Girls Open 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Alice DOBSON10RTW Monson 1:37.10  264 -
2.Francesca MIDDLETON10Beckenham 1:40.97  235 48.40
3.Lottie CAIN10Bromley 1:46.54  200 52.54
4.Louise TAYLOR10Beckenham 1:48.11  191 52.61
5.Isobel CAMPBELL10Beckenham 1:53.23  167 -
6.Millicent DACK10Dover Life 1:55.45  157 55.47
7.Connie HUGHES10Maidstone 1:57.95  147 55.09
8.Sophie WHYTE10Thanet Swim 2:02.79  130 -
9.Erin TURTON10RTW Monson 2:04.23  126 59.18
10.Imogen ANSCOMB10Dartford 2:05.77  121 58.43

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Sophia O'NEILL11Orpington OJ 1:37.84  258 46.82
2.Lilly Rose BURKE11Beachfield 1:43.05  221 50.04
3.Erica MCGLINCHEY11Gwich Royals 1:43.27  220 48.17
4.Klippa ANDERSSON HARMO11Saxon Crown 1:44.45  212 -
5.Hannah LEWIS11Bromley 1:46.18  202 49.73
6.Caoilinn WYLIE11Saxon Crown 1:47.39  195 -
7.Zoe DODD11Ashford Town 1:48.48  189 49.09
8.Elizabeth ANSTIS11Dover Life 1:49.03  187 51.47
9.Patrycja HAYRE11Gravesend 1:51.43  175 48.94
10.Olivia BARRETT11Herne Bay 1:53.30  166 52.26
11.Verity FLEMING11Thanet Swim 1:54.82  160 55.36
12.Eva DASH11Co Cant'bury 1:59.14  143 56.87
13.Lauren BOND11Orpington OJ 1:59.16  143 -
 Lauren HUTTON11Bromley DNC     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Ellie BLANEY12Orpington OJ 1:35.46  278 -
2.Hannah RAYNER12Gwich Royals 1:38.59  253 45.87
3.Marlena VAN DER PLOEG12Saxon Crown 1:40.22  240 46.24
4.Evelyn MARTIN12Dartford 1:40.29  240 50.12
5.Gabrielle CRAWLEY12Ashford Town 1:40.65  237 -
6.Tamzin MULLINS12Herne Bay 1:42.43  225 48.59
7.Snehaa BANERJEE12Black Lion 1:44.90  210 50.28
8.Libby BACK12Co Cant'bury 1:44.92  209 49.49
9.Kirstie FOSTER12Beachfield 1:45.62  205 50.92
10.Claudia GABRIEL12Ashford Town 1:57.04  151 54.51
 Ione SMITH12Ashford Town DNC     
 Sara KRCSMARIK12Ashford Town DQ SA 2L     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Sara-Luisa RIOLO13RTW Monson 1:31.23  319 -
2.Emilia VORSTER13RTW Monson 1:33.71  294 44.72
3.Amelie HUNTON13RTW Monson 1:34.23  289 44.97
4.Grace DOLMAN13Beachfield 1:34.95  283 45.77
5.Cleo VANDERLANH-MCKEOW13Tonbridge 1:34.96  283 -
6.Milly ROE13Thanet Swim 1:35.84  275 -
7.Sophie LAW13Thanet Swim 1:40.00  242 47.95
8.Isabella LIGHTFOOT13RTW Monson 1:40.16  241 47.13
9.Liberty ANSCOMB13Dartford 1:40.23  240 48.62
10.Alice CHANDLER13Ashford Town 1:44.04  215 -
10.Niamh HUGHES13Orpington OJ 1:44.04  215 48.38
12.Amelia BARNES13Gravesend 1:52.83  168 -
13.Isobel ROBERTS13Ashford Town 1:59.56  141 -
 Isabel HOWAT13Bexley DNC     
 Sofia HILLIER13Bromley DNC     
 Zoe BISHOP13Maidstone DQ SL 4L     

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Georgia MCKEAN14Gravesend 1:28.68  347 -
2.Boushra CHENAF14Gwich Royals 1:29.80  334 41.57
3.Amelia LALL14Ashford Town 1:30.20  330 42.76
4.Isabel BARRETT14Herne Bay 1:40.91  236 -

UP