Mens MC 100m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.THOMAS LONG9Gravesend 1:27.92  191 
2.ALEXANDER TOLLIT9Beckenham 1:38.55  135 
3.HENRY NORMAN9Saxon Crown 1:43.83  116 
4.THOMAS SKUES9Dover Life 1:53.38  89 
5.LUCAS DICK9Maidstone 1:55.57  84 
6.HARRY WATERS9Beckenham 1:57.04  81 
7.MICHAEL BRADBURY9Co Cant'bury 2:07.25  63 
 LOGAN MURPHY9Saxon Crown DQ SA 2L    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.DANIEL TOLLIT10Beckenham 1:26.92  197 
2.ZAKARIYA DELLYS10Folkestone 1:33.02  161 
3.ZACHARY WHYBROW10Maidstone 1:33.90  157 
4.TEDDY LEWIS10Saxon Crown 1:33.93  156 
5.JAMES PAGE10Herne Bay 1:37.09  142 
6.OWAIN COLLINS10Co Cant'bury 1:37.33  141 
7.THEO TREADWELL10Gwich Royals 1:38.33  136 
8.BENJAMIN HALL10Dartford 1:39.16  133 
9.DANIEL OLIVER10Gravesend 1:49.62  98 
10.CONNOR VENING10Maidstone 1:54.34  86 
11.CAMERON BULLARD10Faversham 1:55.39  84 
 MAX HADLOW10Co Cant'bury DQ SA 1L    
 LUKE BUTTERFILL10Faversham DQ SA 1L    
 OSCAR WILLIAMS10Faversham DQ SL 3L    
 LUCAS FRIDAY10Beckenham DQ ST    
 RAFE RAYMENT10Maidstone DQ T 2L    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.JAMES LONG11Gravesend 1:28.25  189 
2.LUKE REID11Maidstone 1:32.59  163 
3.TOBIAS GOEDHART11Saxon Crown 1:32.65  163 
4.OAKLEY HOLLANDS11Dartford 1:34.78  152 
 WILLIAM VINSON11Dover Life DQ T 1L    
 THOMAS HICKS11Maidstone DQ T 2L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.ADAM BROOMFIELD12Maidstone 1:25.25  209 
2.DOMINIC MORGAN12Edenbridge 1:28.33  188 
3.ADAM CHRUSCINSKI12Maidstone 1:31.14  171 
4.CHRISTIAN VALLADARES12Bexley 1:40.16  129 
5.JOSH COOMER12Dover Life62:24.77  42 
 FADY SHETA12Co Cant'bury DQ T 3L    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.MARCUS MCSPADDEN13Beckenham 1:14.59  313 
2.JERRY SYKES13Thanet Swim 1:18.76  266 
3.DANIEL GRUNSELL13Dover Life 1:20.14  252 
4.HARRY PEAT13RTW Monson 1:22.33  232 
5.XAVIER GONSALVES13Folkestone 1:24.16  218 
6.MARK GRENIER13Edenbridge 1:24.73  213 
7.CHARLIE MORRIS13Beachfield 1:27.70  192 
8.ANILRAJ MATHARU13Dartford 1:30.37  176 
9.CONNOR MURPHY13Saxon Crown 1:31.17  171 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.NAM NGUYEN14Orpington OJ 1:12.61  339 
2.COLE BISHOP14Edenbridge 1:16.72  287 
3.CONNOR ADAMS-GONSALVES14Folkestone 1:17.19  282 
4.BAILEY VAUGHAN14Thanet Swim 1:18.75  266 
5.ALFRED WATERS14Beckenham 1:20.69  247 
6.NATHAN PACKMAN14Herne Bay 1:23.70  221 

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 
1.JOSH COOMER12Dover Life62:24.77  137 

Disqualification Codes

UP