Boys Open 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Lucas BRYL10Bromley 45.29  173 
2.Thomas BARRETT10Orpington OJ 48.38  142 
3.Henry NORMAN10Saxon Crown 49.62  131 
4.Krish IDNANI10Beckenham 50.05  128 
5.Henry BROOME10Ashford Town 50.86  122 
6.Jakab VARGA10Saxon Crown 51.84  115 
7.Leo WALKER10Gwich Royals 51.88  115 
8.Kingsley WHITEHORNE-KI10Bexley 52.27  112 
9.Jake HARLOW10Black Lion 53.67  104 
10.Joshua NSIRIM10Gravesend 54.36  100 
11.Louis DUPIN10Saxon Crown 55.26  95 
12.Boyd MCDERMOTT10Sittingbourn 55.90  92 
13.William MCAULIFFE10Saxon Crown 56.01  91 
14.Ruari COSGROVE10Black Lion 56.31  90 
15.Zach YOUNG10Gravesend 56.32  90 
16.Talan NUTBROWN10Ashford Town 57.77  83 
17.Aidan HOANG10Bexley 58.93  78 
18.Thomas HAYLE10Herne Bay 59.50  76 
19.Toby POYNTER10Black Lion 59.53  76 
 Eren BASCH10Gravesend DNC    
 Liam STOCKWELL10Maidstone DQ FI    
 Andrew CRAWLEY10Ashford Town DQ SL 1L    
 Luke MEYER-ELAND10Saxon Crown DQ ST    
 Joshua PEAPER10Maidstone DQ ST    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Benjamin MATTINSON11Saxon Crown 47.32  151 
2.Adam ZOUALI11Bexley 49.71  131 
3.Hugo TONKS11Orpington OJ 50.04  128 
4.Jack SHARPE11Tonbridge 51.67  116 
5.Niccolo CAVASINO11Orpington OJ 52.67  110 
6.Hugo CARNOY11Saxon Crown 54.77  97 
7.Jack BURKE11Beachfield 56.31  90 
8.Aidan MCKEAN11Gravesend 58.20  81 
 Aadil CAZENOVE11Saxon Crown DQ SL 2L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Harry BEVAN12Tonbridge 43.88  190 
2.Reggie SMITH12Ashford Town 44.74  179 
3.Fraiser BECKHAM12Beachfield 47.86  146 
4.Austin MOYES12Herne Bay 50.43  125 
 Oliver DOBSON12RTW Monson DQ SH 2L    
 Hariy SRIKUMAR12Thanet Swim DQ T 1L    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Adam BROOMFIELD13Maidstone 38.93  272 
2.Fady SHETA13Co Cant'bury 43.47  195 
3.Lewis FISHER13Gwich Royals 48.05  145 
4.Josh COOMER13Dover Life61:01.79  68 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Harry PEAT14RTW Monson 39.85  254 
2.Max PEEL14Orpington OJ 40.12  249 

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 
1.Josh COOMER13Dover Life61:01.79  226 

Disqualification Codes

UP