Womens MC 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.MEGAN SLATTERY9Beckenham 43.83  200 
2.ELLIE LOWE9Co Cant'bury 44.96  186 
3.JESSICA GABLE9RTW Monson 46.29  170 
4.NEVE SMITH9Faversham 48.34  149 
5.LILLY TINGLEY9Folkestone 49.73  137 
6.EVA DASH9Co Cant'bury 50.42  131 
7.BROOKE TINGLEY9Folkestone 51.43  124 
8.ASHLEIGH COX9Tonbridge 52.32  118 
9.NIEVE ROUSELL9Gravesend 55.86  97 
10.KATIE BACK9Co Cant'bury 56.16  95 
11.LANI PRICE9Maidstone 58.31  85 
12.AMELIA BOWEN9Orpington OJ 59.48  80 
13.LIBBY GRIFFIN9Co Cant'bury 1:14.36  41 
 HAJAR DELLYS9Folkestone DQ T 1L    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.SOPHIA O'NEILL10Orpington OJ 40.87  247 
2.JYOSNA RAI10Maidstone 41.15  242 
3.ANNABELLA COTTRELL10Gwich Royals 42.36  222 
4.INDIA FULLER GRIFFIN10Saxon Crown 42.95  213 
5.LOLA BURNS10Gwich Royals 43.14  210 
6.MIA OAKDEN10Gravesend 43.32  208 
7.AMY CONNER10Maidstone 43.81  201 
8.CHARLOTTE MARSHALL10Black Lion 45.60  178 
9.MAISIE MCLAUGHLIN10Thanet Swim 46.31  170 
10.CONSTANCE ARNELL10RTW Monson 46.72  165 
11.BROOKE OLSON10Herne Bay 46.81  164 
12.LILY BARWICK10RTW Monson 47.93  153 
13.TRINITY PAINE10Folkestone 48.33  149 
14.AMELIE WEST10Thanet Swim 49.21  141 
15.ELLEN WOOD10Tonbridge 51.78  121 
16.JENNA APPLETON10Faversham 51.81  121 
 ELLEN NAPPER10Saxon Crown DNC    
 FERN SNEDDON10RTW Monson6DQ T 1L    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.CIARA SLATTERY11Beckenham 40.27  259 
2.AMY TINGLEY11Folkestone 41.66  233 
3.MAISIE WELSH11Dover Life 41.79  231 
4.SCARLETT PARNELL11Thanet Swim 41.90  229 
5.JAZLYN YEE11Maidstone 42.84  215 
6.AMY GABLE11RTW Monson 43.23  209 
7.OLIVIA MCAULIFFE11Saxon Crown 43.45  206 
8.ELEANOR MURRAY11Faversham 44.29  194 
9.HARRIET HUGHES11Maidstone 44.32  194 
10.HANNAH MILLS11Bexley 44.51  191 
11.LEAH COLLIER11Orpington OJ 44.65  190 
12.BETHANY BURKE11Dartford 45.44  180 
13.HOLLY ROUSELL11Gravesend 47.46  158 
14.ANJOLAOLUWA OLAYIWOLA11Orpington OJ 47.98  153 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.VIOLETA ARMSTRONG12Dover Life 39.09  283 
2.BRONWYN HALL12Co Cant'bury 39.19  281 
3.ELSPETH OLIVER12Saxon Crown 39.21  280 
4.ERIN KRONHOLM12RTW Monson 39.54  273 
5.MARINA THWAITES12Gwich Royals 40.16  261 
6.AMELIE HUNTON12RTW Monson 40.26  259 
7.ANNABEL FISHER12RTW Monson 41.36  239 
8.GRACE DOLMAN12Beachfield 42.96  213 
9.FREYA WYNNE THOMAS12Tonbridge 43.83  200 
10.AMELIA FRISBY12Orpington OJ 45.38  181 
11.MAY WOLFFE12Herne Bay 48.62  147 
12.NIAH STEMP12Faversham 50.91  128 
 MOLLY GARDINER12Gwich Royals DNC    
 CHLOE JENKINS12Gwich Royals DNC    
 CHRISTY BARKER12Orpington OJ DQ FI    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.GEORGIA MCKEAN13Gravesend 37.99  308 
2.OLIVIA HARRIS13Tonbridge 38.17  304 
3.NATASHA SCOTT13Gravesend 39.67  270 
4.ELLE NIKHWAI13Tonbridge 40.21  260 
5.BOUSHRA CHENAF13Gwich Royals 42.58  219 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.SASHA SIMMONDS14Gravesend 38.65  292 
2.IMOGEN DOUGLAS14Herne Bay 38.74  290 
3.ZOE VARLEY14Dartford 39.03  284 
4.JOANNA WARE14Herne Bay 39.45  275 

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 
 FERN SNEDDON10RTW Monson6DQ T 1L    

Disqualification Codes

UP