Womens MC 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.JAMIE JOHNSON9Beckenham 3:15.18  243 47.731:34.482:34.13
 ELLIE LOWE9Co Cant'bury DNC       
 DAISY RICHARDS9Beachfield DQ T 3L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.ELLEN NAPPER10Saxon Crown 3:07.04  276 40.061:28.632:24.63
2.CONSTANCE ARNELL10RTW Monson 3:23.02  216 42.351:37.822:37.41
3.SHAHANA FRANCIS10Gwich Royals 3:23.43  214 50.901:40.632:41.14

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.EVELYN MARTIN11Dartford 3:07.70  273 43.671:31.322:25.30
2.AMY TINGLEY11Folkestone 3:08.69  269 41.221:29.242:27.96
3.SCARLETT PARNELL11Thanet Swim 3:14.56  245 42.611:32.352:31.15
4.HANNAH RAYNER11Gwich Royals 3:16.64  237 46.711:34.322:32.87
5.MADISON WILLIAMS11Saxon Crown 3:20.03  226 42.841:32.432:33.14
6.ELLIE BROWN11Orpington OJ 3:41.21  167 56.311:49.032:53.80
 NIAMH MAXWELL11Herne Bay DQ SL 1L       
 LEAH COLLIER11Orpington OJ DQ ST       
 LIBBY BACK11Co Cant'bury DQ T 4L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.LILIE CHAMBERS12Dartford 2:49.81  369 35.841:20.962:11.97
2.ERIN KRONHOLM12RTW Monson 3:03.34  293 39.831:28.152:22.97
3.ELSPETH OLIVER12Saxon Crown 3:03.57  292 40.411:27.912:23.06
4.SOPHIA KIRKMAN12Saxon Crown 3:04.20  289 42.581:28.15-
5.ISABEL BARRETT12Herne Bay 3:09.38  266 39.111:26.232:24.80
6.BLYTHE JOLLEY-ELLIS12Orpington OJ 3:17.35  235 1:35.52-3:17.35
7.LIBERTY ANSCOMB12Dartford 3:18.02  233 48.621:39.413:18.02
8.MOLLY GARDINER12Gwich Royals 3:25.97  207 47.221:39.552:38.16
9.RUBY HILL12Herne Bay 3:29.50  196 49.981:41.072:45.36
 MARTHA WILLIAMS12Saxon Crown DNC       
 LUCIA TAMMARO12Orpington OJ DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.MELODIE PAINE13Folkestone 2:49.56  371 38.541:23.052:12.11
2.FELICITY MEEKE13Bexley 3:04.87  286 41.821:29.292:21.29
3.EMILY BAKER13Herne Bay 3:05.55  283 41.981:28.442:24.52

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.KELEECE BULL14Folkestone 3:02.32  298 40.371:28.092:19.92
 LUCY GLOSSOP14Orpington OJ DQ SL 2L       

Disqualification Codes

UP