Kent County Championships, Saturday 16th March 2002

Session 7 at Crystal Palace                                     Start 9.30am

 

 

EVENT 110 LADIES OPEN 4x100m FREESTYLE TEAM 

 

EBP:                 4.04.17 Orpington Ojays 200

Holder:              Orpington Ojays 4.04.17

 

Place

Name

Club

Time

1.

Orpington Ojays

OOJS

4:06.32

2.

RTW Monson

RTWS

4:13.22

3.

Beckenham

BEKS

4:15.84

4.

Dover Lifeguard Club

DLCS

4:18.65

5.

Co Canterbury

CANS

4:19.11

6.

Black Lion SC

BLAS

4:25.69

7.

Dartford Swanley

DSDS

4:28.71

8.

Hythe Aqua

HYTS

4:34.30

9.

Maidstone SC

MAIS

4:35.76

 

Eltham Stingrays

EMSS

DIS O   1L.

             

 

EVENT 120 FINAL OF EVENT 110 LADIES OPEN 4x100m FREESTYLE TEAM

Place

Name

Club

Time

1.

Orpington Ojays

OOJS

4:02.55      EBP

2.

RTW Monson

RTWS

4:11.16

3.

Beckenham

BEKS

4:15.51

4.

Dover Lifeguard Club

DLCS

4:17.18

5.

Co Canterbury

CANS

4:19.71

6.

Black Lion SC

BLAS

4:24.15

7.

Dartford Swanley

DSDS

4:26.83

8.

Hythe Aqua

HYTS

4:39.04

 

 

 

 

EVENT 111 BOYS JUNIOR 4x50m MEDLEY TEAM

 

EBP:     1.58.53 Beckenham 1997

Holder:  Beckenham 2.00.51

 

Place

Name

Club

Time

1.

Beckenham

BEKS

2:00.87

2.

Co Canterbury

CANS

2:01.21

3.

Bexley SC

BEXS

2:03.19

4.

RTW Monson

RTWS

2:06.79

5.

Dartford Swanley

DSDS

2:07.28

6.

Saxon Crown

SAXS

2:07.60

7.

Orpington Ojays

OOJS

2:09.10

8.

Margate

MARS

2:12.71

9.

Eltham Stingrays

EMSS

2:15.99

10.

Sevenoaks SC

SEVS

2:16.26

 

 

 

EVENT 121 FINAL OF EVENT 111 BOYS JUNIOR 4x50m MEDLEY TEAM

Place

Name

Club

Time

1.

Co Canterbury

CANS

1:57.55      EBP

2.

Beckenham

BEKS

2:00.74

3.

Bexley SC

BEXS

2:02.34

4.

RTW Monson

RTWS

2:05.54

5.

Dartford Swanley

DSDS

2:07.57

6.

Saxon Crown

SAXS

2:08.01

7.

Orpington Ojays

OOJS

2:09.71

8.

Margate

MARS

2:15.36

 

 

 

 

 

EVENT 112 GIRLS 13/14yrs 4x50m MEDLEY TEAM  

 

EBP:               2.12.15 Beckenham 2000

Holder:           RTW Monson 2.17.99

 

Place

Name

Club

Time

1.

Beckenham

BEKS

2:16.92

2.

Dartford Swanley

DSDS

2:18.51

3.

Orpington Ojays

OOJS

2:19.68

4.

Bexley SC

BEXS

2:20.45

5.

Black Lion SC

BLAS

2:20.56

6.

RTW Monson

RTWS

2:20.81

7.

Co Canterbury

CANS

2:21.42

8.

Herne Bay L&SC

HNBS

2:23.82

9.

Bromley SC

BRYS

2:25.25

10.

Greenwich Meridian SC

GRMS

2:26.12

11.

Maidstone SC

MAIS

2:26.96

12.

Saxon Crown

SAXS

2:29.80

13.

Erith & District SC

ERIS

2:38.40

14.

Beaver Swimming Club

BEVS

2:38.58

15.

Eltham Stingrays

EMSS

2:49.38

 

 

 

EVENT 122 FINAL OF EVENT 112 GIRLS 13/14yrs 4x50m MEDLEY TEAM  

Place

Name

Club

Time

1.

Dartford Swanley

DSDS

2:17.15

2.

Beckenham

BEKS

2:17.59

3.

Orpington Ojays

OOJS

2:19.57

4.

Black Lion SC

BLAS

2:20.93

5.

RTW Monson

RTWS

2:22.11

6.

Bexley SC

BEXS

2:22.23

7.

Co Canterbury

CANS

2:22.71

8.

Herne Bay L&SC

HNBS

2:24.50

             

 

 

 

 

EVENT 113 BOYS 13/14yrs 4x50m FREESTYLE TEAM

 

EBP:              1.52.18 Beckenham 1997

Holder:           Beckenham 1.55.68

 

Place

Name

Club

Time

1.

Co Canterbury

CANS

1:54.93

2.

RTW Monson

RTWS

1:55.84

3.

Bexley SC

BEXS

1:56.78

4.

Dartford Swanley

DSDS

1:57.35

5.

Beckenham

BEKS

1:58.45

6.

Greenwich Meridian SC

GRMS

1:59.21

7.

Erith & District SC

ERIS

2:01.26

8.

Orpington Ojays

OOJS

2:03.63

9.

Saxon Crown

SAXS

2:04.20

10.

Black Lion SC

BLAS

2:06.68

11.

Bromley SC

BRYS

2:07.21

12.

Sevenoaks SC

SEVS

2:09.03

13.

Co Rochester S&LGC

CORS

2:13.59

14.

Beaver Swimming Club

BEVS

2:16.90

15.

Eltham Stingrays

EMSS

2:22.35

 

 

 

 

EVENT 123 FINAL OF EVENT 113 BOYS 13/14yrs 4x50m FREESTYLE TEAM

Place

Name

Club

Time

1.

RTW Monson

RTWS

1:54.39

2.

Co Canterbury

CANS

1:54.63

3.

Dartford Swanley

DSDS

1:56.75

4.

Bexley SC

BEXS

1:57.25

5.

Beckenham

BEKS

1:57.84

6.

Greenwich Meridian SC

GRMS

1:59.30

7.

Erith & District SC

ERIS

2:01.40

8.

Orpington Ojays

OOJS

2:03.87

 

 

 

 

 

EVENT 114 GIRLS 15/16yrs 4x50m FREESTYLE TEAM

 

EBP:               1.57.29 RTW Monson 1999

Holder:            Orpington Ojays 1.58.69

 

Place

Name

Club

Time

1.

Dartford Swanley

DSDS

2:02.64

2.

Beckenham

BEKS

2:02.87

3.

Orpington Ojays

OOJS

2:02.97

4.

RTW Monson

RTWS

2:03.87

5.

Hythe Aqua

HYTS

2:04.67

6.

Ashford Town

ASHS

2:05.47

7.

Erith & District SC

ERIS

2:06.41

8.

Bromley SC

BRYS

2:10.05

9.

Margate

MARS

2:11.33

10.

Maidstone SC

MAIS

2:11.40

11.

Eltham Stingrays

EMSS

2:15.11

 

 

 

EVENT 124 FINAL OF EVENT 114 GIRLS 15/16yrs 4x50m FREESTYLE TEAM

Place

Name

Club

Time

1.

Dartford Swanley

DSDS

2:00.36

2.

Orpington Ojays

OOJS

2:02.24

3.

Beckenham

BEKS

2:02.52

4.

Hythe Aqua

HYTS

2:02.89

5.

RTW Monson

RTWS

2:02.95

6.

Ashford Town

ASHS

2:06.71

7.

Erith & District SC

ERIS

2:06.88

8.

Bromley SC

BRYS

2:10.33

 

 

 

 

EVENT 115 BOYS 15/16yrs 4x50m MEDLEY TEAM

 

EBP:     1.59.34 Beckenham 1997

Holder:  Beckenham 2.01.12

 

Place

Name

Club

Time

1.

Co Canterbury

CANS

2:02.37

2.

RTW Monson

RTWS

2:06.53

3.

Saxon Crown

SAXS

2:07.11

4.

Dartford Swanley

DSDS

2:07.22

5.

Beckenham

BEKS

2:07.90

6.

Orpington Ojays

OOJS

2:08.89

7.

Black Lion SC

BLAS

2:09.18

8.

Erith & District SC

ERIS

2:12.32

9.

Greenwich Meridian SC

GRMS

2:13.29

10.

Co Rochester S&LGC

CORS

2:13.84

11.

Margate

MARS

2:13.99

12.

Sevenoaks SC

SEVS

2:18.47

13.

Maidstone SC

MAIS

2:20.08

14.

Eltham Stingrays

EMSS

2:20.65

 

 

 

EVENT 125 FINAL OF EVENT 115 BOYS 15/16yrs 4x50m MEDLEY TEAM

Place

Name

Club

Time

1.

Co Canterbury

CANS

2:00.08

2.

RTW Monson

RTWS

2:05.29

3.

Dartford Swanley

DSDS

2:05.67

4.

Beckenham

BEKS

2:07.22

5.

Saxon Crown

SAXS

2:07.67

6.

Black Lion SC

BLAS

2:08.96

7.

Orpington Ojays

OOJS

2:09.49

8.

Erith & District SC

ERIS

2:12.72

             

 

 

 

EVENT 116 GIRLS 12/UNDER 4x50m MEDLEY TEAM  

 

EBP:     2.23.52 Beckenham 2001

Holder:  Beckenham 2.23.52

 

Place

Name

Club

Time

1.

Beckenham

BEKS

2:23.50     EBP

2.

Black Lion SC

BLAS

2:24.05

3.

Co Canterbury

CANS

2:24.08

4.

Bexley SC

BEXS

2:28.24

5.

RTW Monson

RTWS

2:31.46

6.

Bromley SC

BRYS

2:33.41

7.

Herne Bay L&SC

HNBS

2:35.69

8.

Hythe Aqua

HYTS

2:41.29

9.

Saxon Crown

SAXS

2:41.96

10.

Orpington Ojays

OOJS

2:44.24

11.

Eltham Stingrays

EMSS

2:45.74

12.

Erith & District SC

ERIS

2:46.69

13.

Margate

MARS

2:48.04

14.

Sevenoaks SC

SEVS

2:49.03

 

Maidstone SC

MAIS

DIS O   1L.

 

 

EVENT 126 FINAL OF EVENT 116 GIRLS 12/UNDER 4x50m MEDLEY TEAM 

Place

Name

Club

Time

1.

Beckenham

BEKS

2:22.19    EBP

2.

Black Lion SC

BLAS

2:22.71

3.

Co Canterbury

CANS

2:24.23

4.

Bexley SC

BEXS

2:28.92

5.

RTW Monson

RTWS

2:33.68

6.

Herne Bay L&SC

HNBS

2:35.98

7.

Bromley SC

BRYS

2:36.72

8.

Hythe Aqua

HYTS

2:45.49

             

 

 

 

EVENT 117 BOYS 12/UNDER 4x50m FREESTYLE TEAM

 

EBP:      2.08.01 Co Canterbury 2000

Holder:  Bexley 2.09.63

 

Place

Name

Club

Time

1.

Co Canterbury

CANS

2:08.61

2.

Beckenham

BEKS

2:09.62

3.

Bexley SC

BEXS

2:10.64

4.

Herne Bay L&SC

HNBS

2:11.73

5.

Black Lion SC

BLAS

2:13.25

6.

RTW Monson

RTWS

2:13.39

7.

Erith & District SC

ERIS

2:14.29

8.

Ashford Town

ASHS

2:17.59

9.

Bromley SC

BRYS

2:18.01

10.

Sevenoaks SC

SEVS

2:24.98

11.

Dartford Swanley

DSDS

2:25.14

12.

Eltham Stingrays

EMSS

2:25.21

13.

Beaver Swimming Club

BEVS

2:41.51

 

Orpington Ojays

OOJS

DIS ST

 

Saxon Crown

SAXS

DIS ST

                       

 

 

 

EVENT 127 FINAL OF EVENT 117 BOYS 12/UNDER 4x50m FREESTYLE TEAM

Place

Name

Club

Time

1.

Co Canterbury

CANS

2:07.94    EBP

2.

Beckenham

BEKS

2:09.44

3.

Bexley SC

BEXS

2:12.43

4.

Herne Bay L&SC

HNBS

2:12.70

5.

RTW Monson

RTWS

2:12.99

6.

Black Lion SC

BLAS

2:13.62

7.

Erith & District SC

ERIS

2:15.71

8.

Ashford Town

ASHS

2:19.08

 

 

 

 

EVENT 118 GIRLS JUNIOR 4x50m FREESTYLE TEAM

 

EBP:      1.57.49 Orpington Ojays 2001

Holder:  Orpington Ojays 1.57.49

 

Place

Name

Club

Time

1.

Bexley SC

BEXS

1:59.91

2.

Orpington Ojays

OOJS

1:59.94

3.

RTW Monson

RTWS

2:00.07

4.

Co Canterbury

CANS

2:00.45

5.

Beckenham

BEKS

2:00.76

6.

Dartford Swanley

DSDS

2:04.08

7.

Black Lion SC

BLAS

2:05.37

8.

Sevenoaks SC

SEVS

2:08.05

9.

Ashford Town

ASHS

2:08.10

10.

Margate

MARS

2:08.61

11.

Hythe Aqua

HYTS

2:11.61

12.

Eltham Stingrays

EMSS

2:15.09

 

 

 

EVENT 128 FINAL OF EVENT 118 GIRLS JUNIOR 4x50m FREESTYLE TEAM 

Place

Name

Club

Time

1.

Dartford Swanley

DSDS

1:59.30

2.

Orpington Ojays

OOJS

1:59.43

3.

RTW Monson

RTWS

1:59.97

4.

Bexley SC

BEXS

2:00.29

5.

Co Canterbury

CANS

2:01.07

6.

Beckenham

BEKS

2:01.24

7.

Black Lion SC

BLAS

2:05.93

8.

Sevenoaks SC

SEVS

2:07.49

 

 

 

 

EVENT 119 MENS OPEN 4x100m MEDLEY TEAM

 

EBP:     4.03.86 Beckenham 2001

Holder:  Beckenham 4.03.86

 

Place

Name

Club

Time

1.

Beckenham

BEKS

4:16.53

2.

Bexley SC

BEXS

4:18.63

3.

RTW Monson

RTWS

4:21.90

4.

Greenwich Meridian SC

GRMS

4:22.71

5.

Dartford Swanley

DSDS

4:23.20

6.

Dover Lifeguard Club

DLCS

4:24.26

7.

Orpington Ojays

OOJS

4:25.86

8.

Erith & District SC

ERIS

4:26.46

9.

Saxon Crown

SAXS

4:27.90

10.

Co Rochester S&LGC

CORS

4:28.78

11.

Maidstone SC

MAIS

4:43.35

12.

Bromley SC

BRYS

4:43.45

13.

Hythe Aqua

HYTS

4:45.39

14.

Sevenoaks SC

SEVS

4:47.84

 

Eltham Stingrays

EMSS

DIS SA  2L.

 

 

 

EVENT 129 FINAL OF EVENT 119 MENS OPEN 4x100m MEDLEY TEAM      

Place

Name

Club

Time

1.

Beckenham

BEKS

4:04.45

2.

Bexley SC

BEXS

4:14.03

3.

RTW Monson

RTWS

4:19.19

4.

Greenwich Meridian SC

GRMS

4:19.90

5.

Dartford Swanley

DSDS

4:21.63

6.

Orpington Ojays

OOJS

4:24.85

7.

Erith & District SC

ERIS

4:26.78

8.

Dover Lifeguard Club

DLCS

4:31.68