Womens MC 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.DAISY RICHARDS9Beachfield 1:44.52  212 48.50
2.EVIE SMITH9Maidstone 1:53.08  167 53.70
3.NALEDI SEEMA9Beckenham 1:54.62  161 55.11
4.EMI SAVAGE9Folkestone 1:58.33  146 56.81
5.ALEXANDRA FAWSON9Co Cant'bury 2:08.35  114 1:00.51
6.BROOKE TINGLEY9Folkestone 2:10.67  108 1:02.63
7.KATIE BACK9Co Cant'bury 2:13.62  101 1:02.94

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.SHAHANA FRANCIS10Gwich Royals 1:44.27  213 50.92
2.MIA OAKDEN10Gravesend 1:48.83  188 50.86
3.MEGAN SHARP10Tonbridge 1:52.13  172 53.37
4.HOLLY RICHARDS10Beachfield 1:52.88  168 52.79
5.ALICE HAFFENDEN10Thanet Swim 1:54.37  162 54.75
6.MAYA ARMSTRONG10Dover Life 1:59.97  140 55.36
7.ISABELLA WILSON10Folkestone 2:01.42  135 57.63
8.KADIE CHARLESWORTH10Thanet Swim 2:24.02  81 1:08.34

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.CHENXI WANG11Co Cant'bury 1:42.76  223 49.32
2.OLIVIA RAY11Gravesend 1:43.14  221 50.98
3.MILLY ROE11Thanet Swim 1:44.34  213 50.33
4.JAZLYN YEE11Maidstone 1:46.44  201 49.55
5.MADISON WILLIAMS11Saxon Crown 1:49.58  184 50.67
6.HOLLY ROUSELL11Gravesend 1:51.54  174 52.75
7.MIA DEVEY11Tonbridge 1:52.02  172 51.02
8.ISLA LEE-DAVIE11Beckenham 1:53.70  164 53.85
9.ISABEL ATKINS11Herne Bay 1:53.71  164 54.83
10.LIBBY BACK11Co Cant'bury 1:54.47  161 53.68
11.TALLULAH BUTCHER11Co Cant'bury 1:55.70  156 57.14
12.CHARLOTTE DENCH11Tonbridge 1:58.53  145 57.18
13.MAISIE WELSH11Dover Life 2:03.24  129 56.73

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.MILLIE HOGAN12Edenbridge 1:32.05  310 44.63
2.NELL YOUNG12Gravesend 1:32.34  307 44.63
3.CHLOE JENKINS12Gwich Royals 1:34.22  289 44.20
4.MOLLY GARDINER12Gwich Royals 1:37.30  263 46.11
5.BRONWYN HALL12Co Cant'bury 1:37.60  260 47.03
6.LILIE CHAMBERS12Dartford 1:37.72  259 46.10
7.VIOLETA ARMSTRONG12Dover Life 1:43.54  218 48.87
8.AMELIA FRISBY12Orpington OJ 1:43.55  218 48.17
9.MARTHA WILLIAMS12Saxon Crown 1:44.31  213 49.81
10.AMELIE HUNTON12RTW Monson 1:45.59  205 50.76
11.REBECCA PHILLIPS12Maidstone 1:46.52  200 49.30
12.LIBERTY ANSCOMB12Dartford 1:51.54  174 52.64
 ALMAZ AMANUEL12Gwich Royals DQ T 1L     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.BOUSHRA CHENAF13Gwich Royals 1:39.30  247 45.74
2.ARIANA TSESMELIS13Tonbridge 1:39.85  243 47.48
3.ELLIE HARDEN13Orpington OJ 1:39.94  242 45.34
4.ELLIE WALLER13Faversham 1:40.31  240 47.41

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.ELLA PLOWMAN14Edenbridge 1:26.50  374 40.14
2.KIRSTY-ANNE EBBAGE14Tonbridge 1:30.90  322 42.09
3.LACEY COMPTON14Herne Bay 1:32.82  303 43.80
4.SABINE SIMMONDS14Gravesend 1:36.75  267 44.57
5.LUCY GLOSSOP14Orpington OJ 1:38.41  254 44.03
6.LIBERTY ENGLAND14Dover Life 1:41.30  233 48.28
7.JOANNA WARE14Herne Bay 1:41.39  232 47.61
8.IFEOLUWA ISHOLA14Bexley 1:43.83  216 48.86

UP