Girls Open 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alice DOBSON10RTW Monson 44.13  277 
2.Annie SANDERS10Gwich Royals 45.09  260 
3.Kahlen ARUNDELL10Gravesend 47.13  228 
4.Faith HARRIS10Beachfield 48.68  207 
5.Alexandra JOHNSON10Beckenham 48.79  205 
6.Emily SERAFINI10Orpington OJ 49.03  202 
7.Isobel CAMPBELL10Beckenham 50.95  180 
8.Emilia RUSSON10Sittingbourn 51.31  176 
9.Rosemary JAMES10Beckenham 51.69  172 
10.Maisie CHAMBERS10Dartford 52.87  161 
11.Madison TERRY10Black Lion 53.09  159 
12.Ruby HUMPHREYS10Maidstone 53.50  155 
13.Connie HUGHES10Maidstone 53.78  153 
14.Martha JURS10Black Lion 53.95  152 
15.Lorelai BAKER10Black Lion 54.18  150 
16.Rosie EVANS10Saxon Crown 55.28  141 
17.Emily RICE10Herne Bay 56.16  134 
18.Niamh PALMER10Ashford Town 56.69  131 
19.Thea GODDEN10Herne Bay 57.50  125 
20.Amy ANDAGOYA10Saxon Crown 57.71  124 
21.Erin TURTON10RTW Monson 57.75  124 
22.Sophie ROLFE10Beachfield 59.14  115 
23.Katie BACK10Co Cant'bury 59.23  114 
24.Victoria PELCZAR10Co Cant'bury 1:02.15  99 
25.Eleanor WILLIAMS10Saxon Crown 1:12.83  61 
26.Amy DAWSON10Dartford 1:12.94  61 
 Jessica GABLE10RTW Monson DQ SL 1L    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jessica VAN SELM11Bromley 46.55  236 
2.Isla MARSHALL11RTW Monson 46.69  234 
3.Alex HOPE11Gwich Royals 47.71  219 
4.Patrycja HAYRE11Gravesend 49.86  192 
5.Phoebe KIRKBY11Tonbridge 50.30  187 
6.Sathana SARAVANARAJAN11Saxon Crown 50.83  181 
7.Emma CUNLIFFE11Black Lion 51.20  177 
8.Olivia BARRETT11Herne Bay 51.27  177 
9.Elizabeth ANSTIS11Dover Life 51.45  175 
10.Julia CIUCHE11Gravesend 52.40  166 
11.Maya ARMSTRONG11Dover Life 52.51  164 
12.Lola ALLEN11Saxon Crown 52.66  163 
13.Verity FLEMING11Thanet Swim 52.76  162 
14.Charlotte HOOKER11Black Lion 53.50  155 
15.Jessica KIRBY11Black Lion 53.79  153 
16.Leah DAVIES11Bromley 54.21  149 
17.Lily-Ann EVERSON11Black Lion 55.74  137 
18.Keira BAKER11Thanet Swim 56.58  131 
19.Bethan MOUNT11Gravesend 58.44  119 
20.Esmee STANLEY11Dartford 1:00.61  107 
21.Libby GRIFFIN11Co Cant'bury 1:05.49  85 
22.Hiba CHENAF11Gwich Royals 1:08.80  73 
 Lydia BEANEY11Dover Life DQ SH    
 Clarissa BISPHAM11Ashford Town DQ SL 2L    
 Erica MCGLINCHEY11Gwich Royals DQ T 2L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Mia DEVEY12Tonbridge 41.00  346 
2.Scarlett PARNELL12Thanet Swim 42.93  301 
3.Cerys COLLINS12Co Cant'bury 44.34  274 
4.Caitlin BRIDGES12RTW Monson 45.01  261 
5.Madison WILLIAMS12Saxon Crown 45.25  257 
6.Ellie-May BENNETT12Black Lion 45.33  256 
7.Leah EASOM12Sittingbourn 45.99  245 
8.Maisie DENNEY12Gwich Royals 46.07  244 
9.Ione SMITH12Ashford Town 46.69  234 
10.Sara KRCSMARIK12Ashford Town 49.22  200 
11.Megan SHARP12Tonbridge 49.32  199 
12.Amy GABLE12RTW Monson 49.41  198 
13.Megan SLOAN12Ashford Town 51.23  177 
14.Maddie WALKER12Black Lion 51.33  176 
15.Shelby GORDON12Saxon Crown 52.15  168 
16.Savannah DAY12Thanet Swim 52.20  167 
17.Sophie RAMSAY12Black Lion 52.54  164 
 Hannah AKENDE12Orpington OJ DNC    
 Claudia GABRIEL12Ashford Town DQ ST    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Cleo VANDERLANH-MCKEOW13Tonbridge 42.99  300 
2.Milly ROE13Thanet Swim 43.68  286 
3.Grace DOLMAN13Beachfield 45.11  260 
3.Martha WILLIAMS13Saxon Crown 45.11  260 
5.Sophie LAW13Thanet Swim 46.04  244 
6.Isobel ROBERTS13Ashford Town 52.44  165 
7.Lola BRUCE13Gravesend 56.66  131 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Emilie JURS14Black Lion 42.98  300 
2.Isabel BARRETT14Herne Bay 46.49  237 
3.Sheena AKENDE14Orpington OJ 46.72  234 
4.Rosie FROST14Ashford Town 1:00.05  110 

UP