Womens MC 50m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.NICOLE QUILLER9Maidstone 34.82  297 
2.DAISY RICHARDS9Beachfield 36.06  267 
3.NALEDI SEEMA9Beckenham 36.51  257 
4.ALYSSA KELLY9Herne Bay 37.76  233 
5.EVIE SMITH9Maidstone 39.77  199 
6.PHOEBE STINTON9Herne Bay 40.07  195 
7.NEVE SMITH9Faversham 40.52  188 
8.HAJAR DELLYS9Folkestone 40.78  185 
9.LILLY TINGLEY9Folkestone 41.53  175 
10.EMI SAVAGE9Folkestone 44.72  140 
11.EVA DASH9Co Cant'bury 44.85  139 
12.BROOKE TINGLEY9Folkestone 45.88  129 
13.AMY DAWSON9Dartford 46.52  124 
14.LANI PRICE9Maidstone 48.35  111 
15.PHOEBE COOMER9Dover Life 50.82  95 
16.ALEXANDRA FAWSON9Co Cant'bury 52.21  88 
17.LIBBY GRIFFIN9Co Cant'bury 56.59  69 
 ANNIE SANDERS9Gwich Royals DNC    
 KATIE BACK9Co Cant'bury DQ ST    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.LOLA BURNS10Gwich Royals 35.19  288 
2.ANNABELLA COTTRELL10Gwich Royals 35.33  284 
3.JYOSNA RAI10Maidstone 35.98  269 
4.ELLEN NAPPER10Saxon Crown 36.06  267 
5.INDIA FULLER GRIFFIN10Saxon Crown 37.41  239 
6.MIA OAKDEN10Gravesend 38.52  219 
7.KEIRA BAKER10Herne Bay 38.70  216 
8.ALICE HAFFENDEN10Thanet Swim 38.88  213 
9.CONSTANCE ARNELL10RTW Monson 39.11  209 
10.MEGAN SHARP10Tonbridge 39.84  198 
11.HOLLY RICHARDS10Beachfield 41.80  171 
12.EVANGELINE NORWOOD10Co Cant'bury 42.87  159 
13.MAYA ARMSTRONG10Dover Life 43.16  156 
14.JENNA APPLETON10Faversham 43.49  152 
15.TRINITY PAINE10Folkestone 44.36  143 
16.ISABELLA WILSON10Folkestone 48.61  109 
17.KADIE CHARLESWORTH10Thanet Swim 50.77  95 
18.FERN SNEDDON10RTW Monson61:00.81  55 
 ELLEN WOOD10Tonbridge DQ ST    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.HARRIET HUGHES11Maidstone 35.68  276 
2.SOPHIE LAW11Thanet Swim 35.88  271 
3.KEIRA TWYMAN11Herne Bay 36.59  256 
4.ISABEL ATKINS11Herne Bay 37.00  247 
5.MAISIE WELSH11Dover Life 37.32  241 
6.CHENXI WANG11Co Cant'bury 37.99  228 
7.EMMA WESSELS11RTW Monson 38.45  220 
8.MIA DEVEY11Tonbridge 38.92  212 
9.TALLULAH BUTCHER11Co Cant'bury 39.12  209 
10.CHARLOTTE DENCH11Tonbridge 39.21  208 
11.HOLLY ROUSELL11Gravesend 39.64  201 
12.ISLA LEE-DAVIE11Beckenham 41.27  178 
 OLIVIA MCAULIFFE11Saxon Crown DQ ST    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.CHLOE JENKINS12Gwich Royals 32.57  363 
2.SARA RIOLO12RTW Monson 32.73  357 
3.SAHARA HARRIS12Beckenham 33.11  345 
4.EMMA KERR12Saxon Crown 33.97  320 
5.ANNABEL FISHER12RTW Monson 34.59  303 
6.MARTHA WILLIAMS12Saxon Crown 34.97  293 
7.MARINA THWAITES12Gwich Royals 35.31  285 
8.ELLA PERERA-BURDON12Tonbridge 35.74  274 
9.FRANCES CROSS12Gravesend 35.95  270 
10.AMELIE HUNTON12RTW Monson 35.96  269 
11.LIBERTY ANSCOMB12Dartford 36.33  261 
12.REBECCA PHILLIPS12Maidstone 36.79  252 
13.CHARLOTTE DAWSON12Tonbridge 36.81  251 
14.NELL YOUNG12Gravesend 37.00  247 
15.FREYA WYNNE THOMAS12Tonbridge 37.86  231 
16.MOLLY GARDINER12Gwich Royals 38.24  224 
17.AMELIA FRISBY12Orpington OJ 40.58  187 
 MILLIE HOGAN12Edenbridge DQ M    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.AMY COUPE13Faversham 30.45  444 
2.MELODIE PAINE13Folkestone 31.56  399 
3.EMILY BAKER13Herne Bay 34.15  315 
4.ELLIE WALLER13Faversham 34.17  314 
5.NATASHA SCOTT13Gravesend 34.62  302 
6.BOUSHRA CHENAF13Gwich Royals 34.83  297 
7.ARIANA TSESMELIS13Tonbridge 35.38  283 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.LUCY GLOSSOP14Orpington OJ 31.91  386 
2.LIBERTY ENGLAND14Dover Life 32.76  357 
3.SABINE SIMMONDS14Gravesend 32.84  354 
4.SASHA SIMMONDS14Gravesend 32.94  351 
5.IMOGEN DOUGLAS14Herne Bay 33.81  324 
6.JOANNA WARE14Herne Bay 34.24  312 
7.IFEOLUWA ISHOLA14Bexley 37.86  231 
 ELLA PLOWMAN14Edenbridge DQ M    

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 
1.FERN SNEDDON10RTW Monson61:00.81  197 

Disqualification Codes

UP