Womens MC 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.NALEDI SEEMA9Beckenham 43.01  182 
2.NEVE SMITH9Faversham 46.84  141 
3.HAJAR DELLYS9Folkestone 53.03  97 
4.LILLY TINGLEY9Folkestone 53.55  94 
 ANNIE SANDERS9Gwich Royals DNC    
 LIBBY GRIFFIN9Co Cant'bury DQ SL    
 PHOEBE COOMER9Dover Life DQ SL    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.ELLEN NAPPER10Saxon Crown 38.36  256 
2.MIA COLYER10Black Lion 38.50  253 
3.LOLA BURNS10Gwich Royals 39.27  239 
4.CONSTANCE ARNELL10RTW Monson 39.33  238 
5.KAYLA MOERMAN10Beachfield 39.67  232 
6.ANNABELLA COTTRELL10Gwich Royals 40.58  216 
7.JYOSNA RAI10Maidstone 41.22  206 
8.GRACE TRICKER10Beckenham 42.02  195 
9.SOPHIA O'NEILL10Orpington OJ 42.07  194 
10.SHAHANA FRANCIS10Gwich Royals 42.93  183 
11.ALICE HAFFENDEN10Thanet Swim 44.23  167 
12.HOLLY RICHARDS10Beachfield 45.79  150 
13.INDIA FULLER GRIFFIN10Saxon Crown 45.98  149 
14.OLIVIA SPRINGETT10Faversham 47.22  137 
15.LILY BARWICK10RTW Monson 47.51  135 
16.KEIRA BAKER10Herne Bay 51.84  104 
17.JENNA APPLETON10Faversham 52.06  102 
18.TRINITY PAINE10Folkestone 52.56  99 
 JULIA CIUCHE10Gravesend DNC    
 MAYA ARMSTRONG10Dover Life DQ ST    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.MACEY MCQUADE11Gravesend 40.42  219 
2.MOLLY LOWN11Dover Life 40.45  218 
3.CERYS COLLINS11Co Cant'bury 40.49  218 
4.MADISON WILLIAMS11Saxon Crown 40.60  216 
5.KEIRA TWYMAN11Herne Bay 41.30  205 
6.ELIZABETH FAWSON11Co Cant'bury 41.46  203 
7.EMMA BENNETT11Maidstone 41.72  199 
8.OLIVIA RAY11Gravesend 41.94  196 
9.EMMA WESSELS11RTW Monson 42.52  188 
10.ISABEL ATKINS11Herne Bay 43.98  170 
11.CHARLOTTE DENCH11Tonbridge 44.54  164 
12.BETHANY BURKE11Dartford 45.26  156 
13.MAISIE WELSH11Dover Life 46.02  148 
14.HARRIET HUGHES11Maidstone 46.28  146 
15.MIA DEVEY11Tonbridge 49.01  123 
16.CHENXI WANG11Co Cant'bury 50.82  110 
17.HOLLY ROUSELL11Gravesend 52.58  99 
18.ISLA LEE-DAVIE11Beckenham 54.27  90 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.EMMA KERR12Saxon Crown 36.80  290 
2.CHLOE JENKINS12Gwich Royals 38.23  259 
3.REBECCA PHILLIPS12Maidstone 38.87  246 
4.VIOLETA ARMSTRONG12Dover Life 39.73  231 
5.FRANCES CROSS12Gravesend 40.23  222 
6.CHARLOTTE DAWSON12Tonbridge 40.45  218 
7.BRONWYN HALL12Co Cant'bury 40.55  217 
8.CHRISTY BARKER12Orpington OJ 40.57  217 
9.FREYA WYNNE THOMAS12Tonbridge 40.68  215 
10.AMELIE HUNTON12RTW Monson 42.89  183 
 ALMAZ AMANUEL12Gwich Royals DNC    
 MILLIE HOGAN12Edenbridge DQ M    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.MELODIE PAINE13Folkestone 36.40  300 
2.FELICITY MEEKE13Bexley 39.65  232 
3.HANA ALLEN13Herne Bay 39.77  230 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.SASHA SIMMONDS14Gravesend 35.23  331 
2.LIBERTY ENGLAND14Dover Life 36.47  298 
3.SABINE SIMMONDS14Gravesend 37.34  278 
4.IMOGEN DOUGLAS14Herne Bay 38.34  257 
5.LUCY GLOSSOP14Orpington OJ 39.56  234 
6.ELLA RANSLEY14Folkestone 40.15  223 
 SHREYA SRIKANTH14Tonbridge DNC    
 ELLA PLOWMAN14Edenbridge DQ M    

Disqualification Codes

UP