Girls Open 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Emily Brown9Sevenoaks 41.36    
2.Evie Slater9Herne Bay 41.87    
3.PHILIPPA CARVER9Beckenham 43.12    
4.Scarlett Fraser9Herne Bay 43.25    
5.Felicity Yates9Sevenoaks 44.50    
6.LILLY-MARIE DERRY9Beckenham 44.83    
7.Holly Richards9Beachfield 45.83    
8.Jessica Wilton9Co Cant'bury 45.95    
9.Jessica Sugden9Co Cant'bury 46.45    
10.Samriddhi Das9Black Lion 46.58    
11.Cleo Steer9Folkestone 46.72    
12.Lilly Howard9Black Lion 47.33    
13.MARTHA KING9Beckenham 48.72    
14.Brooke Olson9Herne Bay 50.73    
 Emily House9Herne Bay DQ FI    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Claudia De Vivo10Folkestone 40.47    
2.Amelia Priestley10Hythe 41.04    
3.MADDISON ANNA MITCHELL10Beckenham 41.49    
4.Sophie Hughes10Folkestone 41.95    
5.Freya Hall10Dartford 42.51    
6.Emilia Vorster10RTW Monson 42.62    
7.CIARA SLATTERY10Beckenham 43.24    
8.Katherine Sharp10Dover Life 43.92    
9.Caitlin Bridges10RTW Monson 44.06    
10.Evelyn Martin10Dartford 44.70    
11.Amy Londesbrough10Black Lion 45.07    
12.Eve Peel10Orpington OJ 45.12    
13.Beatrice Harrison10Gwich Royals 45.32    
14.Molly Lown10Dover Life 45.64    
15.Ellie Brown10Orpington OJ 45.95    
16.Leah Collier10Orpington OJ 46.18    
17.Sophie Law10Thanet Swim 46.68    
18.SHANNON HORNIBROOK10Beckenham 46.86    
19.Olivia Young10Folkestone 47.01    
20.Milly Roe10Thanet Swim 47.10    
21.Katherine Davies10Sevenoaks 47.69    
22.Tamzin Mullins10Herne Bay 48.18    
23.Elizabeth McKeown10RTW Monson 48.31    
24.Scarlett Parnell10Thanet Swim 49.12    
25.Kirstie Foster10Beachfield 49.18    
25.Nia-Mai Osbourne10Dartford 49.18    
27.Madison Williams10Saxon Crown 49.53    
28.Chenxi Wang10Co Cant'bury 49.91    
29.Libby Back10Co Cant'bury 50.21    
30.Julia Ellui10ASFSKNTQ 50.23    
31.Emma Wessels10RTW Monson 55.57    

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Emily Watts11Gwich Royals 36.60    
2.Amelia Lodge11Sevenoaks 38.52    
3.Nia Villar11Dartford 38.68    
4.Molly Ferrigan11Saxon Crown 39.33    
5.Emily Goff11Orpington OJ 39.44    
6.Eleanor Allen11Sevenoaks 39.50    
7.Grace Hobbs11RTW Monson 39.63    
8.Ailbhe Barnes11Gwich Royals 40.32    
9.Kitty Fisher11RTW Monson 40.73    
10.Bronwyn Hall11Co Cant'bury 40.98    
11.Maria Phillips11Orpington OJ 41.85    
12.Katie Gough11Orpington OJ 42.49    
13.Marina Thwaites11Gwich Royals 43.15    
14.Chloe Jenkins11Gwich Royals 43.16    
15.Emma Kerr11Saxon Crown 43.35    
16.Grace Dolman11Beachfield 43.86    
17.Jannay Pinnock11Saxon Crown 44.40    
18.Annabel Fisher11RTW Monson 44.57    
19.Jessica Stuttle11ASFSKNTQ 44.62    
20.Christy Barker11Orpington OJ 44.77    
21.Isabel Goldsmith11Hythe 45.28    
22.Molly Gardiner11Gwich Royals 45.98    
23.Lucy Schorstein11Orpington OJ 46.33    
24.Holly Winfield11Black Lion 47.30    
25.Omolola Sholaja11Dartford 50.45    
26.Jessica Newin11Sittingbourn 53.52    
 Lauren Steer11Folkestone DQ T    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Erin Seal12Dover Life 37.24    
2.Lauren Foster12Black Lion 38.67    
3.ISABEL CONWAY12Beckenham 39.02    
4.Madeleine Smith12Saxon Crown 39.15    
5.Sophie Huxley12White Oak 39.63    
6.Alicia Foreman12Orpington OJ 40.41    
7.Lilah Osman12Orpington OJ 41.26    
8.Holly Chandler-Smith12Black Lion 41.75    
9.Evie Herrington12Dover Life 42.05    
10.Rojin Kumbasaroglu12Thanet Swim 42.18    
11.Melodie Paine12Folkestone 42.51    
12.Kirsty Moore12Gwich Royals 42.55    
13.Eleanor Priestley12Hythe 42.59    
14.Isobel Young12Folkestone 44.23    
15.Daisy Hendon12RTW Monson 44.40    
16.Isobel Whibley12RTW Monson 44.87    
17.Hannah Bartlett12Dartford 45.92    
18.Alexandra Shaw12Dartford 48.58    

UP