Kent County Championships, Saturday 9th  March 2002

Session 5 at Tunbridge Wells           Start 2pm

 

 

 

 

EVENT 74 GIRLS 10-13yrs 200m BUTTERFLY HDW 

 

EQT:         10yrs-3.25.00  11yrs-3.15.00  12yrs-3.10.00  13yrs-3.00.00

EBP:         10yrs-3.02.97 Ellen Gandy BEKS 2001

                  11yrs-2.56.97 Rhianne Anderson CANS 2001

                  12yrs-2.45.30 Jade Barclay BEXS 2001

                  13yrs-2.36.97 Eleanor Bailey BEKS 2001

 

 

 

10 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Helen Robinson

(92)

HNBS

3:11.58

417

 

 

 

11 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Ellen Gandy

(91)

BEKS

2:46.94

590    EBP

****** Event qualifying/standard time 03:15.00 ******

2.

Caroline Crayford

(91)

HNBS

3:22.05

310

3.

Molly Thorpe

(91)

RTWS

3:30.57

265

 

 

12 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Daisy Martin

(90)

BLAS

2:47.04

566

2.

Rhianne Anderson

(90)

CANS

2:47.51

561

3.

Kelsey McCue

(90)

BEXS

2:48.28

554

4.

Clair Robinson

(90)

HNBS

2:56.18

478

****** Event qualifying/standard time 03:10.00 ******

5.

Jeni Jackson

(90)

BEKS

3:12.87

353

 

 

 

13 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Jade Barclay

(89)

BEXS

2:30.94

747    EBP

2.

Hazel Colbourne

(89)

OOJS

2:37.32

665

3.

Katie Wilson

(89)

HNBS

2:58.95

448

****** Event qualifying/standard time 03:00.00 ******

4.

Louise Whorlow

(89)

HNBS

3:02.55

419

 

 

 

 

 

 

 

EVENT 75 BOYS 15-18yrs 100m FREESTYLE

 

EQT:  15yrs-1.03.00  16yrs-1.01.00  17/18yrs-58.50

EBP:  15yrs-55.65 Matthew Cox BEKS 1996

     16yrs-54.65 Matthew Perkins OOJS 2000

17/18yrs-53.69 Jonathan Bone RTWS 2001

 

 

 

15 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Lewis Owens

(87)

CANS

56.96

617*

2.

Richard Coley

(87)

CANS

58.27

578*

3.

Kieron Fenn

(87)

RTWS

58.79

564*

4.

Ben Nankivell

(87)

BEKS

59.56

543*

5.

Christopher Boobier

(87)

MAIS

59.84

536*

6.

Darren Rye

(87)

DSDS

59.90

534*

7.

Owen Woodland

(87)

BEXS

1:00.00

531*

8.

Blair Charge

(87)

DLCS

1:00.11

529*

9.

James Shilston

(87)

CANS

1:00.37

522*

10.

Richard Hoyle

(87)

ASHS

1:00.40

521*

11.

Mathew Prosser

(87)

DLCS

1:00.66

515*

12.

Harry Clarke

(87)

RTWS

1:00.95

507*

13.

Stephen Buss

(87)

OOJS

1:01.72

489*

14.

James Washer

(87)

DSDS

1:01.77

487*

15.

Lawrence Sym

(87)

SAXS

1:01.87

485*

16.

Tom Calder

(87)

CORS

1:02.40

473*

****** Event qualifying/standard time 01:03.00 ******

17.

Jack Gilmore

(87)

BRYS

1:04.52

426*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

EVENT 83 FINAL OF EVENT 75 BOYS 15 YEARS 100 Metres FREESTYLE

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Lewis Owens

(87)

CANS

53.89

717* EBP

2.

Richard Coley

(87)

CANS

57.78

592*

3.

Kieron Fenn

(87)

RTWS

58.60

569*

4.

Christopher Boobier

(87)

MAIS

59.42

547*

5.

Ben Nankivell

(87)

BEKS

59.47

545*

6.

Darren Rye

(87)

DSDS

1:00.49

519*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

16 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Richard James

(86)

BEXS

56.41

633*

2.

Joshua McEvoy

(86)

BEKS

58.15

582*

3.

Jamie Lovett

(86)

THVS

58.21

580*

4.

Mark Simmons

(86)

DLCS

58.28

578*

5.

Charles Millen

(86)

RTWS

58.42

574*

6.

Christopher Scott

(86)

BEXS

58.72

566*

7.

Damian Edmonds

(86)

OOJS

58.95

559*

8.

Chris Elsey

(86)

BLAS

59.55

543*

9.

Richard Marsden

(86)

BLAS

1:00.38

522*

****** Event qualifying/standard time 01:01.00 ******

10.

Alfred Siu

(86)

CANS

1:01.43

495*

11.

Thomas Joyce

(86)

SAXS

1:01.59

492*

12.

Thomas Briggs

(86)

OOJS

1:01.74

488*

13.

Daniel Wood

(86)

GRMS

1:02.22

477*

14.

Peter Ying Wing Ho

(86)

RTWS

1:03.16

455*

 

Alexander Spooner

(86)

OOJS

DIS ST

 

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

EVENT 84 FINAL OF EVENT 75 BOYS 16 YEARS 100 Metres FREESTYLE

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Richard James

(86)

BEXS

56.17

641*

2.

Christopher Scott

(86)

BEXS

56.29

637*

3.

Joshua McEvoy

(86)

BEKS

57.81

592*

4.

Jamie Lovett

(86)

THVS

57.98

587*

5.

Mark Simmons

(86)

DLCS

58.20

580*

6.

Charles Millen

(86)

RTWS

58.52

571*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

17/18 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Ryan Carver

(85)

BEXS

55.22

671*

2.

Tom Allen

(84)

GRMS

55.56

660*

3.

Mark White

(84)

CORS

55.69

656*

4.

Darren Chappell

(84)

BEXS

55.78

653*

5.

Craig Simmons

(85)

DLCS

56.06

644*

6.

Alex Siu

(85)

CANS

56.29

637*

7.

Matthew Perkins

(84)

OOJS

56.30

637*

8.

Adam Patterson

(85)

DLCS

56.80

622*

9.

Luke Smith

(85)

CORS

56.92

618*

10.

Ting Siu Ip

(85)

BEKS

57.60

598*

11.

Andrew Hampshire

(84)

MAIS

57.88

590*

12.

Martin Wakeland

(85)

SAXS

57.91

589*

13.

William Calder

(85)

CORS

58.16

581*

14.

Ricky Jones

(85)

BLAS

58.46

573*

****** Event qualifying/standard time 00:58.50 ******

15.

Matthew Field

(85)

BEKS

58.74

565*

16.

James Spicer

(85)

DSDS

58.99

558*

17.

Andrew Bailey

(85)

BEXS

59.90

534*

18.

Kyle Price

(85)

BEKS

1:00.70

514*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

EVENT 85 FINAL OF EVENT 75 BOYS 17/18 YEARS 100m.FREESTYLE   

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Craig Simmons

(85)

DLCS

53.51

730* EBP

2.

Mark White

(84)

CORS

55.30

669*

3.

Ryan Carver

(85)

BEXS

55.37

667*

4.

Tom Allen

(84)

GRMS

55.49

663*

5.

Darren Chappell

(84)

BEXS

55.53

661*

6.

Alex Siu

(85)

CANS

56.64

626*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

 

EVENT 76 GIRLS 14-18yrs 50m BACKSTROKE

 

EQT:  14yrs-37.80  15yrs-36.00  16yrs-36.00  17/18yrs-36.00

EBP:  14yrs-34.21 Melanie Parris HYTS 2001

15yrs-32.95 Kelly Fitzgerald BEKS 2001

16yrs-32.11 Marie Heselden OOJS 2001

17/18yrs-31.74 Clare Stevens RTWS 2001

 

 

 

 

14 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Kerry Pinington

(88)

RTWS

33.58

599* EBP

2.

Natasha Clark

(88)

CANS

33.96

580*

3.

Victoria Bates

(88)

DLCS

34.54

552*

4.

Natalie Shilling

(88)

CANS

35.75

499*

5.

Tyne Price

(88)

BEKS

35.78

498*

6.

Jemma Slade

(88)

BLAS

35.81

497*

7.

Lauren Hare

(88)

BEKS

35.88

494*

8.

Louise Hardy

(88)

HNBS

35.96

490*

9.

Rachel Oliver

(88)

BEKS

36.18

481*

10.

Sarah Henry

(88)

GRMS

36.31

476*

11.

Lucy Gilmore

(88)

BRYS

36.65

463*

12.

Clare Hardy

(88)

HNBS

36.91

453*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 86 FINAL OF EVENT 76 GIRLS 14 YEARS 50 Metres BACKSTROKE

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Natasha Clark

(88)

CANS

33.56

600* EBP

2.

Kerry Pinington

(88)

RTWS

33.60

598*

3.

Victoria Bates

(88)

DLCS

34.24

566*

4.

Tyne Price

(88)

BEKS

35.33

517*

5.

Jemma Slade

(88)

BLAS

35.55

507*

6.

Natalie Shilling

(88)

CANS

35.61

505*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

15 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Alex Connell

(87)

DSDS

32.57

652* EBP

2.

Holly Croft

(87)

DLCS

34.20

568*

3.

Michelle Coast

(87)

ASHS

34.27

565*

4.

Kirsty Samson

(87)

ASHS

35.63

504*

5.

Kim Fuller

(87)

MAIS

35.78

498*

****** Event qualifying/standard time 00:36.00 ******

6.

Elizabeth Cooper

(87)

BLAS

36.03

487*

7.

Charlotte Hayday

(87)

CMSS

36.05

487*

8.

Alayna Shay

(87)

BEKS

36.78

458*

9.

Hayley Breathwick

(87)

MAIS

37.61

427*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 87 FINAL OF EVENT 76 GIRLS 15 YEARS 50 Metres BACKSTROKE

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Alex Connell

(87)

DSDS

32.70

645*

2.

Holly Croft

(87)

DLCS

33.60

598*

3.

Michelle Coast

(87)

ASHS

34.56

551*

4.

Kirsty Samson

(87)

ASHS

34.78

541*

5.

Kim Fuller

(87)

MAIS

35.92

492*

6.

Elizabeth Cooper

(87)

BLAS

36.06

486*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

16 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Francesca Curry

(86)

RTWS

35.06

529*

2.

Claire Fosbrook

(86)

FOLS

35.24

521*

3.

Tiffany Brown

(86)

ERIS

35.42

513*

4.

Charlotte Kent

(86)

OOJS

35.55

507*

****** Event qualifying/standard time 00:36.00 ******

5.

Abigail Denman

(86)

OOJS

36.04

487*

6.

Katie O'Brien

(86)

RTWS

36.16

482*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 88 FINAL OF EVENT 76 GIRLS 16 YEARS 50 Metres BACKSTROKE

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Claire Fosbrook

(86)

FOLS

34.28

565*

2.

Tiffany Brown

(86)

ERIS

34.60

550*

3.

Francesca Curry

(86)

RTWS

34.89

536*

4.

Charlotte Kent

(86)

OOJS

35.50

510*

5.

Abigail Denman

(86)

OOJS

35.73

500*

6.

Katie O'Brien

(86)

RTWS

35.98

490*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

17/18 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Clare Stevens

(84)

RTWS

31.41

718* EBP

2.

Marie Heselden

(85)

OOJS

32.27

668*

3.

Sarah Hodge

(85)

DSDS

32.72

643*

4.

Katherine Smith

(85)

CANS

33.84

586*

5.

Nyssa Coltham

(84)

CORS

33.87

584*

6.

Victoria Rickwood

(84)

DSDS

34.07

575*

7.

Anita Oliver

(85)

OOJS

34.12

572*

8.

Louisa Bennett

(84)

HNBS

34.28

565*

9.

Lyndsey Paget

(84)

RTWS

34.34

562*

10.

Nicola Brand

(85)

BEXS

34.42

558*

11.

Faye Gardiner

(85)

HNBS

34.46

556*

12.

Astrid Fieldsend

(85)

GRMS

34.47

556*

13.

Sophie Mitchison

(85)

DLCS

35.18

523*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 89 FINAL OF EVENT 76 GIRLS 17/18 YEARS 50m.BACKSTROKE  

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Clare Stevens

(84)

RTWS

30.70

762*  EBP

2.

Marie Heselden

(85)

OOJS

32.21

672*

3.

Sarah Hodge

(85)

DSDS

32.41

660*

4.

Katherine Smith

(85)

CANS

33.50

603*

5.

Nyssa Coltham

(84)

CORS

33.56

600*

6.

Victoria Rickwood

(84)

DSDS

34.19

569*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EVENT 77 BOYS 10-14yrs 200m FREESTYLE HDW  

 

EQT:  10yrs-3.00.00  11yrs-2.45.30  12yrs-2.35.00  13yrs-2.28.00

14yrs-2.21.00

EBP:  10yrs-2.41.50 Ricky Outhwaite BEKS 2001

         11yrs-2.31.75 Nicky Devine HNBS 2001

          12yrs-2.21.68 Charles Crayford CANS 2001

          13yrs-2.09.52 James Clarke CANS 2001

         14yrs-2.05.36 Philip Welburn THVS 2000

 

 

 

 

10 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Aleksander Krunic

(92)

CANS

2:27.13

399 EBP

2.

Gary Power

(92)

CANS

2:42.93

281

3.

Matthew Fitt

(92)

THVS

2:43.32

279

4.

Connor Newlyn-Byer

(92)

DLCS

2:43.54

277

5.

Joshua Snow

(92)

BEXS

2:46.11

262

6.

Edward Govier

(92)

HNBS

2:58.59

198

****** Event qualifying/standard time 03:00.00 ******

7.

Brendan McCarthy

(92)

HNBS

3:00.60

190

 

 

 

 

11 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Karl Botha

(91)

ASHS

2:30.80

376 EBP

2.

Daniel Crisp

(91)

HNBS

2:31.17

373

3.

Ricky Outhwaite

(91)

BEKS

2:31.87

366

4.

Angus Hewett

(91)

CANS

2:32.28

363

5.

Luke Smith

(91)

CANS

2:33.77

351

6.

Conor Rourke

(91)

HNBS

2:36.74

329

7.

Michael Stanley

(91)

ASHS

2:37.94

320

8.

Matthew Davies

(91)

HNBS

2:38.35

317

9.

Bradley Moorhouse

(91)

BLAS

2:38.38

317

10.

Chris Henry

(91)

GRMS

2:42.37

290

11.

Joshua Hill

(91)

GRMS

2:42.65

288

12.

Lewis Bradley

(91)

DLCS

2:44.65

276

 

 

 

 

 

 

12 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Jack Legon

(90)

BEXS

2:21.06

451 EBP

2.

Matthew Slade

(90)

BLAS

2:23.18

430

3.

Nick Devine

(90)

HNBS

2:24.01

423

4.

Michael Page

(90)

HNBS

2:30.43

366

5.

Mathew Basford

(90)

DLCS

2:31.07

360

6.

Andrew Smith

(90)

GRMS

2:33.94

339

****** Event qualifying/standard time 02:35.00 ******

7.

Keiran Holder

(90)

RTWS

2:37.25

315

 

 

 

 

 

13 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Matthew Shead

(89)

BEXS

2:13.18

546

2.

Charles Crayford

(89)

HNBS

2:14.38

532

3.

Robert Shaw

(89)

BEKS

2:23.21

437

4.

Ben Cornick

(89)

HNBS

2:25.15

418

5.

Alastair Walker

(89)

DLCS

2:25.55

415

6.

Callum Cassidy

(89)

HNBS

2:26.93

403

****** Event qualifying/standard time 02:28.00 ******

7.

Carl Coston

(89)

DSDS

2:30.07

375

 

 

 

 

 

14 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

James Clarke

(88)

CANS

2:02.01

686 EBP

2.

Stuart Robinson

(88)

BEKS

2:08.96

588

3.

Joshua Maley

(88)

CANS

2:12.42

544

4.

James Spear

(88)

MARS

2:13.89

527

5.

Robert Saunders

(88)

BEXS

2:15.99

503

6.

Chris Terry

(88)

HNBS

2:16.78

495

7.

Stephen Ratledge

(88)

BLAS

2:18.69

474

8.

Tony Evans

(88)

GRMS

2:19.82

461

****** Event qualifying/standard time 02:21.00 ******

9.

Michael Redpath

(88)

ERIS

2:21.05

449

 

 

 

 

 

EVENT 78 MENS OPEN/JNR 50m BREASTSTROKE

 

EQT:  Junior-36.00  Open-35.00

EBP:  Junior-31.57 Andrew Chalmers DSDS 2001

           Open-31.48 Richard Collins BEKS 2001

 

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Matthew Dyer

(84)

MARS

31.10

700* EBP

2.

Tom Harnett

(82)

BEKS

31.85

657*

3.

Matt Doyle

(83)

DSDS

31.91

653*

4.

Kevin Arundell

(78)

GRMS

32.10

643*

5.

Andrew Chalmers

(85)

DSDS

32.13

641*

6.

Joshua McEvoy

(86)

BEKS

32.74

609*

7.

Andrew Hampshire

(84)

MAIS

32.91

600*

8.

Daniel Middleton

(84)

DSDS

33.32

579*

9.

Andrew Cusselle

(85)

BEXS

33.45

573*

10.

Alfred Siu

(86)

CANS

33.54

568*

11.

Matthew Shead

(89)

BEXS

34.43

599

12.

Kyle Price

(85)

BEKS

34.47

525*

****** Event qualifying/standard time 00:35.00 ******

13.

Daniel Hadden

(86)

MARS

35.33

488*

14.

Christopher Smith

(87)

CANS

35.90

464*

15.

Ben Cambage

(88)

BEKS

36.19

500

16.

Adam Memmott

(82)

CORS

36.32

448*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

16 YEARS/UNDER AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Joshua McEvoy

(86)

BEKS

32.74

609*

2.

Alfred Siu

(86)

CANS

33.54

568*

3.

Matthew Shead

(89)

BEXS

34.43

599

4.

Daniel Hadden

(86)

MARS

35.33

488*

5.

Christopher Smith

(87)

CANS

35.90

464*

****** Event qualifying/standard time 00:36.00 ******

6.

Ben Cambage

(88)

BEKS

36.19

500

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 90 FINAL OF EVENT 78 MENS OPEN/JNR 50m BREASTSTROKE    

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Matthew Dyer

(84)

MARS

31.59

672*

2.

Andrew Chalmers

(85)

DSDS

31.69

666*

3.

Tom Harnett

(82)

BEKS

31.72

664*

4.

Kevin Arundell

(78)

GRMS

31.73

664*

5.

Matt Doyle

(83)

DSDS

31.82

658*

6.

Joshua McEvoy

(86)

BEKS

32.72

610*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

EVENT 79 LADIES OPEN/JNR 200m FREESTYLE HDW

 

EQT:  Junior-2.17.00  Open-2.17.00

EBP:  Junior-2.05.26 Joanne Mullins OOJS 1999

          Open-Angela Pendrich 2.03.51 BEKS 1994

 

 

 

16 YEARS/UNDER AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Jenny Armstrong

(86)

DSDS

2:11.22

733*

2.

Stephanie Howard

(86)

CANS

2:11.51

729*

3.

Rachel Heselden

(87)

BEXS

2:12.94

708*

4.

Kate Mansfield

(86)

DLCS

2:13.35

702*

5.

Kerry Pinington

(88)

RTWS

2:15.09

678*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

OPEN AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Clare Stevens

(84)

RTWS

2:06.30

808*

2.

Marie Heselden

(85)

OOJS

2:08.70

771*

3.

Leanne Hunt

(84)

RTWS

2:09.17

763*

4.

Katie Whitnall

(85)

DLCS

2:09.47

759*

5.

Jenny Armstrong

(86)

DSDS

2:11.22

733*

6.

Stephanie Howard

(86)

CANS

2:11.51

729*

7.

Rachel Heselden

(87)

BEXS

2:12.94

708*

8.

Kate Mansfield

(86)

DLCS

2:13.35

702*

9.

Sarah Clark

(82)

BEKS

2:13.39

702*

10.

Kerry Pinington

(88)

RTWS

2:15.09

678*

****** Event qualifying/standard time 02:17.00 ******

11.

Lyndsey Paget

(84)

RTWS

2:18.11

639*

Swims with * appended to points score have not been age corrected

 

 

 

 

 

 

EVENT 80 GIRLS 10yrs 4x1 IND. MEDLEY HDW

 

EQT:  10yrs-1.35.00

EBP:  10yrs-1.24.10 Ellen Gandy BEKS 2001

 

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Helen Robinson

(92)

HNBS

1:25.80

424

2.

Gina Deave

(92)

BRYS

1:28.88

377

3.

Holly Campbell

(92)

HYTS

1:29.69

366

4.

Paige Dummer

(92)

BEXS

1:30.28

357

5.

Nadina Cameron

(92)

SAXS

1:31.10

347

6.

Abigail Cox

(92)

DLCS

1:32.70

325

7.

Rachael Seaman

(92)

CANS

1:33.55

315

****** Event qualifying/standard time 01:35.00 ******

 

Ivana Hutton

(92)

BEKS

DIS SA  3L.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EVENT 81 BOYS 13-14yrs 100m BUTTERFLY HDW

 

EQT:  13yrs-1.20.00  14yrs-1.18.00

EBP:  13yrs-1.07.56 Matthew Cox BEKS 1994

      14yrs-1.04.38 Matthew Robinson BEKS 1994

 

13 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Matthew Shead

(89)

BEXS

1:12.24

449

2.

Robert Shaw

(89)

BEKS

1:13.33

427

3.

Clive Bates

(89)

ASHS

1:17.20

360

4.

Jonathan Booton

(89)

OOJS

1:17.25

359

5.

Charles Crayford

(89)

HNBS

1:17.41

356

6.

Nick Rowe

(89)

LARS

1:18.15

345

7.

Liam Steer

(89)

DLCS

1:18.64

337

8.

Michael Bond

(89)

OOJS

1:18.65

337

9.

Callum Cassidy

(89)

HNBS

1:19.09

330

10.

Jamie Dinler

(89)

OOJS

1:19.37

326

****** Event qualifying/standard time 01:20.00 ******

11.

Joseph Gandy

(89)

BEKS

1:20.06

316

 

Andrew Ghagan

(89)

DSDS

DIS SL  3L.

 

 

 

 

 

 

14 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

James Clarke

(88)

CANS

1:03.97

629 EBP

2.

Tony Evans

(88)

GRMS

1:09.10

499

3.

Stuart Robinson

(88)

BEKS

1:10.11

477

4.

Edward Humphrey

(88)

RTWS

1:11.19

455

5.

Joshua Maley

(88)

CANS

1:11.20

455

6.

Christopher Keen

(88)

DLCS

1:12.54

428

7.

Michael Marrow

(88)

DSDS

1:12.66

426

8.

James Spear

(88)

MARS

1:12.86

422

9.

Matthew Hinton

(88)

RTWS

1:13.52

410

10.

Adam Freundlich

(88)

DSDS

1:13.63

407

11.

Samuel Pemberton-Hill

(88)

GRMS

1:14.14

398

12.

Robert Saunders

(88)

BEXS

1:14.64

390

13.

Philip Chester

(88)

BLAS

1:15.69

372

****** Event qualifying/standard time 01:16.30 ******

14.

Lee Crumbie

(88)

ASHS

1:16.67

355

 

Benjamin Politowicz

(88)

BFDS

DIS SL  4L.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EVENT 82 GIRLS 14-18yrs 200m BREASTROKE HDW

 

EQT:  14yrs-3.05.00  15yrs-3.00.00  16yrs-2.55.00  17/18yrs-2.55.00

EBP:  14yrs-2.41.66 Joanne Mullins OOJS 1999

      15yrs-2.35.38 Joanne Mullins OOJS 1998

      16yrs-2.45.92 Charmaine Brown OOJS 2001

      17/18yrs-Not established

 

 

 

 

14 YEARS AGE GROUP

Place

Name

YoB

Club

Time

BAG Pt

1.

Lauren Gates

(88)

THVS

2:54.70

589*

2.

Rachel Morris

(88)

DSDS

2:54.85

588*