Womens MC 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.NALEDI SEEMA9Beckenham 1:22.56  234 40.20
2.ALYSSA KELLY9Herne Bay 1:23.34  227 39.95
3.EVIE SMITH9Maidstone 1:24.13  221 39.20
4.PHOEBE STINTON9Herne Bay 1:30.46  178 41.90
5.LILLY TINGLEY9Folkestone 1:36.36  147 43.18
6.BROOKE TINGLEY9Folkestone 1:40.16  131 46.64
7.EVA DASH9Co Cant'bury 1:40.90  128 45.75
8.KATIE BACK9Co Cant'bury 1:49.35  100 51.11
9.LANI PRICE9Maidstone 1:55.46  85 51.03

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.SOPHIA O'NEILL10Orpington OJ 1:18.29  274 37.68
2.MIA COLYER10Black Lion 1:19.18  265 38.58
3.LILY BARWICK10RTW Monson 1:21.41  244 37.68
4.JYOSNA RAI10Maidstone 1:23.80  224 40.58
5.GRACE TRICKER10Beckenham 1:24.00  222 40.95
6.KAYLA MOERMAN10Beachfield 1:24.69  217 42.50
7.CONSTANCE ARNELL10RTW Monson 1:26.33  205 40.56
8.KEIRA BAKER10Herne Bay 1:27.35  197 41.01
9.ALICE HAFFENDEN10Thanet Swim 1:29.16  186 41.69
10.OLIVIA SPRINGETT10Faversham 1:29.26  185 41.61
11.INDIA FULLER GRIFFIN10Saxon Crown 1:29.82  182 -
12.OLIVIA RANSLEY10Folkestone 1:30.83  176 43.56
13.EVANGELINE NORWOOD10Co Cant'bury 1:36.60  146 42.63
14.ELLEN WOOD10Tonbridge 1:37.96  140 45.81
15.ISABELLA WILSON10Folkestone 1:42.79  121 46.98
16.KADIE CHARLESWORTH10Thanet Swim 1:51.70  94 51.97
17.FERN SNEDDON10RTW Monson62:07.03  64 57.86

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.AMELIA BAKER11RTW Monson 1:16.41  295 37.18
2.SOPHIE LAW11Thanet Swim 1:17.47  283 36.76
3.CERYS COLLINS11Co Cant'bury 1:18.90  268 38.04
4.HANNAH MILLS11Bexley 1:19.00  267 37.23
5.MADISON WILLIAMS11Saxon Crown 1:19.23  265 36.79
6.JAZLYN YEE11Maidstone 1:19.28  264 38.21
7.OLIVIA MCAULIFFE11Saxon Crown 1:19.45  263 36.16
8.MOLLY LOWN11Dover Life 1:19.54  262 38.12
9.ISABEL ATKINS11Herne Bay 1:20.01  257 38.97
10.CHENXI WANG11Co Cant'bury 1:23.80  224 40.39
11.BETHANY BURKE11Dartford 1:24.23  220 40.48
12.MACEY MCQUADE11Gravesend 1:25.41  211 39.62
13.MAISIE WELSH11Dover Life 1:26.93  200 39.84
14.TALLULAH BUTCHER11Co Cant'bury 1:29.24  185 42.51
15.NIAMH MAXWELL11Herne Bay 1:30.03  180 41.56
16.CHARLOTTE DENCH11Tonbridge 1:30.27  179 42.69
17.EMMA WESSELS11RTW Monson 1:31.57  171 44.31
18.LIBBY BACK11Co Cant'bury 1:31.72  171 43.04

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.CHLOE JENKINS12Gwich Royals 1:12.44  347 34.30
2.EMMA KERR12Saxon Crown 1:15.00  312 35.61
3.BRONWYN HALL12Co Cant'bury 1:15.28  309 36.44
4.VIOLETA ARMSTRONG12Dover Life 1:15.50  306 36.22
5.REBECCA PHILLIPS12Maidstone 1:16.47  295 36.34
6.NELL YOUNG12Gravesend 1:16.99  289 36.23
7.MARTHA WILLIAMS12Saxon Crown 1:17.76  280 36.97
8.ELLA PERERA-BURDON12Tonbridge 1:19.62  261 37.67
9.LIBERTY ANSCOMB12Dartford 1:19.98  257 38.08
10.FRANCES CROSS12Gravesend 1:22.24  237 39.39
11.CHRISTY BARKER12Orpington OJ 1:22.65  233 38.41
12.CHARLOTTE DAWSON12Tonbridge 1:23.16  229 40.61
13.AMELIE HUNTON12RTW Monson 1:24.60  217 41.89
 ALMAZ AMANUEL12Gwich Royals DNC     
 MILLIE HOGAN12Edenbridge DQ M     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.MELODIE PAINE13Folkestone 1:11.11  366 34.56
2.EMILY BAKER13Herne Bay 1:14.27  322 35.64
3.NATASHA SCOTT13Gravesend 1:14.87  314 35.71
4.BOUSHRA CHENAF13Gwich Royals 1:15.92  301 35.74
5.FELICITY MEEKE13Bexley 1:16.12  299 36.13
6.ARIANA TSESMELIS13Tonbridge 1:19.83  259 37.12

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.ELLA PLOWMAN14Edenbridge 1:07.09  436 30.89
2.LACEY COMPTON14Herne Bay 1:07.69  425 31.66
3.LIBERTY ENGLAND14Dover Life 1:09.95  385 33.87
4.SABINE SIMMONDS14Gravesend 1:11.52  360 34.37
5.SASHA SIMMONDS14Gravesend 1:11.54  360 34.31
6.LUCY GLOSSOP14Orpington OJ 1:13.68  329 34.30
7.IMOGEN DOUGLAS14Herne Bay 1:15.21  310 36.44
8.ELLA RANSLEY14Folkestone 1:16.03  300 36.26
 SHREYA SRIKANTH14Tonbridge DNC     

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50
1.FERN SNEDDON10RTW Monson62:07.03  228 57.86

Disqualification Codes

UP