Womens MC 200m Butterfly - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Elloise CLEMENTS16Thanet Swim 2:32.98  504 33.001:11.421:52.11
          33.0038.4240.69
2.Ninah STRYDOM16Sevenoaks 2:35.79  478 33.861:12.721:53.55
          33.8638.8640.83
3.Ellen SCHOLES19Bromley 2:37.78  460 32.631:10.721:52.84
          32.6338.0942.12
4.Annabel KEPPEL-PALMER19Sevenoaks 2:38.84  450 33.331:12.551:55.02
          33.3339.2242.47
5.Aimee SWAISLAND16Maidstone 2:40.09  440 34.121:13.911:56.76
          34.1239.7942.85
6.Emily NORRIS16Bromley 2:41.49  429 35.411:17.322:00.31
          35.4141.9142.99
7.Katie NAPIER17Orpington OJ 2:43.27  415 33.401:13.781:57.76
          33.4040.3843.98
8.Isabella WOODS17Sevenoaks 2:44.41  406 33.671:14.021:57.74
          33.6740.3543.72
9.Kirandeep MARSH18Sevenoaks 2:44.84  403 34.201:14.741:59.05
          34.2040.5444.31
10.Zoe LUHMANN17Bexley 2:45.55  398 37.111:19.512:03.82
          37.1142.4044.31
11.Laura KERR17Saxon Crown 2:46.74  389 34.761:16.002:00.89
          34.7641.2444.89
12.Teigan STANHOPE18Sevenoaks 2:48.36  378 35.271:16.672:01.98
          35.2741.4045.31
13.Callie-Ann WARRINGTON16Maidstone 2:50.51  364 35.311:17.072:03.44
          35.3141.7646.37
14.Lucy DAVIDSON16Co Cant'bury 2:58.01  320 38.851:22.402:11.00
          38.8543.5548.60
15.Charis MILLS17Bexley 3:00.19  308 35.991:20.722:09.31
          35.9944.7348.59
 Sophie WALLER18Thanet Swim DNC       

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daisy ANDERSON15Thanet Swim 2:24.10  604 31.641:07.55-
          31.6435.91-
2.Maisie MACARTNEY15Thanet Swim 2:29.53  540 32.811:11.301:50.25
          32.8138.4938.95
3.Robyn MOON15Thanet Swim 2:32.55  509 33.511:12.541:52.55
          33.5139.0340.01
4.Olivia MILES14Thanet Swim 2:34.31  491 35.261:14.171:54.75
          35.2638.9140.58
5.Madeleine BURTON14RTW Monson 2:38.41  454 33.851:13.671:56.15
          33.8539.8242.48
6.Mia BURNS14RTW Monson 2:42.25  423 34.421:16.382:00.35
          34.4241.9643.97
7.Hannah O'FLYNN14Bromley 2:42.66  419 34.561:14.861:58.33
          34.5640.3043.47
8.Simone AMOS15Saxon Crown 2:43.44  413 35.461:16.791:59.70
          35.4641.3342.91
9.Imogen MEERS14Bromley 2:46.30  392 33.471:15.512:00.77
          33.4742.0445.26
10.Havana ADISESHIAH-CUMM14Saxon Crown 2:46.35  392 36.611:16.162:02.88
          36.6139.5546.72
11.Brooke PITT14Beckenham 2:46.47  391 36.021:19.122:02.74
          36.0243.1043.62
12.Scarlett CALLAGHAN14Gwich Royals 2:47.24  386 37.661:19.862:04.64
          37.6642.2044.78
13.Lauren ASEKOME14Maidstone 2:47.97  381 34.951:17.562:03.03
          34.9542.6145.47
14.Matilda JARVIS14Gwich Royals 2:49.29  372 36.661:19.752:04.56
          36.6643.0944.81
15.Natasha HAMILTON-WALKE15RTW Monson 2:49.88  368 35.451:18.832:04.48
          35.4543.3845.65
16.Lauren BENSON14Co Cant'bury 2:52.40  352 36.371:19.882:08.32
          36.3743.5148.44
17.Anna CVJETAN15Orpington OJ 2:57.48  323 35.361:20.252:08.57
          35.3644.8948.32
18.Mae CHANDLER14Beckenham 2:58.06  320 38.641:23.552:11.54
          38.6444.9147.99
 Elizabeth MARSCH14Orpington OJ DNC       
 Lauren BRADDON15Beckenham DNC       
 Lily LAMBERT14Ashford Town DNF       

13 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Maria EVANS13Thanet Swim 2:42.11  424 36.801:17.49-
          36.8040.69-
2.Hannah LAMBERT13RTW Monson 2:44.33  407 34.481:14.441:59.25
          34.4839.9644.81
3.Emily WATTS12Gwich Royals 2:44.35  407 35.671:16.522:01.10
          35.6740.8544.58
4.Ellie VOWELL13Sevenoaks 2:44.70  404 35.321:17.782:01.19
          35.3242.4643.41
5.Alicia CORVER12Bromley 2:46.31  392 36.571:19.362:03.45
          36.5742.7944.09
6.Lauren NAPPER13Saxon Crown 2:48.94  374 36.981:20.072:04.74
          36.9843.0944.67
7.Tamzin MYBURGH13Black Lion 2:50.38  365 36.351:19.752:06.68
          36.3543.4046.93
8.Jessica HERBERT12Orpington OJ 2:53.55  345 36.701:21.752:07.80
          36.7045.0546.05
9.Annabel SMITH13Bromley 2:57.93  320 37.091:22.572:10.56
          37.0945.4847.99
10.Ellie WILLIAMS13Black Lion 2:59.41  312 38.611:24.092:12.09
          38.6145.4848.00
11.Tamryn VAN SELM12Bromley 3:01.54  302 39.491:26.972:15.18
          39.4947.4848.21
12.Lara-Louise GOUGH13Maidstone 3:01.92  300 37.311:24.952:14.81
          37.3147.6449.86
13.Ashleigh MENNISS13Dover Life 3:06.72  277 40.041:27.822:17.65
          40.0447.7849.83
14.Elspeth WATSON11Sevenoaks 3:07.33  274 39.881:28.642:20.34
          39.8848.7651.70
15.Melissa KHIZZAH12Gwich Royals 3:07.98  272 41.821:29.822:20.70
          41.8248.0050.88
16.Stephanie PANTELI12Thanet Swim 3:13.90  247 41.351:29.992:22.77
          41.3548.6452.78
17.Ana FULLANA-PEREZ12Thanet Swim 3:16.54  238 41.161:31.402:24.51
          41.1650.2453.11
18.Zoe JANSSEN11Dover Life 4:02.57  126 50.731:53.133:00.42
          50.731:02.401:07.29
 Lydia MITCHELL13Beckenham DNC       
 Scarlett ORCHARD13Bexley DQ SL       

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Elspeth WATSON11Sevenoaks 3:07.33  274 39.881:28.642:20.34
          39.8848.7651.70
2.Zoe JANSSEN11Dover Life 4:02.57  126 50.731:53.133:00.42
          50.731:02.401:07.29

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Emily WATTS12Gwich Royals 2:44.35  407 35.671:16.522:01.10
          35.6740.8544.58
2.Alicia CORVER12Bromley 2:46.31  392 36.571:19.362:03.45
          36.5742.7944.09
3.Jessica HERBERT12Orpington OJ 2:53.55  345 36.701:21.752:07.80
          36.7045.0546.05
4.Tamryn VAN SELM12Bromley 3:01.54  302 39.491:26.972:15.18
          39.4947.4848.21
5.Melissa KHIZZAH12Gwich Royals 3:07.98  272 41.821:29.822:20.70
          41.8248.0050.88
6.Stephanie PANTELI12Thanet Swim 3:13.90  247 41.351:29.992:22.77
          41.3548.6452.78
7.Ana FULLANA-PEREZ12Thanet Swim 3:16.54  238 41.161:31.402:24.51
          41.1650.2453.11

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Maria EVANS13Thanet Swim 2:42.11  424 36.801:17.49-
          36.8040.69-
2.Hannah LAMBERT13RTW Monson 2:44.33  407 34.481:14.441:59.25
          34.4839.9644.81
3.Ellie VOWELL13Sevenoaks 2:44.70  404 35.321:17.782:01.19
          35.3242.4643.41
4.Lauren NAPPER13Saxon Crown 2:48.94  374 36.981:20.072:04.74
          36.9843.0944.67
5.Tamzin MYBURGH13Black Lion 2:50.38  365 36.351:19.752:06.68
          36.3543.4046.93
6.Annabel SMITH13Bromley 2:57.93  320 37.091:22.572:10.56
          37.0945.4847.99
7.Ellie WILLIAMS13Black Lion 2:59.41  312 38.611:24.092:12.09
          38.6145.4848.00
8.Lara-Louise GOUGH13Maidstone 3:01.92  300 37.311:24.952:14.81
          37.3147.6449.86
9.Ashleigh MENNISS13Dover Life 3:06.72  277 40.041:27.822:17.65
          40.0447.7849.83
 Lydia MITCHELL13Beckenham DNC       
 Scarlett ORCHARD13Bexley DQ SL       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Olivia MILES14Thanet Swim 2:34.31  491 35.261:14.171:54.75
          35.2638.9140.58
2.Madeleine BURTON14RTW Monson 2:38.41  454 33.851:13.671:56.15
          33.8539.8242.48
3.Mia BURNS14RTW Monson 2:42.25  423 34.421:16.382:00.35
          34.4241.9643.97
4.Hannah O'FLYNN14Bromley 2:42.66  419 34.561:14.861:58.33
          34.5640.3043.47
5.Imogen MEERS14Bromley 2:46.30  392 33.471:15.512:00.77
          33.4742.0445.26
6.Havana ADISESHIAH-CUMM14Saxon Crown 2:46.35  392 36.611:16.162:02.88
          36.6139.5546.72
7.Brooke PITT14Beckenham 2:46.47  391 36.021:19.122:02.74
          36.0243.1043.62
8.Scarlett CALLAGHAN14Gwich Royals 2:47.24  386 37.661:19.862:04.64
          37.6642.2044.78
9.Lauren ASEKOME14Maidstone 2:47.97  381 34.951:17.562:03.03
          34.9542.6145.47
10.Matilda JARVIS14Gwich Royals 2:49.29  372 36.661:19.752:04.56
          36.6643.0944.81
11.Lauren BENSON14Co Cant'bury 2:52.40  352 36.371:19.882:08.32
          36.3743.5148.44
12.Mae CHANDLER14Beckenham 2:58.06  320 38.641:23.552:11.54
          38.6444.9147.99
 Elizabeth MARSCH14Orpington OJ DNC       
 Lily LAMBERT14Ashford Town DNF       

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daisy ANDERSON15Thanet Swim 2:24.10  604 31.641:07.55-
          31.6435.91-
2.Maisie MACARTNEY15Thanet Swim 2:29.53  540 32.811:11.301:50.25
          32.8138.4938.95
3.Robyn MOON15Thanet Swim 2:32.55  509 33.511:12.541:52.55
          33.5139.0340.01
4.Simone AMOS15Saxon Crown 2:43.44  413 35.461:16.791:59.70
          35.4641.3342.91
5.Natasha HAMILTON-WALKE15RTW Monson 2:49.88  368 35.451:18.832:04.48
          35.4543.3845.65
6.Anna CVJETAN15Orpington OJ 2:57.48  323 35.361:20.252:08.57
          35.3644.8948.32
 Lauren BRADDON15Beckenham DNC       

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Elloise CLEMENTS16Thanet Swim 2:32.98  504 33.001:11.421:52.11
          33.0038.4240.69
2.Ninah STRYDOM16Sevenoaks 2:35.79  478 33.861:12.721:53.55
          33.8638.8640.83
3.Ellen SCHOLES19Bromley 2:37.78  460 32.631:10.721:52.84
          32.6338.0942.12
4.Annabel KEPPEL-PALMER19Sevenoaks 2:38.84  450 33.331:12.551:55.02
          33.3339.2242.47
5.Aimee SWAISLAND16Maidstone 2:40.09  440 34.121:13.911:56.76
          34.1239.7942.85
6.Emily NORRIS16Bromley 2:41.49  429 35.411:17.322:00.31
          35.4141.9142.99
7.Katie NAPIER17Orpington OJ 2:43.27  415 33.401:13.781:57.76
          33.4040.3843.98
8.Isabella WOODS17Sevenoaks 2:44.41  406 33.671:14.021:57.74
          33.6740.3543.72
9.Kirandeep MARSH18Sevenoaks 2:44.84  403 34.201:14.741:59.05
          34.2040.5444.31
10.Zoe LUHMANN17Bexley 2:45.55  398 37.111:19.512:03.82
          37.1142.4044.31
11.Laura KERR17Saxon Crown 2:46.74  389 34.761:16.002:00.89
          34.7641.2444.89
12.Teigan STANHOPE18Sevenoaks 2:48.36  378 35.271:16.672:01.98
          35.2741.4045.31
13.Callie-Ann WARRINGTON16Maidstone 2:50.51  364 35.311:17.072:03.44
          35.3141.7646.37
14.Lucy DAVIDSON16Co Cant'bury 2:58.01  320 38.851:22.402:11.00
          38.8543.5548.60
15.Charis MILLS17Bexley 3:00.19  308 35.991:20.722:09.31
          35.9944.7348.59
 Sophie WALLER18Thanet Swim DNC       

UP