Mens Open 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

18/24 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Nicholas ROWE23Larkfield 29.21    
2.Joshua HILL18Hythe 29.30    
3.James BARTLETT18Saxon Crown 30.05    
4.Ryan JISKOOT23RTW Monson 30.90    

25/29 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Stewart GRANT28Tonbridge 30.08    
2.Alexander BRIDGES28RTW Monson 31.05    
3.Alex WOOD29Hythe 33.14    

30/34 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Matt ROBINSON32Saxon Crown 28.65    
2.Jamie LEE30Saxon Crown 30.32    
3.Ben CARTER31Saxon Crown 30.59    
4.Kevin ARUNDELL34Greenw Bo Ma 30.71    
5.Luis RIOS33Beckenham 30.79    
6.Simon HORLER33RTW Monson 33.03    
 Stuart PARRIS32Hythe DNC    
 David KANE34Erith & Dist DQ SL-    

Disqualification Codes

35/39 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Nicholas BUNCLARK38Beckenham 29.10    
2.Toby SMITH38Co Cant'bury 31.35    
3.Mariusz BARCIKOWSKI36Black Lion 31.39    
4.Anthony NEWTON37Hythe 31.69    
5.Gregg LAWRENCE35RTW Monson 32.90    
6.Rupert GIBBS38Maidstone 33.19    
7.Nugraha HIDAYAT39Sevenoaks 34.45    
 Darren LEACH36Tonbridge DNC    

40/44 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Mark RUSSELL40Erith & Dist 28.55    
2.Paul SELL42Hythe 29.43    
3.Matthew PALMER41Maidstone 31.38    
4.James MELVIN43White Oak 32.07    
5.Gavin SIMPSON42Beckenham 32.19    
6.Mark DOYLE40Bexley 32.96    
7.Steven HENBEST44Tonbridge 34.33    
8.Ian BUTLER40RTW Monson 35.59    
9.Matthew HILLS42RTW Monson 36.15    
10.Hyunho LEE44RTW Monson 43.56    
11.Kerry PURCELL41RTW Monson 44.97    

45/49 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.David BUCK46Erith & Dist 32.71    
2.Paul EAGLESTONE45Saxon Crown 32.99    
3.Timothy WATERS47Beckenham 34.04    
4.Stephen BUCKLAND45Maidstone 35.05    
5.Peter SAUNDERS46Hythe 46.71    
6.Laine WATTS48RTW Monson 48.64    

50/54 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Anthony BALL52Erith & Dist 33.14    
2.Adrian PININGTON50RTW Monson 33.28    
3.Gordon PRATT50Saxon Crown 36.26    
4.Gary ROBERTSON50Co Cant'bury 38.84    
5.Bogdan SKIRTUN51RTW Monson 45.65    

55/59 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Ian PETTITT56Deal Triath 36.50    
2.Roger COOPER58Gravesend 36.94    
3.Peter BURNS56RTW Monson 37.27    
4.John PADDINGTON55Beckenham 39.28    
5.Steven WAND55Bexley 42.36    
6.James PARRIS59Hythe 44.37    
7.David EVANS59Hythe 44.41    
8.Simon STEPHENSON56Hythe 58.21    

60/64 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Antony MEEK62Sevenoaks 33.01    
2.Brian HUNT63RTW Monson 33.74    
3.Nicholas THOMPSON62Tonbridge 37.89    
4.Peter GRUITT60Co Cant'bury 45.66    
5.Martin NEWLAND62Hythe 47.49    

65/69 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Leonard MOONEY68Maidstone 41.16    
 Peter WICK66Folkestone DQ S-    

Disqualification Codes

70/74 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.David STAVELEY70Hythe 38.18    

75/79 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Stephen HAWKINS75Co Cant'bury 57.21    
2.Derrick FULLER79Thanet Swim 59.44    

UP