Girls Open 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.DAISY RICHARDS9Beachfield 3:36.99  238 47.841:45.072:41.56
2.EMI SAVAGE9Folkestone 4:07.34  161 54.851:57.793:03.12
3.PHOEBE STINTON9Herne Bay 4:24.69  131 1:01.192:09.333:17.84

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.ELLEN NAPPER10Saxon Crown 3:34.20  247 48.461:43.832:39.36
2.GRACE TRICKER10Beckenham 3:45.42  212 52.011:50.562:49.56
3.OLIVIA RANSLEY10Folkestone 3:46.74  209 52.341:51.412:51.21
4.BROOKE OLSON10Herne Bay 3:55.15  187 54.391:56.382:57.10
5.HOLLY RICHARDS10Beachfield 3:57.43  182 53.061:54.252:56.90
6.ISABELLA WILSON10Folkestone 4:06.12  163 54.351:58.223:03.24
7.TRINITY PAINE10Folkestone 4:13.62  149 57.052:02.393:09.32

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.OLIVIA RAY11Gravesend 3:28.16  270 47.131:40.942:35.67
2.BEATRICE HARRISON11Gwich Royals 3:29.90  263 46.471:41.032:35.30
3.AMELIA BAKER11RTW Monson 3:31.09  259 48.481:42.412:40.26
4.CHENXI WANG11Co Cant'bury 3:41.08  225 51.201:47.062:44.02
5.LIBBY BACK11Co Cant'bury 3:49.55  201 50.341:50.032:50.93
6.ISLA LEE-DAVIE11Beckenham 3:50.54  198 51.801:49.302:51.66
7.MACEY MCQUADE11Gravesend 3:52.14  194 53.401:53.332:53.06
8.HOLLY ROUSELL11Gravesend 3:54.15  189 51.951:52.862:55.55
9.TALLULAH BUTCHER11Co Cant'bury 3:56.66  183 53.611:55.102:57.85
10.CHLOE SUMMERS11Gravesend 4:48.84  101 1:05.372:17.993:35.19

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.NELL YOUNG12Gravesend 3:16.91  319 43.961:35.522:28.18
2.CHLOE JENKINS12Gwich Royals 3:18.43  311 45.721:36.232:28.49
3.NIA VILLAR12Dartford 3:19.91  305 44.741:36.462:29.28
4.MOLLY GARDINER12Gwich Royals 3:28.57  268 46.261:41.662:37.07
5.BRONWYN HALL12Co Cant'bury 3:28.79  267 48.941:42.362:37.48
6.AMELIE HUNTON12RTW Monson 3:41.54  224 50.141:46.822:45.28
7.LIBERTY ANSCOMB12Dartford 3:47.72  206 50.741:51.682:50.60
 MARTHA WILLIAMS12Saxon Crown DQ T 3L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.ELLE NIKHWAI13Tonbridge 3:20.92  300 45.151:36.112:28.76
2.HANA ALLEN13Herne Bay 3:31.77  256 46.731:42.702:39.57
3.ELLIE HARDEN13Orpington OJ 3:32.42  254 44.251:38.852:35.87
4.EMILY BAKER13Herne Bay 3:35.05  245 49.051:45.442:41.71
5.ARIANA TSESMELIS13Tonbridge 3:35.17  244 48.771:43.792:40.38

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.LACEY COMPTON14Herne Bay 3:15.79  324 44.571:35.062:25.75
2.KIRSTY-ANNE EBBAGE14Tonbridge 3:25.77  279 44.881:37.442:33.37
 SHREYA SRIKANTH14Tonbridge DNC       

UP