Mens Open 100m IM - Heats (Declared Winners)

18/24 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Sam DELATOUCHE19Erith & Dist 1:05.751:06.71 437 
2.Callum MURPHY23RTW Masters 1:11.001:11.38 357 
3.Joseph DENTON22Gravesend 1:12.911:13.48 327 
4.Flavio LOFARO20RTW Masters 1:17.341:18.30 270 

25/29 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Stephen EARL29Black Lion 1:03.541:02.77 525 
2.Michael COOK26Erith & Dist 1:05.491:05.30 466 
3.Nicholas ROWE28Larkfield 1:08.341:07.73 418 
4.Zachary MANN25RTW Masters 1:08.661:08.66 401 
5.Thomas ALLEN26Beachfield 1:09.971:09.77 382 

30/34 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Owen WOODLAND30RTW Masters 1:12.371:11.25 359 
2.Robert DICKSON32RTW Masters 1:15.711:14.01 320 

35/39 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Kevin ARUNDELL39Gravesend 1:08.901:05.37 465 
2.Lukas KAFONEK36Erith & Dist 1:14.911:12.06 347 
3.Mark BECKWITH37Black Lion 1:16.451:13.21 331 
4.Darius STONKUS37Erith & Dist 1:17.431:14.15 318 
5.Paul BANNISTER39Gravesend 1:19.501:15.43 302 
6.Darren RICHARDS39RTW Masters 1:25.491:21.11 243 
 Sam BIRKBY35RTW Masters DQ ST    

Disqualification Codes

40/44 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Mariusz BARCIKOWSKI41Black Lion 1:06.091:02.08 543 
2.Richard GARDNER44RTW Masters 1:11.501:06.07 450 
3.Gregg LAWRENCE40RTW Masters 1:12.151:08.12 411 
4.Timothy PRICE41RTW Masters 1:14.561:10.04 378 
5.John BURDETT44Erith & Dist 1:17.751:11.85 350 

45/49 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Alan BURROWS49Black Lion 1:10.381:03.04 518 
2.Mark DOYLE45Bexley 1:16.671:10.44 371 
3.Hyunho LEE49RTW Masters 1:40.221:29.76 179 
 Sam HAYES46Erith & Dist DNC    

50/54 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Michael PRIME50RTW Masters 1:16.391:07.95 414 
2.Glen ISAACS52Black Lion 1:16.451:07.02 431 
3.David BUCK51Erith & Dist 1:16.881:07.90 415 
4.Paul GRAIMES50Erith & Dist 1:19.831:11.01 363 
5.Keith ROSHIER54Tonbridge 1:21.331:10.19 375 
6.Timothy WATERS52Beckenham 1:23.481:13.18 331 
7.Paul WEBB53RTW Masters 1:48.301:34.21 155 
8.Laine WATTS53RTW Masters 1:50.991:36.55 144 

55/59 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Tim WILKES57Erith & Dist 1:15.511:03.53 507 
2.Jonathan EXALL58RTW Masters 1:15.941:03.31 512 
3.Adrian PININGTON55RTW Masters 1:19.751:08.26 408 
4.Ian TILLEY56Tonbridge 1:43.411:27.77 192 

60/64 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Colin MAYES62Edenbridge 1:19.971:04.05 494 
2.Stephen RICKARDS60Sevenoaks 1:50.521:30.37 176 

65/69 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Brian HUNT68RTW Masters 1:24.861:03.20 515 
2.Antony MEEK67Sevenoaks 1:27.171:05.79 456 
3.Peter GRUITT65Sevenoaks 1:40.091:17.47 279 

70/74 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Charles STEWART74RTW Masters 1:49.321:14.12 319 
2.Peter WICK71Folkestone 2:28.321:45.73 110 

75/79 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.David STAVELEY75Hythe 1:35.941:03.87 499 
2.Anthony PATES76Co Cant'bury 1:59.031:17.72 276 

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Stephen EARL29Black Lion 1:03.541:02.77 525 
2.Michael COOK26Erith & Dist 1:05.491:05.30 466 
3.Sam DELATOUCHE19Erith & Dist 1:05.751:06.71 437 
4.Mariusz BARCIKOWSKI41Black Lion 1:06.091:02.08 543 
5.Nicholas ROWE28Larkfield 1:08.341:07.73 418 
6.Zachary MANN25RTW Masters 1:08.661:08.66 401 
7.Kevin ARUNDELL39Gravesend 1:08.901:05.37 465 
8.Thomas ALLEN26Beachfield 1:09.971:09.77 382 
9.Alan BURROWS49Black Lion 1:10.381:03.04 518 
10.Callum MURPHY23RTW Masters 1:11.001:11.38 357 
11.Richard GARDNER44RTW Masters 1:11.501:06.07 450 
12.Gregg LAWRENCE40RTW Masters 1:12.151:08.12 411 
13.Owen WOODLAND30RTW Masters 1:12.371:11.25 359 
14.Joseph DENTON22Gravesend 1:12.911:13.48 327 
15.Timothy PRICE41RTW Masters 1:14.561:10.04 378 
16.Lukas KAFONEK36Erith & Dist 1:14.911:12.06 347 
17.Tim WILKES57Erith & Dist 1:15.511:03.53 507 
18.Robert DICKSON32RTW Masters 1:15.711:14.01 320 
19.Jonathan EXALL58RTW Masters 1:15.941:03.31 512 
20.Michael PRIME50RTW Masters 1:16.391:07.95 414 
21.Mark BECKWITH37Black Lion 1:16.451:13.21 331 
21.Glen ISAACS52Black Lion 1:16.451:07.02 431 
23.Mark DOYLE45Bexley 1:16.671:10.44 371 
24.David BUCK51Erith & Dist 1:16.881:07.90 415 
25.Flavio LOFARO20RTW Masters 1:17.341:18.30 270 
26.Darius STONKUS37Erith & Dist 1:17.431:14.15 318 
27.John BURDETT44Erith & Dist 1:17.751:11.85 350 
28.Paul BANNISTER39Gravesend 1:19.501:15.43 302 
29.Adrian PININGTON55RTW Masters 1:19.751:08.26 408 
30.Paul GRAIMES50Erith & Dist 1:19.831:11.01 363 
31.Colin MAYES62Edenbridge 1:19.971:04.05 494 
32.Keith ROSHIER54Tonbridge 1:21.331:10.19 375 
33.Timothy WATERS52Beckenham 1:23.481:13.18 331 
34.Brian HUNT68RTW Masters 1:24.861:03.20 515 
35.Darren RICHARDS39RTW Masters 1:25.491:21.11 243 
36.Antony MEEK67Sevenoaks 1:27.171:05.79 456 
37.David STAVELEY75Hythe 1:35.941:03.87 499 
38.Peter GRUITT65Sevenoaks 1:40.091:17.47 279 
39.Hyunho LEE49RTW Masters 1:40.221:29.76 179 
40.Ian TILLEY56Tonbridge 1:43.411:27.77 192 
41.Paul WEBB53RTW Masters 1:48.301:34.21 155 
42.Charles STEWART74RTW Masters 1:49.321:14.12 319 
43.Stephen RICKARDS60Sevenoaks 1:50.521:30.37 176 
44.Laine WATTS53RTW Masters 1:50.991:36.55 144 
45.Anthony PATES76Co Cant'bury 1:59.031:17.72 276 
46.Peter WICK71Folkestone 2:28.321:45.73 110 
 Sam HAYES46Erith & Dist DNC    
 Sam BIRKBY35RTW Masters DQ ST    

Disqualification Codes

Combined Result - Full Results

PlaceNameAaDClub TimeAdjusted Points 
1.Mariusz BARCIKOWSKI41Black Lion 1:06.091:02.08 543 
2.Stephen EARL29Black Lion 1:03.541:02.77 525 
3.Alan BURROWS49Black Lion 1:10.381:03.04 518 
4.Brian HUNT68RTW Masters 1:24.861:03.20 515 
5.Jonathan EXALL58RTW Masters 1:15.941:03.31 512 
6.Tim WILKES57Erith & Dist 1:15.511:03.53 507 
7.David STAVELEY75Hythe 1:35.941:03.87 499 
8.Colin MAYES62Edenbridge 1:19.971:04.05 494 
9.Michael COOK26Erith & Dist 1:05.491:05.30 466 
10.Kevin ARUNDELL39Gravesend 1:08.901:05.37 465 
11.Antony MEEK67Sevenoaks 1:27.171:05.79 456 
12.Richard GARDNER44RTW Masters 1:11.501:06.07 450 
13.Sam DELATOUCHE19Erith & Dist 1:05.751:06.71 437 
14.Glen ISAACS52Black Lion 1:16.451:07.02 431 
15.Nicholas ROWE28Larkfield 1:08.341:07.73 418 
16.David BUCK51Erith & Dist 1:16.881:07.90 415 
17.Michael PRIME50RTW Masters 1:16.391:07.95 414 
18.Gregg LAWRENCE40RTW Masters 1:12.151:08.12 411 
19.Adrian PININGTON55RTW Masters 1:19.751:08.26 408 
20.Zachary MANN25RTW Masters 1:08.661:08.66 401 
21.Thomas ALLEN26Beachfield 1:09.971:09.77 382 
22.Timothy PRICE41RTW Masters 1:14.561:10.04 378 
23.Keith ROSHIER54Tonbridge 1:21.331:10.19 375 
24.Mark DOYLE45Bexley 1:16.671:10.44 371 
25.Paul GRAIMES50Erith & Dist 1:19.831:11.01 363 
26.Owen WOODLAND30RTW Masters 1:12.371:11.25 359 
27.Callum MURPHY23RTW Masters 1:11.001:11.38 357 
28.John BURDETT44Erith & Dist 1:17.751:11.85 350 
29.Lukas KAFONEK36Erith & Dist 1:14.911:12.06 347 
30.Timothy WATERS52Beckenham 1:23.481:13.18 331 
31.Mark BECKWITH37Black Lion 1:16.451:13.21 331 
32.Joseph DENTON22Gravesend 1:12.911:13.48 327 
33.Robert DICKSON32RTW Masters 1:15.711:14.01 320 
34.Charles STEWART74RTW Masters 1:49.321:14.12 319 
35.Darius STONKUS37Erith & Dist 1:17.431:14.15 318 
36.Paul BANNISTER39Gravesend 1:19.501:15.43 302 
37.Peter GRUITT65Sevenoaks 1:40.091:17.47 279 
38.Anthony PATES76Co Cant'bury 1:59.031:17.72 276 
39.Flavio LOFARO20RTW Masters 1:17.341:18.30 270 
40.Darren RICHARDS39RTW Masters 1:25.491:21.11 243 
41.Ian TILLEY56Tonbridge 1:43.411:27.77 192 
42.Hyunho LEE49RTW Masters 1:40.221:29.76 179 
43.Stephen RICKARDS60Sevenoaks 1:50.521:30.37 176 
44.Paul WEBB53RTW Masters 1:48.301:34.21 155 
45.Laine WATTS53RTW Masters 1:50.991:36.55 144 
46.Peter WICK71Folkestone 2:28.321:45.73 110 

UP