Womens MC 100m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.JAMIE JOHNSON9Beckenham 1:29.43  254 
2.DAISY RICHARDS9Beachfield 1:30.23  247 
3.EVIE SMITH9Maidstone 1:33.57  222 
4.ELLIE LOWE9Co Cant'bury 1:35.17  211 
5.NICOLE QUILLER9Maidstone 1:35.46  209 
6.NEVE SMITH9Faversham 1:38.65  189 
7.ALYSSA KELLY9Herne Bay 1:41.89  172 
8.JESSICA GABLE9RTW Monson 1:42.92  166 
9.HAJAR DELLYS9Folkestone 1:43.18  165 
10.LILLY TINGLEY9Folkestone 1:49.13  140 
11.ASHLEIGH COX9Tonbridge 1:52.80  126 
12.EMI SAVAGE9Folkestone 1:54.23  122 
13.EVA DASH9Co Cant'bury 1:54.95  119 
14.BROOKE TINGLEY9Folkestone 2:01.82  100 
15.LIBBY GRIFFIN9Co Cant'bury 2:23.43  61 
 KATIE BACK9Co Cant'bury DNF    

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.MIA COLYER10Black Lion 1:28.24  264 
2.ELLEN NAPPER10Saxon Crown 1:28.86  259 
3.GRACE TRICKER10Beckenham 1:31.35  238 
4.SHAHANA FRANCIS10Gwich Royals 1:32.69  228 
4.SOPHIA O'NEILL10Orpington OJ 1:32.69  228 
6.JYOSNA RAI10Maidstone 1:33.02  226 
7.INDIA FULLER GRIFFIN10Saxon Crown 1:35.76  207 
8.HOLLY RICHARDS10Beachfield 1:35.90  206 
9.MIA OAKDEN10Gravesend 1:36.40  203 
10.CHARLOTTE MARSHALL10Black Lion 1:36.62  201 
11.AMY CONNER10Maidstone 1:38.75  188 
12.ALICE HAFFENDEN10Thanet Swim 1:40.26  180 
13.LILY BARWICK10RTW Monson 1:42.37  169 
14.OLIVIA SPRINGETT10Faversham 1:44.82  158 
15.MAISIE MCLAUGHLIN10Thanet Swim 1:49.18  139 
16.TRINITY PAINE10Folkestone 1:49.75  137 
17.KEIRA BAKER10Herne Bay 1:50.38  135 
18.JENNA APPLETON10Faversham 1:51.91  129 
19.AMELIE WEST10Thanet Swim 1:52.99  126 
 CONSTANCE ARNELL10RTW Monson DQ FI    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.MILLY ROE11Thanet Swim 1:26.14  284 
2.MOLLY LOWN11Dover Life 1:27.95  267 
3.AMY LONDESBROUGH11Black Lion 1:28.56  262 
4.AMY TINGLEY11Folkestone 1:29.34  255 
5.SCARLETT PARNELL11Thanet Swim 1:31.76  235 
6.EMMA BENNETT11Maidstone 1:31.90  234 
7.SOPHIE LAW11Thanet Swim 1:31.96  234 
8.HARRIET HUGHES11Maidstone 1:32.87  227 
9.HANNAH RAYNER11Gwich Royals 1:33.65  221 
10.MAISIE WELSH11Dover Life 1:35.32  210 
11.BETHANY BURKE11Dartford 1:36.50  202 
12.ELLIE BROWN11Orpington OJ 1:37.09  198 
13.MAISIE DENNEY11Gwich Royals 1:37.17  198 
14.EMMA WESSELS11RTW Monson 1:37.25  197 
15.LEAH COLLIER11Orpington OJ 1:39.36  185 
16.MIA DEVEY11Tonbridge 1:39.66  183 
17.ELEANOR MURRAY11Faversham 1:40.18  181 
18.AMY GABLE11RTW Monson 1:40.50  179 
19.ANJOLAOLUWA OLAYIWOLA11Orpington OJ 1:44.57  159 
 BEATRICE HARRISON11Gwich Royals DNC    
 EVELYN MARTIN11Dartford DNC    

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.AILBHE BARNES12Gwich Royals 1:23.96  307 
2.EMMA KERR12Saxon Crown 1:26.55  280 
3.ELSPETH OLIVER12Saxon Crown 1:26.94  276 
4.BRONWYN HALL12Co Cant'bury 1:27.19  274 
5.VIOLETA ARMSTRONG12Dover Life 1:29.47  254 
6.AMELIE HUNTON12RTW Monson 1:30.85  242 
7.LUCIA TAMMARO12Orpington OJ 1:31.87  234 
7.ISABEL BARRETT12Herne Bay 1:31.87  234 
9.AMELIA FRISBY12Orpington OJ 1:33.36  223 
10.ANNABEL FISHER12RTW Monson 1:33.45  223 
11.CHRISTY BARKER12Orpington OJ 1:33.98  219 
12.MAY WOLFFE12Herne Bay 1:50.67  134 
13.ALMAZ AMANUEL12Gwich Royals 1:55.64  117 
 MOLLY GARDINER12Gwich Royals DNC    
 SAHARA HARRIS12Beckenham DQ T 3L    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.ELLIE HARDEN13Orpington OJ 1:18.41  377 
2.GEORGIA MCKEAN13Gravesend 1:18.63  374 
3.ELLE NIKHWAI13Tonbridge 1:22.55  323 
4.NATASHA SCOTT13Gravesend 1:31.35  238 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.SABINE SIMMONDS14Gravesend 1:22.39  325 
2.SASHA SIMMONDS14Gravesend 1:22.60  322 
3.LUCY GLOSSOP14Orpington OJ 1:25.87  287 
4.IMOGEN DOUGLAS14Herne Bay 1:27.34  273 
5.JOANNA WARE14Herne Bay 1:28.59  261 
6.ZOE VARLEY14Dartford 1:30.56  245 

UP