Girls Open 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Evie SMITH10Maidstone 2:42.06  319 37.711:18.982:01.84
2.Francesca MIDDLETON10Beckenham 2:43.74  309 38.261:20.662:03.25
3.Alexandra JOHNSON10Beckenham 2:52.51  264 40.651:26.302:10.99
4.Hannah MURPHY10Ashford Town 2:52.71  263 39.751:25.292:11.26
5.Madison TERRY10Black Lion 2:55.33  252 39.711:24.622:10.61
6.Grace MACAULEY10Tonbridge 2:57.91  241 38.471:22.942:10.49
7.Rosemary JAMES10Beckenham 3:02.52  223 41.691:27.992:16.45
8.Sophie WILLIAMSON10Beckenham 3:02.64  223 40.961:28.402:16.85
9.Katie BACK10Co Cant'bury 3:15.21  182 43.051:33.842:26.21
10.Emily RICE10Herne Bay 3:20.91  167 47.621:40.132:34.06
11.Sophie WHYTE10Thanet Swim 3:23.41  161 47.371:40.682:33.93
12.Jemima HAMBLING10Gwich Royals 3:32.51  141 48.041:43.222:39.11
13.Amy DAWSON10Dartford 3:50.88  110 48.951:49.192:52.00

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Abbie OUTRAM11Maidstone 2:35.76  359 36.041:17.041:58.60
2.Jessica VAN SELM11Bromley 2:46.71  293 37.781:22.152:06.89
3.Anjolaoluwa PRATT11Dartford 2:50.38  274 37.581:20.422:06.25
4.Phoebe KIRKBY11Tonbridge 3:00.06  232 39.751:27.732:16.61
5.Amelie WEST11Thanet Swim 3:00.15  232 42.391:28.702:16.63
6.Maisie MCLAUGHLIN11Thanet Swim 3:02.50  223 41.051:29.592:17.94
7.Scarlett KEYWORTH11Thanet Swim 3:04.68  215 40.771:27.592:16.25
8.Grace TUME11Orpington OJ 3:10.04  198 43.261:33.152:23.51
9.Verity FLEMING11Thanet Swim 3:16.45  179 46.781:38.892:29.62
10.Leah DAVIES11Bromley 3:16.60  178 44.111:36.482:28.43
11.Juliette MAUDUIT11Gwich Royals 3:17.68  175 41.521:31.892:27.58
12.Clarissa BISPHAM11Ashford Town 3:35.51  135 44.591:39.922:38.47
 Mags BOWYER-SIDWELL11RTW Monson DNC       
 Sofia HUGHES11RTW Monson DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Eve PEEL12Orpington OJ 2:32.50  383 -2:32.50-
2.Kayla BAKER12Black Lion 2:39.03  338 35.431:15.521:57.97
3.Scarlett PARNELL12Thanet Swim 2:41.23  324 -2:01.602:41.23
4.Madison WILLIAMS12Saxon Crown 2:43.59  310 37.731:19.662:02.49
5.Caitlin BRIDGES12RTW Monson 2:44.50  305 -2:03.622:44.50
6.Amy GABLE12RTW Monson 2:44.55  305 38.471:20.972:04.04
7.Phoebe HAMBLING12Gwich Royals 2:44.71  304 37.481:19.562:03.01
8.Maisie WELSH12Dover Life 2:47.81  287 36.011:20.242:07.34
9.Libby BACK12Co Cant'bury 2:48.61  283 39.381:23.902:08.36
10.Ellie MACAULEY12Tonbridge 2:49.51  279 38.091:22.242:06.73
11.Tarryn MARSH12Beachfield 2:56.76  246 40.391:25.562:12.34
12.Faith PAYNTER12Black Lion 3:09.82  198 42.671:32.642:22.22

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Milly ROE13Thanet Swim 2:28.34  416 33.911:12.691:51.69
2.Rebecca PHILLIPS13Maidstone 2:28.70  413 35.141:13.931:53.13
3.Nell YOUNG13Gravesend 2:30.43  399 34.291:12.521:52.16
4.Martha WILLIAMS13Saxon Crown 2:35.70  360 35.511:16.621:58.23
5.Violeta ARMSTRONG13Dover Life 2:37.87  345 -2:00.152:37.87
6.Leah COLLIER13Orpington OJ 2:41.48  322 37.691:19.312:00.92
7.Millie KNIGHTLEY13Co Cant'bury 2:46.79  293 38.641:22.552:06.64
8.May WOLFFE13Herne Bay 2:47.86  287 38.401:21.592:05.57
9.Lola BRUCE13Gravesend 3:07.00  207 38.971:26.682:17.06
 Madeleine HUGHES13RTW Monson DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Georgia MCKEAN14Gravesend 2:24.34  452 33.201:10.511:48.35
2.Boushra CHENAF14Gwich Royals 2:36.32  355 35.401:14.661:55.29
3.Hana ALLEN14Herne Bay 2:38.28  342 34.911:14.601:56.48
4.Radha GOLLAPUDY14Orpington OJ 2:41.79  321 37.16-2:01.88
5.Emily BAKER14Thanet Swim 2:42.33  317 -2:01.812:42.33
6.Rosie FROST14Ashford Town 3:16.57  178 45.211:37.072:28.23

UP