

(89)

OOJS

40.95

342

****** Event qualifying/standard time 00:41.50 ******

11.

Matthew Hall

(89)

ERIS

41.93

315

12.

Nick Rowe

(89)

LARS

42.52

300

 

Jamie Hoadley

(89)

LARS

DIS T   1L.

 

 

 

 

14 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Joshua Maley

(88)

CANS

34.00

602      EBP

2.

Matthew Hinton

(88)

RTWS  

35.02

553

3.

Robert Saunders

(88)

BEXS

35.67

523

4.

Adam Freundlich

(88)

DSDS

36.31

494

5.

Ben Cambage

(88)

BEKS

36.53

485

6.

Luke Wheeler

(88)

BEVS

36.76

477

7.

Benjamin Politowicz

(88)

BFDS

37.03

466

8.

James Clarke

(88)

CANS

37.18

459

9.

James Spear

(88)

MARS  

37.30

454

10.

Stuart Robinson

(88)

BEKS

37.44

449

11.

Daniel Jacobs

(88)

HNBS

37.60

443

12.

Denis Otkay

(88)

OOJS

37.83

435

13.

Christopher Place

(88)

GRMS  

38.01

428

14.

Steven Kenny

(88)

OOJS

38.42

413

15.

James Bull

(88)

CORS  

38.46

411

16.

Robert O'Leary

(88)

GRMS  

38.48

410

17.

Tony Evans

(88)

GRMS  

38.72

403

 

 

 

 

 

EVENT 163 LADIES OPEN/JNR 50m BUTTERFLY

 

EQT:  Junior-32.50  Open-32.00

EBP:  Junior-31.22 Stephanie Howard THVS 2001

           Open-29.84 Emma Hulls OOJS 2001

 

 

 

OPEN AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Clare Stevens

(84)

RTWS  

30.29

686*

2.

Kirsty Sykes

(86)

HNBS

30.37

681*

3.

Emma Hulls

(74)

OOJS

30.44

677*

4.

Stephanie Howard

(86)

CANS

31.17

635*

5.

Katie Whitnall

(85)

DLCS

31.72

605*

6.

Sophie Moore

(86)

CANS

31.79

601*

7.

Leanne Hunt

(84)

RTWS  

31.87

597*

****** Event qualifying/standard time 00:32.00 ******

8.

Pippa Clarke

(85)

BLAS

32.07

586*

9.

Gemma Brunger

(86)

MARS  

32.15

582*

10.

Joanne Scott

(83)

DSDS

32.21

579*

11.

Katie Reader

(87)

MARS  

32.24

577*

12.

Natasha Clark

(88)

CANS

32.33

573*

13.

Sarah Clark

(82)

BEKS

32.59

560*

14.

Jade Barclay

(89)

BEXS

32.77

667

15.

Kerry Pinington

(88)

RTWS  

33.26

528*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

16 YEARS/UNDER AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Kirsty Sykes

(86)

HNBS

30.37

681*     EBP

2.

Stephanie Howard

(86)

CANS

31.17

635*

3.

Sophie Moore

(86)

CANS

31.79

601*

4.

Gemma Brunger

(86)

MARS

32.15

582*

5.

Katie Reader

(87)

MARS

32.24

577*

6.

Natasha Clark

(88)

CANS

32.33

573*

****** Event qualifying/standard time 00:32.50 ******

7.

Jade Barclay

(89)

BEXS

32.77

667

8.

Kerry Pinington

(88)

RTWS

33.26

528*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 170 FINAL OF EVENT 163 LADIES OPEN/JNR 50m BUTTERFLY     

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Clare Stevens

(84)

RTWS

29.80

717*    EBP

2.

Emma Hulls

(74)

OOJS

29.94

708*

3.

Kirsty Sykes

(86)

HNBS

30.38

681*

4.

Stephanie Howard

(86)

CANS

30.87

652*

5.

Katie Whitnall

(85)

DLCS

31.91

595*

6.

Sophie Moore

(86)

CANS

32.06

587*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

 

EVENT 164 BOYS 15-18yrs 50m BREASTSTROKE

 

EQT:  15yrs-39.00  16yrs-37.50  17/18yrs-37.00

EBP:  15yrs-33.75 Josh McEvoy BEKS 2001

            16yrs-31.71 Andrew Chalmers DSDS 2001]

             17/18yrs-31.86 Matt Dye THVS 2001

 

 

 

15 YEARS AGE GROUP