Boys Open 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alexander DACK10Dover Life 41.30  155 
2.Max BEAVINGTON10Sittingbourn 41.53  153 
3.Demi ALLI10Dartford 41.86  149 
4.Frank CHADWICK10Maidstone 42.07  147 
5.Ruben COWLEY-ANTELO10Tonbridge 43.08  137 
6.Henry BROOME10Ashford Town 43.27  135 
7.Alexander MIDDLETON10Beckenham 43.44  133 
8.Andreas KOKKINI10Beckenham 44.16  127 
9.Toby POYNTER10Black Lion 45.78  114 
10.Joshua PEAPER10Maidstone 46.18  111 
11.Jakab VARGA10Saxon Crown 46.19  111 
12.Hayden KUMAR10Gravesend 46.40  109 
13.Kingsley WHITEHORNE-KI10Bexley 47.11  104 
14.Ruari COSGROVE10Black Lion 47.18  104 
15.William MCAULIFFE10Saxon Crown 47.67  101 
16.Louis DUPIN10Saxon Crown 48.67  95 
17.Zach YOUNG10Gravesend 49.11  92 
18.Samuel NICHOLLS10Gravesend 49.57  90 
19.Aidan HOANG10Bexley 49.85  88 
20.Andrew CRAWLEY10Ashford Town 50.32  86 
21.Jake HARLOW10Black Lion 50.35  85 
22.Talan NUTBROWN10Ashford Town 51.44  80 
23.Thomas MAHONEY10Herne Bay 52.86  74 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joshua PRENDERGAST11Tonbridge 35.81  238 
2.Lucas DOWNER11Maidstone 41.25  156 
3.Casper DOWNER11Maidstone 43.06  137 
4.Niccolo CAVASINO11Orpington OJ 43.30  135 
5.Aadil CAZENOVE11Saxon Crown 43.40  134 
6.Oscar WILLIAMS11Faversham 43.54  132 
7.Hughie BROWNE11Black Lion 43.55  132 
8.Jack SHARPE11Tonbridge 43.58  132 
9.Franco HILLIER11Bromley 44.21  126 
10.Ethan HOWE11Black Lion 47.53  102 
11.Hugo CARNOY11Saxon Crown 48.07  98 
12.Aidan MCKEAN11Gravesend 50.53  85 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Reggie SMITH12Ashford Town 39.97  171 
2.Andrei MIRT12Maidstone 40.44  165 
3.Freddie DOLMAN12Beachfield 41.07  158 
4.Oakley HOLLANDS12Dartford 42.48  143 
5.Charlie TITCHMARSH12Dartford 42.84  139 
6.Austin MOYES12Herne Bay 43.67  131 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Adam BROOMFIELD13Maidstone 35.90  237 
2.Dominic MORGAN13Edenbridge 36.67  222 
3.Jack RIVERS13Dover Life 40.27  167 
4.Toby SYDENHAM13Thanet Swim 40.58  164 
5.Joe ROWBOTTOM13Beachfield 40.93  159 
6.Abanoob HANA13Bexley 46.50  109 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Freddie WRIGHT14Herne Bay 38.51  192 
2.Max OWEN14Gravesend 43.17  136 

UP