Boys Open 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Demi ALLI10Dartford 38.40  182 
2.Oliver WARNER10Beckenham 40.06  161 
3.Ruben COWLEY-ANTELO10Tonbridge 40.20  159 
4.Frank CHADWICK10Maidstone 42.07  139 
5.Thomas BARRETT10Orpington OJ 42.85  131 
6.Oliver HAYCOCKS10Bromley 43.34  127 
7.Henry NORMAN10Saxon Crown 43.93  122 
8.Louis DUPIN10Saxon Crown 46.62  102 
9.Hayden KUMAR10Gravesend 47.86  94 
10.Jakab VARGA10Saxon Crown 48.60  90 
11.Toby POYNTER10Black Lion 49.32  86 
12.Jake HARLOW10Black Lion 53.36  68 
13.William MCAULIFFE10Saxon Crown 53.56  67 
 Samuel NICHOLLS10Gravesend DQ SA    
 Thomas SKUES10Dover Life DQ ST    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Harrison MARTIN11Gravesend 42.60  134 
2.Rily RATTIGAN11Thanet Swim 43.49  125 
3.Hughie BROWNE11Black Lion 43.68  124 
4.Casper DOWNER11Maidstone 44.03  121 
5.Jack SHARPE11Tonbridge 45.44  110 
6.William MAXWELL11Bromley 47.72  95 
7.Max HADLOW11Co Cant'bury 49.68  84 
8.Joshua WRIGHT11Saxon Crown 52.03  73 
9.Aidan MCKEAN11Gravesend 53.54  67 
10.Charles JAQUES11Tonbridge 53.88  66 
 Oscar WILLIAMS11Faversham DQ SA    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joseph HAYLE12Herne Bay 37.42  197 
2.Oakley HOLLANDS12Dartford 38.59  180 
3.Reggie SMITH12Ashford Town 40.11  160 
4.Jacob WALKER12Gwich Royals 41.37  146 
5.Taufeeq WILSON12Saxon Crown 41.42  145 
6.Caelan GALLOWAY12Bromley 42.02  139 
7.Shay LYNCH12Dartford 45.24  111 
8.Mateo RODRIGUEZ-APARIC12Orpington OJ 47.46  96 
 Roberto AMBLER12Dartford DNC    
 Kyle BUCKLEY12Black Lion DNC    
 Joseph HICKS12Herne Bay DQ FI    
 James SOMERVILLE-COTTO12Orpington OJ DQ ST    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Tom WEST13Maidstone 36.20  218 
2.Dillon JAYASINGHE13Bexley 38.50  181 
3.Jack DAVIES13Bromley 38.53  181 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Max PEEL14Orpington OJ 33.11  285 
2.Ethan GEAR14Sittingbourn 34.06  262 
3.Adam CHRUSCINSKI14Maidstone 34.63  249 
4.Charlie MORRIS14Beachfield 37.24  200 
5.Freddie WRIGHT14Herne Bay 38.50  181 

UP