Girls Open 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alice DOBSON10RTW Monson 42.38  222 
2.Francesca MIDDLETON10Beckenham 42.79  215 
3.Alexandra JOHNSON10Beckenham 43.76  201 
4.Maisie CHAMBERS10Dartford 44.45  192 
5.Julia DEL RIO FOCES10Gwich Royals 44.71  189 
6.Rosemary JAMES10Beckenham 45.31  181 
7.Sophie WILLIAMSON10Beckenham 45.52  179 
8.Ruby HUMPHREYS10Maidstone 45.95  174 
9.Elisabeth HUILLE10Gwich Royals 47.17  161 
10.Erin TURTON10RTW Monson 47.28  160 
11.Niamh PALMER10Ashford Town 47.55  157 
12.Rosie EVANS10Saxon Crown 47.90  153 
13.Sophie ROLFE10Beachfield 49.46  139 
14.Jemima HAMBLING10Gwich Royals 50.17  133 
15.Sophie WHYTE10Thanet Swim 50.45  131 
16.Victoria PELCZAR10Co Cant'bury 51.56  123 
17.Amy DAWSON10Dartford 52.15  119 
18.Eleanor WILLIAMS10Saxon Crown 1:01.06  74 
 Amy ANDAGOYA10Saxon Crown DQ T 1L    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jessica VAN SELM11Bromley 40.24  259 
2.Erica MCGLINCHEY11Gwich Royals 40.50  254 
3.Shylah LEACH11Black Lion 41.25  240 
4.Brooke OLSON11Thanet Swim 41.65  234 
5.Devon THROWER11Thanet Swim 42.70  217 
6.Maisie MCLAUGHLIN11Thanet Swim 42.87  214 
7.Phoebe KIRKBY11Tonbridge 43.19  209 
8.Anjolaoluwa PRATT11Dartford 43.44  206 
9.Amelie WEST11Thanet Swim 44.01  198 
10.Hannah OKANLAWON11Bexley 44.60  190 
11.Charlotte HOOKER11Black Lion 44.64  190 
12.Sathana SARAVANARAJAN11Saxon Crown 45.26  182 
13.Keira BAKER11Thanet Swim 45.41  180 
14.Leah DAVIES11Bromley 45.47  179 
15.Juliette MAUDUIT11Gwich Royals 46.21  171 
16.Lydia BEANEY11Dover Life 46.55  167 
17.Caoilinn WYLIE11Saxon Crown 46.77  165 
18.Lola ALLEN11Saxon Crown 47.28  160 
19.Maya ARMSTRONG11Dover Life 48.96  144 
20.Isabella MARSHALL11RTW Monson 49.37  140 
21.Eva DASH11Co Cant'bury 49.99  135 
22.Esmee STANLEY11Dartford 50.53  131 
23.Clarissa BISPHAM11Ashford Town 50.64  130 
24.Jessica KIRBY11Black Lion 54.04  107 
25.Hiba CHENAF11Gwich Royals 1:03.08  67 
 Mags BOWYER-SIDWELL11RTW Monson DNC    
 Grace ROBINS11Black Lion DQ T 1L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Isabelle FOSH12Bexley 37.31  325 
2.Ellie-May BENNETT12Black Lion 38.92  286 
3.Libby BACK12Co Cant'bury 39.37  277 
4.Snehaa BANERJEE12Black Lion 39.74  269 
5.Phoebe HAMBLING12Gwich Royals 40.15  261 
6.Mia DEVEY12Tonbridge 40.20  260 
7.Madison WILLIAMS12Saxon Crown 40.64  252 
8.Sophie RAMSAY12Black Lion 41.40  238 
9.Shelby GORDON12Saxon Crown 41.65  234 
10.Maddie WALKER12Black Lion 42.97  213 
11.Megan SHARP12Tonbridge 42.99  212 
12.Tarryn MARSH12Beachfield 45.78  176 
13.Megan SLOAN12Ashford Town 47.49  157 
14.Sara KRCSMARIK12Ashford Town 48.21  150 
15.Claudia GABRIEL12Ashford Town 52.02  120 
 Hannah AKENDE12Orpington OJ DNC    
 Emma BENNETT12Maidstone DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Violeta ARMSTRONG13Dover Life 37.85  311 
2.Martha WILLIAMS13Saxon Crown 38.27  301 
3.Amelie HUNTON13RTW Monson 38.67  292 
4.Katie GOUGH13Orpington OJ 38.71  291 
5.Christy BARKER13Orpington OJ 39.39  276 
6.Alice CHANDLER13Ashford Town 40.77  249 
7.Leah COLLIER13Orpington OJ 40.83  248 
8.Cleo VANDERLANH-MCKEOW13Tonbridge 42.32  223 
9.May WOLFFE13Herne Bay 42.57  219 
10.Millie KNIGHTLEY13Co Cant'bury 42.61  218 
 Madeleine HUGHES13RTW Monson DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Milly WHITEHEAD14Orpington OJ 36.48  348 
2.Georgia MCKEAN14Gravesend 36.87  337 
3.Natasha SCOTT14Gravesend 37.95  309 
4.Emilie JURS14Black Lion 38.59  294 
5.Radha GOLLAPUDY14Orpington OJ 40.44  255 
6.Sheena AKENDE14Orpington OJ 41.23  241 
7.Rosie FROST14Ashford Town 50.68  129 

UP