Mens MC 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.NOAH OLADELE-AJOSE9Saxon Crown 41.63  152 
2.ALEXANDER TOLLIT9Beckenham 44.74  122 
3.MARCUS CROSSMAN9Herne Bay 45.45  116 
4.THOMAS SKUES9Dover Life 46.39  109 
5.HENRY NORMAN9Saxon Crown 47.40  103 
6.THOMAS BARRETT9Orpington OJ 47.53  102 
7.LUCAS DICK9Maidstone 52.50  75 
8.THOMAS MAHONEY9Herne Bay 52.55  75 
9.SAMRAJ MATHARU9Dartford 52.59  75 
10.HARRY WATERS9Beckenham 52.94  73 
11.LOGAN MURPHY9Saxon Crown 54.52  67 
12.MICHAEL BRADBURY9Co Cant'bury 59.39  52 
13.YOUSIF MOHAMMED9Co Cant'bury 59.99  50 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.ZACHARY KIRKMAN10Saxon Crown 39.63  176 
2.DANIEL TOLLIT10Beckenham 41.18  157 
3.NATHANIEL TURNER10Dover Life 42.07  147 
4.ETHAN VILLAR10Dartford 42.49  143 
5.CALLUM FARROW10Black Lion 42.77  140 
6.ZAKARIYA DELLYS10Folkestone 43.73  131 
7.OSCAR WILLIAMS10Faversham 45.03  120 
8.BEN COOKE10Beckenham 47.75  100 
9.CAMERON BULLARD10Faversham 49.35  91 
10.DANIEL OLIVER10Gravesend 50.46  85 
11.LUKE BUTTERFILL10Faversham 51.46  80 
12.CONNOR VENING10Maidstone 53.72  70 
13.MAX HADLOW10Co Cant'bury 54.84  66 
14.AUGUSTUS TOPSOM10Thanet Swim 54.87  66 
15.RUDY SCOTT10Herne Bay 55.88  62 
 THEO TREADWELL10Gwich Royals DQ T 1L    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.LUKE REID11Maidstone 39.19  182 
2.KEANE CEPEDA11Dartford 41.35  155 
3.OAKLEY HOLLANDS11Dartford 43.55  132 
4.WILLIAM VINSON11Dover Life 45.99  112 
5.THOMAS HICKS11Maidstone 47.21  104 
6.LEO NORWOOD11Co Cant'bury 49.07  92 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.DOMINIC MORGAN12Edenbridge 40.56  164 
2.SCOTT PRICE12Maidstone 41.85  149 
3.ADAM CHRUSCINSKI12Maidstone 42.18  146 
4.CHRISTIAN VALLADARES12Bexley 46.59  108 
5.JOSH COOMER12Dover Life61:06.86  36 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.HARRY PEAT13RTW Monson 35.71  240 
2.XAVIER GONSALVES13Folkestone 38.88  186 
3.MARK GRENIER13Edenbridge 40.08  170 
4.CONNOR MURPHY13Saxon Crown 43.70  131 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.ALFRED WATERS14Beckenham 35.39  247 
2.CONNOR ADAMS-GONSALVES14Folkestone 35.75  240 
3.BAILEY VAUGHAN14Thanet Swim 36.14  232 
4.OSCAR KNIGHT14Maidstone 38.95  185 
5.NATHAN PACKMAN14Herne Bay 39.33  180 

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 
1.JOSH COOMER12Dover Life61:06.86  153 

Disqualification Codes

UP