Mens MC 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.ALEXANDER TOLLIT9Beckenham 2:57.07  176 39.021:26.162:14.10
2.MARCUS CROSSMAN9Herne Bay 3:02.76  160 43.201:31.682:19.81
3.HARRY WATERS9Beckenham 3:44.24  87 48.551:48.242:47.80

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.THEO TREADWELL10Gwich Royals 2:46.25  213 37.811:21.002:06.22
2.CHRISTIAN PAULING10Beckenham 2:47.81  207 38.871:22.642:06.86
3.ZAKARIYA DELLYS10Folkestone 2:51.62  194 39.121:23.382:07.57
4.DANIEL TOLLIT10Beckenham 2:56.30  179 40.541:27.872:14.99
5.ZACHARY KIRKMAN10Saxon Crown 2:56.61  178 38.461:22.362:09.09
6.TEDDY LEWIS10Saxon Crown 2:57.21  176 39.161:25.372:13.91
7.ETHAN VILLAR10Dartford 2:57.49  175 38.371:24.682:13.00
8.NATHANIEL TURNER10Dover Life 2:57.78  174 39.141:26.252:14.32
9.ZACHARY WHYBROW10Maidstone 2:59.41  169 39.071:27.062:15.08
10.LUCAS FRIDAY10Beckenham 2:59.66  169 37.301:23.932:12.94
11.BENJAMIN HALL10Dartford 2:59.98  168 40.011:27.442:15.16
12.OWAIN COLLINS10Co Cant'bury 3:07.29  149 42.581:31.662:22.08
13.RILY RATTIGAN10Thanet Swim 3:09.77  143 40.231:29.002:20.29
14.DANIEL OLIVER10Gravesend 3:18.48  125 41.401:34.862:27.57

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.OAKLEY HOLLANDS11Dartford 2:47.68  208 38.011:22.012:06.45
2.TOBIAS GOEDHART11Saxon Crown 2:51.53  194 38.401:22.472:09.10
3.LUKE REID11Maidstone 2:52.17  192 37.521:23.232:09.92

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.ADAM BROOMFIELD12Maidstone 2:30.33  288 33.591:12.561:52.47
2.ADAM CHRUSCINSKI12Maidstone 2:49.09  202 37.751:21.622:07.02
3.PARIS NWABISA12Dartford 2:56.28  179 39.861:24.702:11.96
4.CHRISTIAN VALLADARES12Bexley 3:02.33  161 39.311:26.522:15.97

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.DANIEL GRUNSELL13Dover Life 2:35.63  260 34.781:14.201:55.08
2.CHARLIE MORRIS13Beachfield 2:41.13  234 35.961:16.882:01.35
3.MARK GRENIER13Edenbridge 2:41.47  233 36.381:18.252:00.94
4.XAVIER GONSALVES13Folkestone 2:43.31  225 36.571:18.472:01.73
5.ANILRAJ MATHARU13Dartford 2:50.54  197 38.681:22.042:07.79

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.NAM NGUYEN14Orpington OJ 2:17.22  379 30.731:05.971:41.80
2.CONNOR ADAMS-GONSALVES14Folkestone 2:24.84  322 32.801:09.481:47.14
3.NATHAN PACKMAN14Herne Bay 2:27.18  307 33.601:11.071:49.63
4.COLE BISHOP14Edenbridge 2:31.44  282 34.821:14.301:54.34
5.HAYDN PRICE14Maidstone 2:34.49  266 35.191:15.291:55.48

UP