Womens MC 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.JAMIE JOHNSON9Beckenham 2:44.96  302 38.981:21.812:04.99
2.KAHLEN ARUNDELL9Gravesend 2:50.68  273 36.231:19.902:04.95
3.MEGAN SLATTERY9Beckenham 2:55.88  249 41.101:26.942:12.57
4.ELLIE LOWE9Co Cant'bury 2:58.56  238 39.761:25.462:13.71
5.ALYSSA KELLY9Herne Bay 3:03.51  219 40.931:28.672:17.37
6.EVIE SMITH9Maidstone 3:12.18  191 41.251:30.492:22.09
7.JESSICA GABLE9RTW Monson 3:13.47  187 42.511:32.132:24.01

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.MIA COLYER10Black Lion 2:52.23  266 38.601:21.832:08.68
2.GRACE TRICKER10Beckenham 2:57.83  241 40.611:26.592:13.56
3.LILY BARWICK10RTW Monson 3:04.23  217 39.301:26.032:15.49
4.AMELIE WEST10Thanet Swim 3:11.85  192 45.761:35.422:25.01
5.KEIRA BAKER10Herne Bay 3:11.98  192 42.481:33.402:25.74
6.BROOKE OLSON10Herne Bay 3:17.19  177 45.751:36.772:30.12
7.MAISIE MCLAUGHLIN10Thanet Swim 3:18.13  174 44.971:37.672:31.05
8.ELLEN WOOD10Tonbridge 3:30.23  146 46.391:41.012:36.37
 ELLEN NAPPER10Saxon Crown DNC       

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.EVELYN MARTIN11Dartford 2:47.23  290 38.041:21.472:05.89
2.AMY TINGLEY11Folkestone 2:47.54  289 37.111:20.512:05.90
3.EMMA BENNETT11Maidstone 2:49.95  276 37.191:21.252:07.60
4.SOPHIE LAW11Thanet Swim 2:50.03  276 39.421:23.282:07.60
5.MADISON WILLIAMS11Saxon Crown 2:50.79  272 38.131:21.522:06.39
6.SCARLETT PARNELL11Thanet Swim 2:51.41  269 38.381:22.232:08.33
7.HANNAH MILLS11Bexley 2:52.41  265 38.151:23.662:09.21
8.MAISIE DENNEY11Gwich Royals 2:54.31  256 39.831:24.462:10.87
9.LEAH COLLIER11Orpington OJ 2:56.74  246 40.331:25.752:12.07
10.AMY LONDESBROUGH11Black Lion 2:58.34  239 39.101:25.232:13.18
11.AMY GABLE11RTW Monson 3:07.86  205 39.471:26.342:18.03
12.OLIVIA MCAULIFFE11Saxon Crown 3:08.80  202 39.781:27.212:20.04
13.LIBBY BACK11Co Cant'bury 3:15.16  182 42.901:33.632:25.91
14.EMMA WESSELS11RTW Monson 3:15.73  181 43.291:34.412:27.38
15.CHLOE SUMMERS11Gravesend 3:56.04  103 50.571:51.462:54.56
 CIARA SLATTERY11Beckenham DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.ERIN KRONHOLM12RTW Monson 2:36.96  351 34.961:15.021:56.29
2.AILBHE BARNES12Gwich Royals 2:36.97  351 36.041:17.591:59.46
3.SOPHIA KIRKMAN12Saxon Crown 2:41.46  322 36.101:18.242:01.02
4.REBECCA PHILLIPS12Maidstone 2:43.07  313 37.271:19.062:02.52
5.NELL YOUNG12Gravesend 2:49.35  279 38.031:21.962:07.60
6.GRACE DOLMAN12Beachfield 2:52.23  266 38.991:24.312:10.26
7.LUCIA TAMMARO12Orpington OJ 2:56.98  245 39.631:24.972:13.12
8.RUBY HILL12Herne Bay 2:59.58  234 41.101:27.972:15.32
9.MAY WOLFFE12Herne Bay 3:15.97  180 45.481:35.362:27.15

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.ELLIE HARDEN13Orpington OJ 2:27.94  419 32.021:09.791:48.73
2.MELODIE PAINE13Folkestone 2:30.25  400 35.441:14.071:53.02
3.GEORGIA MCKEAN13Gravesend 2:30.55  398 35.451:14.701:53.80
4.ELLE NIKHWAI13Tonbridge 2:38.13  343 35.731:16.011:57.42
5.EMILY BAKER13Herne Bay 2:39.47  335 36.891:18.452:00.86
6.HANA ALLEN13Herne Bay 2:39.61  334 35.571:16.351:59.24

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.LUCY GLOSSOP14Orpington OJ 2:43.39  311 35.691:17.542:01.45
2.ZOE VARLEY14Dartford 2:52.12  266 37.201:22.812:09.45

UP