Ladies Open 100m IM - Heats (Declared Winners)

18/24 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Amy FARTHING19Sevenoaks 1:08.581:09.58 540 
2.Emily YETMAN19Gravesend 1:15.251:16.35 408 
3.Sophie PEMBROKE19Erith & Dist 1:15.871:16.98 398 
4.Lucy MARCHANT18Bromley 1:16.451:17.72 387 
5.Rebecca HUSSEY24Erith & Dist 1:22.081:22.30 326 
6.Erin MEDCALF18Gwich Royals 1:27.491:28.94 258 
7.Emily BOWLES20Erith & Dist 1:32.201:33.35 223 

25/29 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Kayleigh KNOCKER25Orpington OJ 1:30.591:30.59 244 

30/34 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Georgina HAMILTON33Tonbridge 1:22.531:20.37 350 
2.Danielle RYAN32Black Lion 1:25.981:24.05 306 
3.Catrina BORRELL30Gravesend 1:28.961:27.59 270 
 Carly MOON34Tonbridge DNC    

35/39 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Hannah NEWSHAM38Erith & Dist 1:17.221:13.61 456 
2.Alison WAIN38RTW Masters 1:17.941:14.30 443 
3.Alice HOUGHTON-ROSE37RTW Masters 1:18.361:15.04 430 
4.Rebecca HARVEY39RTW Masters 1:20.741:16.61 404 
5.Nikki LUDGROVE36RTW Masters 1:23.241:20.07 354 
 Claire CHARLETON35Orpington OJ DNC    

40/44 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Tracey QUILLER42Maidstone 1:18.591:13.44 459 
2.Marie ATKINSON-BRIAN41Erith & Dist 1:20.861:15.96 415 
3.Judy VAN SELM44Bromley 1:23.701:17.35 393 
4.Nicola O'BRIEN41RTW Masters 1:24.501:19.38 363 
5.Helen OAKES42Hythe 1:26.181:20.53 348 
6.Suzanne HALL42Tonbridge 1:28.931:23.10 317 
7.Kerrin CROSS44Black Lion 1:46.811:38.70 189 

45/49 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Tracy VAN ROOYEN45Orpington OJ 1:18.371:12.00 487 
2.Rhona COURTIER46Larkfield 1:24.871:17.50 390 
3.Tracy ANSTIS47Dover Life 1:28.391:20.22 352 
4.Hazel HAYCOCKS49Bromley 1:34.921:25.02 296 

50/54 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Della JENKINS51RTW Masters 1:22.271:12.66 474 
2.Luciana WILKES51Erith & Dist 1:24.741:14.84 434 
3.Lisa CORDER50Erith & Dist 1:28.771:18.96 369 
4.Kirsty ALFREDSON51Tonbridge 1:32.591:21.77 332 
5.Stephanie RYLES50RTW Masters 1:37.841:27.03 276 
6.Elizabeth LYNCH53Erith & Dist 1:54.341:39.47 184 
7.Alison BONNER51Erith & Dist 1:59.931:45.91 153 
 Diane LONG53Folkestone DNC    

55/59 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Barbara WILES58RTW Masters 1:41.901:24.95 296 

60/64 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Melanie EVANS60Dartford 1:31.211:14.58 438 
2.Carol DENTON60Gravesend 1:46.121:26.78 278 
 Patricia REED60Bexley DQ T 2L    

Disqualification Codes

80/84 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Maureen FAKLEY80Hythe 3:19.581:59.22 107 

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Amy FARTHING19Sevenoaks 1:08.581:09.58 540 
2.Emily YETMAN19Gravesend 1:15.251:16.35 408 
3.Sophie PEMBROKE19Erith & Dist 1:15.871:16.98 398 
4.Lucy MARCHANT18Bromley 1:16.451:17.72 387 
5.Hannah NEWSHAM38Erith & Dist 1:17.221:13.61 456 
6.Alison WAIN38RTW Masters 1:17.941:14.30 443 
7.Alice HOUGHTON-ROSE37RTW Masters 1:18.361:15.04 430 
8.Tracy VAN ROOYEN45Orpington OJ 1:18.371:12.00 487 
9.Tracey QUILLER42Maidstone 1:18.591:13.44 459 
10.Rebecca HARVEY39RTW Masters 1:20.741:16.61 404 
11.Marie ATKINSON-BRIAN41Erith & Dist 1:20.861:15.96 415 
12.Rebecca HUSSEY24Erith & Dist 1:22.081:22.30 326 
13.Della JENKINS51RTW Masters 1:22.271:12.66 474 
14.Georgina HAMILTON33Tonbridge 1:22.531:20.37 350 
15.Nikki LUDGROVE36RTW Masters 1:23.241:20.07 354 
16.Judy VAN SELM44Bromley 1:23.701:17.35 393 
17.Nicola O'BRIEN41RTW Masters 1:24.501:19.38 363 
18.Luciana WILKES51Erith & Dist 1:24.741:14.84 434 
19.Rhona COURTIER46Larkfield 1:24.871:17.50 390 
20.Danielle RYAN32Black Lion 1:25.981:24.05 306 
21.Helen OAKES42Hythe 1:26.181:20.53 348 
22.Erin MEDCALF18Gwich Royals 1:27.491:28.94 258 
23.Tracy ANSTIS47Dover Life 1:28.391:20.22 352 
24.Lisa CORDER50Erith & Dist 1:28.771:18.96 369 
25.Suzanne HALL42Tonbridge 1:28.931:23.10 317 
26.Catrina BORRELL30Gravesend 1:28.961:27.59 270 
27.Kayleigh KNOCKER25Orpington OJ 1:30.591:30.59 244 
28.Melanie EVANS60Dartford 1:31.211:14.58 438 
29.Emily BOWLES20Erith & Dist 1:32.201:33.35 223 
30.Kirsty ALFREDSON51Tonbridge 1:32.591:21.77 332 
31.Hazel HAYCOCKS49Bromley 1:34.921:25.02 296 
32.Stephanie RYLES50RTW Masters 1:37.841:27.03 276 
33.Barbara WILES58RTW Masters 1:41.901:24.95 296 
34.Carol DENTON60Gravesend 1:46.121:26.78 278 
35.Kerrin CROSS44Black Lion 1:46.811:38.70 189 
36.Elizabeth LYNCH53Erith & Dist 1:54.341:39.47 184 
37.Alison BONNER51Erith & Dist 1:59.931:45.91 153 
38.Maureen FAKLEY80Hythe 3:19.581:59.22 107 
 Diane LONG53Folkestone DNC    
 Claire CHARLETON35Orpington OJ DNC    
 Carly MOON34Tonbridge DNC    
 Patricia REED60Bexley DQ T 2L    

Disqualification Codes

Combined Result - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Amy FARTHING19Sevenoaks 1:08.581:09.58 540 
2.Tracy VAN ROOYEN45Orpington OJ 1:18.371:12.00 487 
3.Della JENKINS51RTW Masters 1:22.271:12.66 474 
4.Tracey QUILLER42Maidstone 1:18.591:13.44 459 
5.Hannah NEWSHAM38Erith & Dist 1:17.221:13.61 456 
6.Alison WAIN38RTW Masters 1:17.941:14.30 443 
7.Melanie EVANS60Dartford 1:31.211:14.58 438 
8.Luciana WILKES51Erith & Dist 1:24.741:14.84 434 
9.Alice HOUGHTON-ROSE37RTW Masters 1:18.361:15.04 430 
10.Marie ATKINSON-BRIAN41Erith & Dist 1:20.861:15.96 415 
11.Emily YETMAN19Gravesend 1:15.251:16.35 408 
12.Rebecca HARVEY39RTW Masters 1:20.741:16.61 404 
13.Sophie PEMBROKE19Erith & Dist 1:15.871:16.98 398 
14.Judy VAN SELM44Bromley 1:23.701:17.35 393 
15.Rhona COURTIER46Larkfield 1:24.871:17.50 390 
16.Lucy MARCHANT18Bromley 1:16.451:17.72 387 
17.Lisa CORDER50Erith & Dist 1:28.771:18.96 369 
18.Nicola O'BRIEN41RTW Masters 1:24.501:19.38 363 
19.Nikki LUDGROVE36RTW Masters 1:23.241:20.07 354 
20.Tracy ANSTIS47Dover Life 1:28.391:20.22 352 
21.Georgina HAMILTON33Tonbridge 1:22.531:20.37 350 
22.Helen OAKES42Hythe 1:26.181:20.53 348 
23.Kirsty ALFREDSON51Tonbridge 1:32.591:21.77 332 
24.Rebecca HUSSEY24Erith & Dist 1:22.081:22.30 326 
25.Suzanne HALL42Tonbridge 1:28.931:23.10 317 
26.Danielle RYAN32Black Lion 1:25.981:24.05 306 
27.Barbara WILES58RTW Masters 1:41.901:24.95 296 
28.Hazel HAYCOCKS49Bromley 1:34.921:25.02 296 
29.Carol DENTON60Gravesend 1:46.121:26.78 278 
30.Stephanie RYLES50RTW Masters 1:37.841:27.03 276 
31.Catrina BORRELL30Gravesend 1:28.961:27.59 270 
32.Erin MEDCALF18Gwich Royals 1:27.491:28.94 258 
33.Kayleigh KNOCKER25Orpington OJ 1:30.591:30.59 244 
34.Emily BOWLES20Erith & Dist 1:32.201:33.35 223 
35.Kerrin CROSS44Black Lion 1:46.811:38.70 189 
36.Elizabeth LYNCH53Erith & Dist 1:54.341:39.47 184 
37.Alison BONNER51Erith & Dist 1:59.931:45.91 153 
38.Maureen FAKLEY80Hythe 3:19.581:59.22 107 

UP