Mens Open 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

18/24 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Roger KING19RTW Monson 33.42   
2.Nicholas ROWE21Larkfield 34.43   
3.Rohan GILES18Saxon Crown 34.61   

25/29 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Yann SAUVEUR29Saxon Crown 38.90   
2.Jeffrey LUTZ26Black Lion 39.51   
3.Aramyees BRODERICK29Saxon Crown 41.95   

30/34 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Jason RANSLEY33Hythe 37.88   

35/39 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Robert EGAN35Gravesend 34.96   
2.Nugraha HIDAYAT37Sevenoaks 36.23   
3.Richard GARDNER37RTW Monson 37.34   
4.Rupert GIBBS36Maidstone 37.44   
5.Matthew PALMER39Maidstone 38.13   
6.Graham DAVIS37Bexley 38.53   
 Stuart CLARK39Black Lion DNC   

40/44 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Philip BRADLEY42Gravesend 33.32   
2.Mark PHILLIPS44Sevenoaks 38.25   
3.Clint SINGH41Black Lion 38.82   
4.Stephen BUCKLAND43Maidstone 38.96   
5.Desmond OSBORNE42Saxon Crown 43.54   
6.Roddy BRYCE43Folkestone 45.02   
7.Richard CORNELL42Erith & Dist 46.09   
8.Pete SAUNDERS44Hythe 48.59   
 Campbell MAIN41Deal Triath DQ T-1L   

Disqualification Codes

45/49 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Paul CALLER46Black Lion 37.05   
2.Stuart REDPATH48Erith & Dist 39.77   
3.Christopher WAPSHOTT46RTW Monson 39.83   
4.Gorden PRATT48Saxon Crown 40.39   
5.Robert FACER48Erith & Dist 42.49   
6.Richard JONES48Bexley 42.88   
7.Paul GLOVER48Tonbridge 43.22   
8.Dean PAINTER45Black Lion 43.86   
9.Ian TILLEY49Tonbridge 46.04   

50/54 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Tim WILKES50Erith & Dist 36.67   
2.Steven WAND53Bexley 42.13   
3.Stephen RICKARDS53Sevenoaks 43.98   
4.Ian CRAGGS50Erith & Dist 49.30   
5.Peter LITTLEJOHN53Ashford Town 54.49   

55/59 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Michael ABBOTT55Co Cant'bury 41.79   
2.John OLDMAN56Black Lion 44.65   
3.David EVANS57Hythe 48.07   

60/64 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Antony MEEK60Sevenoaks 42.81   
2.Clive BRADBURN63Maidstone 43.57   
3.Peter STONE63Gravesend 52.47   
4.David WHYTE61Erith & Dist 55.49   
5.Peter WICK64Folkestone 58.00   
6.Peter SADLIER61Co Cant'bury 1:23.13   

65/69 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Paul WEBSTER68Co Cant'bury 44.34   

75/79 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Ernest BUTLER78Hythe 1:39.52   
2.Alec FAKLEY75Hythe 1:39.99   
 Derrick FULLER77Thanet Swim DQ SA-   

Disqualification Codes

UP