Mens MC 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:31.65  587 34.291:12.221:51.68
          34.2937.9339.46
2.Matthew ROGERS16Bromley 2:32.46  578 33.091:11.181:51.83
          33.0938.0940.65
3.Alexander IRELAND16Bromley 2:33.94  561 33.421:11.561:52.10
          33.4238.1440.54
4.Edward MORIARTY20Beckenham 2:37.82  521 35.831:15.721:56.28
          35.8339.8940.56
5.James BEELE18RTW Monson 2:38.60  513 36.811:17.211:59.17
          36.8140.4041.96
6.David WILSON17Sevenoaks 2:40.82  492 36.691:17.221:59.54
          36.6940.5342.32
7.Joshua MORGAN19Thanet Swim 2:42.33  478 35.731:17.121:59.94
          35.7341.3942.82
8.Luke BROWN16Gwich Royals 2:42.51  477 36.161:16.991:59.45
          36.1640.8342.46
9.Oscar MACARTNEY17Thanet Swim 2:42.86  474 38.001:20.202:02.27
          38.0042.2042.07
10.Benjamin TRITTON16Maidstone 2:44.69  458 38.021:20.222:02.89
          38.0242.2042.67
11.Thomas WILLETTS17Maidstone 2:45.50  451 36.861:19.352:03.13
          36.8642.4943.78
12.George GOMERSALL18Maidstone 2:45.63  450 37.071:18.862:02.54
          37.0741.7943.68
13.Joseph LOZADA16Saxon Crown 2:45.65  450 36.001:18.412:02.82
          36.0042.4144.41
14.George HILLS16Erith & Dist 2:46.54  443 37.491:19.862:03.60
          37.4942.3743.74
15.Ben WALKER21Shepway SC 2:46.64  442 35.891:18.772:02.96
          35.8942.8844.19
16.James CASTLE17Black Lion 2:46.87  440 37.311:19.862:03.75
          37.3142.5543.89
17.Kallum MORRIS17Maidstone 2:47.98  432 37.231:19.812:03.52
          37.2342.5843.71
18.Michael JIAN16Saxon Crown 2:50.77  411 37.601:21.412:06.25
          37.6043.8144.84
19.Tommy LEWIS17Saxon Crown 2:51.76  404 37.621:20.942:06.28
          37.6243.3245.34
20.Tomas TRAUPYS16Erith & Dist 2:51.85  403 39.551:22.362:07.06
          39.5542.8144.70
21.James VICK17Erith & Dist 2:54.90  382 38.331:22.182:07.69
          38.3343.8545.51
22.Alexander SONG16Erith & Dist 2:55.21  380 40.231:24.442:09.36
          40.2344.2144.92
23.Finn WOOD16Shepway SC 2:56.44  373 38.491:23.852:10.83
          38.4945.3646.98
24.Kie-Ren LAU18Beckenham 3:00.12  350 38.231:23.292:11.00
          38.2345.0647.71
 Levi ATWELL16Shepway SC DQ T 1L       

Disqualification Codes

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas LEMAN14RTW Monson 2:39.28  507 34.941:14.931:57.44
          34.9439.9942.51
2.George TYLER15Sevenoaks 2:40.09  499 35.201:16.021:58.70
          35.2040.8242.68
3.Thomas WILTON15Co Cant'bury 2:42.22  479 37.161:18.582:00.71
          37.1641.4242.13
4.Timothy LEBERL14Beckenham 2:43.77  466 36.831:18.462:01.32
          36.8341.6342.86
5.Alexander BOYD15Thanet Swim 2:44.92  456 36.721:18.872:02.18
          36.7242.1543.31
6.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 2:46.52  443 36.131:19.482:03.35
          36.1343.3543.87
7.Lewis HAYES15Erith & Dist 2:50.42  413 39.171:23.162:06.99
          39.1743.9943.83
8.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:51.41  406 37.631:21.732:07.41
          37.6344.1045.68
9.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:54.01  388 38.891:24.292:10.00
          38.8945.4045.71
10.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:55.76  377 38.071:23.352:10.60
          38.0745.2847.25
11.Scott COVENTRY14Sevenoaks 2:55.77  377 38.251:23.472:10.58
          38.2545.2247.11
12.Zack ROTHMAN15Thanet Swim 2:56.64  371 39.421:25.842:12.94
          39.4246.4247.10
13.Andrew ROWLAND14Beckenham 2:56.84  370 40.341:25.962:11.40
          40.3445.6245.44
14.Joseph HODGE14Ashford Town 2:57.30  367 40.671:26.852:12.26
          40.6746.1845.41
15.Dylan MAYNE15Saxon Crown 2:57.65  365 40.531:25.062:11.49
          40.5344.5346.43
16.Finn BATES14Thanet Swim 2:58.18  362 40.911:26.192:12.49
          40.9145.2846.30
17.Sanskar THAPA15Shepway SC 2:59.07  356 42.111:29.462:14.30
          42.1147.3544.84
18.Cullum KRUGER15RTW Monson 2:59.30  355 40.061:24.902:12.65
          40.0644.8447.75
19.Zachary COTTON15Larkfield 3:00.48  348 40.831:26.012:13.47
          40.8345.1847.46
20.Ryan NAPPER15Saxon Crown 3:00.86  346 39.651:26.262:14.55
          39.6546.6148.29
21.Owen FERRIGAN14Saxon Crown 3:01.62  341 40.931:29.032:14.91
          40.9348.1045.88
22.Dominic PERCY14Sevenoaks 3:02.90  334 40.961:27.502:16.08
          40.9646.5448.58
23.Tobi SIJUADE14Thanet Swim 3:02.91  334 39.431:27.162:15.89
          39.4347.7348.73
24.Tom FISHER14Dover Life 3:04.42  326 41.001:28.232:17.65
          41.0047.2349.42
25.Kai JOHNSON14Saxon Crown 3:04.61  325 41.501:29.592:17.73
          41.5048.0948.14
26.James DICK14Maidstone 3:05.90  318 41.951:30.312:18.36
          41.9548.3648.05
27.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 3:06.31  316 44.031:31.322:20.28
          44.0347.2948.96
28.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 3:06.68  314 41.541:28.912:18.13
          41.5447.3749.22
29.Bradley KHIZZAH14Gwich Royals 3:09.28  302 41.601:30.542:20.14
          41.6048.9449.60
30.Dexter LAM14Black Lion 3:10.28  297 43.531:32.102:22.38
          43.5348.5750.28
31.Lewis OLDER15Thanet Swim 3:10.29  297 43.631:32.752:21.80
          43.6349.1249.05
32.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 3:15.75  273 42.201:32.182:24.25
          42.2049.9852.07

13 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 2:54.54  385 39.631:25.322:12.23
          39.6345.6946.91
2.Benjamin WARD13Sevenoaks 2:56.31  373 40.121:26.652:13.25
          40.1246.5346.60
3.Oliver COOTE13Sevenoaks 2:57.51  366 39.241:25.402:12.53
          39.2446.1647.13
4.Oscar MILES12Thanet Swim 2:58.96  357 41.361:27.302:14.28
          41.3645.9446.98
5.Conor WRIGHT12Thanet Swim 2:59.21  355 41.791:28.592:15.38
          41.7946.8046.79
6.Luke FOWLE13Black Lion 3:01.76  341 41.821:29.082:16.37
          41.8247.2647.29
7.Oscar WILSON13Sevenoaks 3:05.43  321 40.861:30.152:18.33
          40.8649.2948.18
8.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 3:06.04  318 42.001:31.232:20.05
          42.0049.2348.82
9.Max MOULTON13Dartford 3:06.14  317 42.371:30.542:18.57
          42.3748.1748.03
10.Jack BILLINGS13Bromley 3:07.56  310 42.581:30.272:20.56
          42.5847.6950.29
11.Edison HAMMOND13Sevenoaks 3:08.44  306 42.581:31.412:21.43
          42.5848.8350.02
12.Oliver GLEN13Sevenoaks 3:08.45  306 43.541:32.312:21.76
          43.5448.7749.45
13.William BOOTH13Sevenoaks 3:10.87  294 43.481:32.112:21.74
          43.4848.6349.63
14.Callum WOOLFENDEN11Bexley 3:12.47  287 44.991:33.452:23.52
          44.9948.4650.07
15.Louis HAYES12Sevenoaks 3:13.84  281 43.641:33.392:24.76
          43.6449.7551.37
16.Brandon HARRIS13Beachfield 3:14.66  277 43.541:33.492:24.74
          43.5449.9551.25
17.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 3:16.41  270 44.711:36.542:27.09
          44.7151.8350.55
18.Max FORDYCE11Faversham 3:17.47  266 46.111:38.272:28.61
          46.1152.1650.34
19.William REEVES11Thanet Swim 3:19.38  258 46.321:38.342:29.93
          46.3252.0251.59
20.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 3:20.44  254 43.181:33.802:26.98
          43.1850.6253.18
21.Callum BARONTI13Orpington OJ 3:20.49  254 44.801:36.432:28.80
          44.8051.6352.37
22.Ryan RABHI11RTW Monson 3:20.59  253 44.811:36.862:29.64
          44.8152.0552.78
23.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 3:20.66  253 45.951:37.052:28.75
          45.9551.1051.70
24.Adam FROST12Dover Life 3:21.82  249 46.391:39.752:32.93
          46.3953.3653.18
25.Noah ENTICKNAP11White Oak 3:22.32  247 46.021:38.132:31.18
          46.0252.1153.05
26.Edward PAULING12Beckenham 3:22.56  246 45.171:38.262:31.91
          45.1753.0953.65
27.Alex TURTON12RTW Monson 3:22.91  245 47.421:40.472:33.22
          47.4253.0552.75
28.Edward SELLAR12Orpington OJ 3:23.06  244 45.841:38.772:33.02
          45.8452.9354.25
29.Harvey HAWKINS12Edenbridge 3:23.16  244 47.731:41.292:33.39
          47.7353.5652.10
30.Andrew STEER12Saxon Crown 3:23.57  242 46.941:39.642:32.76
          46.9452.7053.12
31.Joshua ELLIS12Beckenham 3:26.38  233 46.821:40.362:34.61
          46.8253.5454.25
32.Alexander CORVER10Bromley 3:27.51  229 49.721:43.402:37.95
          49.7253.6854.55
33.Sebastian PICKERING11Bromley 3:30.39  220 49.531:44.102:38.33
          49.5354.5754.23
34.Jaedon LYNCH11Dartford 3:31.45  216 49.341:44.612:39.36
          49.3455.2754.75
35.Max SELBY12Sevenoaks 3:31.59  216 45.991:41.522:37.96
          45.9955.5356.44
36.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 3:34.03  208 48.961:46.402:42.28
          48.9657.4455.88
37.Oliver POPE11Thanet Swim 3:34.13  208 50.881:47.262:41.93
          50.8856.3854.67
38.Matt BURROWS11Black Lion 3:34.46  207 50.811:47.152:41.81
          50.8156.3454.66
39.Oliver EDWARDS12Herne Bay 3:34.52  207 49.191:45.042:41.10
          49.1955.8556.06
40.David LANGLEY11Bexley 3:35.09  205 48.581:44.892:40.94
          48.5856.3156.05
41.Emmett HOLDSWORTH12Herne Bay 3:35.20  205 48.621:44.882:40.71
          48.6256.2655.83
42.Stanley DYER11Thanet Swim 3:36.24  202 49.591:45.672:41.59
          49.5956.0855.92
43.Scott STRANGE11Ashford Town 3:39.55  193 53.401:48.922:45.22
          53.4055.5256.30
44.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:39.60  193 48.591:45.942:43.09
          48.5957.3557.15
45.Finley COURTIER11Larkfield 3:41.67  188 50.941:47.792:46.13
          50.9456.8558.34
46.Alessio TUTT11Orpington OJ 3:48.35  172 50.691:49.992:49.19
          50.6959.3059.20
47.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 3:49.52  169 53.241:52.582:50.98
          53.2459.3458.40
48.Coby STOREY11Erith & Dist 3:50.56  167 51.461:51.092:52.79
          51.4659.631:01.70
49.Ryan AMRANE11Beckenham 3:50.63  167 51.831:51.512:51.82
          51.8359.681:00.31
 Daniel WILDING12Erith & Dist DQ T 1L       

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Callum WOOLFENDEN11Bexley 3:12.47  287 44.991:33.452:23.52
          44.9948.4650.07
2.Max FORDYCE11Faversham 3:17.47  266 46.111:38.272:28.61
          46.1152.1650.34
3.William REEVES11Thanet Swim 3:19.38  258 46.321:38.342:29.93
          46.3252.0251.59
4.Ryan RABHI11RTW Monson 3:20.59  253 44.811:36.862:29.64
          44.8152.0552.78
5.Noah ENTICKNAP11White Oak 3:22.32  247 46.021:38.132:31.18
          46.0252.1153.05
6.Alexander CORVER10Bromley 3:27.51  229 49.721:43.402:37.95
          49.7253.6854.55
7.Sebastian PICKERING11Bromley 3:30.39  220 49.531:44.102:38.33
          49.5354.5754.23
8.Jaedon LYNCH11Dartford 3:31.45  216 49.341:44.612:39.36
          49.3455.2754.75
9.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 3:34.03  208 48.961:46.402:42.28
          48.9657.4455.88
10.Oliver POPE11Thanet Swim 3:34.13  208 50.881:47.262:41.93
          50.8856.3854.67
11.Matt BURROWS11Black Lion 3:34.46  207 50.811:47.152:41.81
          50.8156.3454.66
12.David LANGLEY11Bexley 3:35.09  205 48.581:44.892:40.94
          48.5856.3156.05
13.Stanley DYER11Thanet Swim 3:36.24  202 49.591:45.672:41.59
          49.5956.0855.92
14.Scott STRANGE11Ashford Town 3:39.55  193 53.401:48.922:45.22
          53.4055.5256.30
15.Finley COURTIER11Larkfield 3:41.67  188 50.941:47.792:46.13
          50.9456.8558.34
16.Alessio TUTT11Orpington OJ 3:48.35  172 50.691:49.992:49.19
          50.6959.3059.20
17.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 3:49.52  169 53.241:52.582:50.98
          53.2459.3458.40
18.Coby STOREY11Erith & Dist 3:50.56  167 51.461:51.092:52.79
          51.4659.631:01.70
19.Ryan AMRANE11Beckenham 3:50.63  167 51.831:51.512:51.82
          51.8359.681:00.31

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Oscar MILES12Thanet Swim 2:58.96  357 41.361:27.302:14.28
          41.3645.9446.98
2.Conor WRIGHT12Thanet Swim 2:59.21  355 41.791:28.592:15.38
          41.7946.8046.79
3.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 3:06.04  318 42.001:31.232:20.05
          42.0049.2348.82
4.Louis HAYES12Sevenoaks 3:13.84  281 43.641:33.392:24.76
          43.6449.7551.37
5.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 3:20.66  253 45.951:37.052:28.75
          45.9551.1051.70
6.Adam FROST12Dover Life 3:21.82  249 46.391:39.752:32.93
          46.3953.3653.18
7.Edward PAULING12Beckenham 3:22.56  246 45.171:38.262:31.91
          45.1753.0953.65
8.Alex TURTON12RTW Monson 3:22.91  245 47.421:40.472:33.22
          47.4253.0552.75
9.Edward SELLAR12Orpington OJ 3:23.06  244 45.841:38.772:33.02
          45.8452.9354.25
10.Harvey HAWKINS12Edenbridge 3:23.16  244 47.731:41.292:33.39
          47.7353.5652.10
11.Andrew STEER12Saxon Crown 3:23.57  242 46.941:39.642:32.76
          46.9452.7053.12
12.Joshua ELLIS12Beckenham 3:26.38  233 46.821:40.362:34.61
          46.8253.5454.25
13.Max SELBY12Sevenoaks 3:31.59  216 45.991:41.522:37.96
          45.9955.5356.44
14.Oliver EDWARDS12Herne Bay 3:34.52  207 49.191:45.042:41.10
          49.1955.8556.06
15.Emmett HOLDSWORTH12Herne Bay 3:35.20  205 48.621:44.882:40.71
          48.6256.2655.83
16.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:39.60  193 48.591:45.942:43.09
          48.5957.3557.15
 Daniel WILDING12Erith & Dist DQ T 1L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 2:54.54  385 39.631:25.322:12.23
          39.6345.6946.91
2.Benjamin WARD13Sevenoaks 2:56.31  373 40.121:26.652:13.25
          40.1246.5346.60
3.Oliver COOTE13Sevenoaks 2:57.51  366 39.241:25.402:12.53
          39.2446.1647.13
4.Luke FOWLE13Black Lion 3:01.76  341 41.821:29.082:16.37
          41.8247.2647.29
5.Oscar WILSON13Sevenoaks 3:05.43  321 40.861:30.152:18.33
          40.8649.2948.18
6.Max MOULTON13Dartford 3:06.14  317 42.371:30.542:18.57
          42.3748.1748.03
7.Jack BILLINGS13Bromley 3:07.56  310 42.581:30.272:20.56
          42.5847.6950.29
8.Edison HAMMOND13Sevenoaks 3:08.44  306 42.581:31.412:21.43
          42.5848.8350.02
9.Oliver GLEN13Sevenoaks 3:08.45  306 43.541:32.312:21.76
          43.5448.7749.45
10.William BOOTH13Sevenoaks 3:10.87  294 43.481:32.112:21.74
          43.4848.6349.63
11.Brandon HARRIS13Beachfield 3:14.66  277 43.541:33.492:24.74
          43.5449.9551.25
12.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 3:16.41  270 44.711:36.542:27.09
          44.7151.8350.55
13.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 3:20.44  254 43.181:33.802:26.98
          43.1850.6253.18
14.Callum BARONTI13Orpington OJ 3:20.49  254 44.801:36.432:28.80
          44.8051.6352.37

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas LEMAN14RTW Monson 2:39.28  507 34.941:14.931:57.44
          34.9439.9942.51
2.Timothy LEBERL14Beckenham 2:43.77  466 36.831:18.462:01.32
          36.8341.6342.86
3.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:51.41  406 37.631:21.732:07.41
          37.6344.1045.68
4.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:54.01  388 38.891:24.292:10.00
          38.8945.4045.71
5.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:55.76  377 38.071:23.352:10.60
          38.0745.2847.25
6.Scott COVENTRY14Sevenoaks 2:55.77  377 38.251:23.472:10.58
          38.2545.2247.11
7.Andrew ROWLAND14Beckenham 2:56.84  370 40.341:25.962:11.40
          40.3445.6245.44
8.Joseph HODGE14Ashford Town 2:57.30  367 40.671:26.852:12.26
          40.6746.1845.41
9.Finn BATES14Thanet Swim 2:58.18  362 40.911:26.192:12.49
          40.9145.2846.30
10.Owen FERRIGAN14Saxon Crown 3:01.62  341 40.931:29.032:14.91
          40.9348.1045.88
11.Dominic PERCY14Sevenoaks 3:02.90  334 40.961:27.502:16.08
          40.9646.5448.58
12.Tobi SIJUADE14Thanet Swim 3:02.91  334 39.431:27.162:15.89
          39.4347.7348.73
13.Tom FISHER14Dover Life 3:04.42  326 41.001:28.232:17.65
          41.0047.2349.42
14.Kai JOHNSON14Saxon Crown 3:04.61  325 41.501:29.592:17.73
          41.5048.0948.14
15.James DICK14Maidstone 3:05.90  318 41.951:30.312:18.36
          41.9548.3648.05
16.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 3:06.31  316 44.031:31.322:20.28
          44.0347.2948.96
17.Bradley KHIZZAH14Gwich Royals 3:09.28  302 41.601:30.542:20.14
          41.6048.9449.60
18.Dexter LAM14Black Lion 3:10.28  297 43.531:32.102:22.38
          43.5348.5750.28
19.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 3:15.75  273 42.201:32.182:24.25
          42.2049.9852.07

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.George TYLER15Sevenoaks 2:40.09  499 35.201:16.021:58.70
          35.2040.8242.68
2.Thomas WILTON15Co Cant'bury 2:42.22  479 37.161:18.582:00.71
          37.1641.4242.13
3.Alexander BOYD15Thanet Swim 2:44.92  456 36.721:18.872:02.18
          36.7242.1543.31
4.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 2:46.52  443 36.131:19.482:03.35
          36.1343.3543.87
5.Lewis HAYES15Erith & Dist 2:50.42  413 39.171:23.162:06.99
          39.1743.9943.83
6.Zack ROTHMAN15Thanet Swim 2:56.64  371 39.421:25.842:12.94
          39.4246.4247.10
7.Dylan MAYNE15Saxon Crown 2:57.65  365 40.531:25.062:11.49
          40.5344.5346.43
8.Sanskar THAPA15Shepway SC 2:59.07  356 42.111:29.462:14.30
          42.1147.3544.84
9.Cullum KRUGER15RTW Monson 2:59.30  355 40.061:24.902:12.65
          40.0644.8447.75
10.Zachary COTTON15Larkfield 3:00.48  348 40.831:26.012:13.47
          40.8345.1847.46
11.Ryan NAPPER15Saxon Crown 3:00.86  346 39.651:26.262:14.55
          39.6546.6148.29
12.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 3:06.68  314 41.541:28.912:18.13
          41.5447.3749.22
13.Lewis OLDER15Thanet Swim 3:10.29  297 43.631:32.752:21.80
          43.6349.1249.05

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:31.65  587 34.291:12.221:51.68
          34.2937.9339.46
2.Matthew ROGERS16Bromley 2:32.46  578 33.091:11.181:51.83
          33.0938.0940.65
3.Alexander IRELAND16Bromley 2:33.94  561 33.421:11.561:52.10
          33.4238.1440.54
4.Edward MORIARTY20Beckenham 2:37.82  521 35.831:15.721:56.28
          35.8339.8940.56
5.James BEELE18RTW Monson 2:38.60  513 36.811:17.211:59.17
          36.8140.4041.96
6.David WILSON17Sevenoaks 2:40.82  492 36.691:17.221:59.54
          36.6940.5342.32
7.Joshua MORGAN19Thanet Swim 2:42.33  478 35.731:17.121:59.94
          35.7341.3942.82
8.Luke BROWN16Gwich Royals 2:42.51  477 36.161:16.991:59.45
          36.1640.8342.46
9.Oscar MACARTNEY17Thanet Swim 2:42.86  474 38.001:20.202:02.27
          38.0042.2042.07
10.Benjamin TRITTON16Maidstone 2:44.69  458 38.021:20.222:02.89
          38.0242.2042.67
11.Thomas WILLETTS17Maidstone 2:45.50  451 36.861:19.352:03.13
          36.8642.4943.78
12.George GOMERSALL18Maidstone 2:45.63  450 37.071:18.862:02.54
          37.0741.7943.68
13.Joseph LOZADA16Saxon Crown 2:45.65  450 36.001:18.412:02.82
          36.0042.4144.41
14.George HILLS16Erith & Dist 2:46.54  443 37.491:19.862:03.60
          37.4942.3743.74
15.Ben WALKER21Shepway SC 2:46.64  442 35.891:18.772:02.96
          35.8942.8844.19
16.James CASTLE17Black Lion 2:46.87  440 37.311:19.862:03.75
          37.3142.5543.89
17.Kallum MORRIS17Maidstone 2:47.98  432 37.231:19.812:03.52
          37.2342.5843.71
18.Michael JIAN16Saxon Crown 2:50.77  411 37.601:21.412:06.25
          37.6043.8144.84
19.Tommy LEWIS17Saxon Crown 2:51.76  404 37.621:20.942:06.28
          37.6243.3245.34
20.Tomas TRAUPYS16Erith & Dist 2:51.85  403 39.551:22.362:07.06
          39.5542.8144.70
21.James VICK17Erith & Dist 2:54.90  382 38.331:22.182:07.69
          38.3343.8545.51
22.Alexander SONG16Erith & Dist 2:55.21  380 40.231:24.442:09.36
          40.2344.2144.92
23.Finn WOOD16Shepway SC 2:56.44  373 38.491:23.852:10.83
          38.4945.3646.98
24.Kie-Ren LAU18Beckenham 3:00.12  350 38.231:23.292:11.00
          38.2345.0647.71
 Levi ATWELL16Shepway SC DQ T 1L       

Disqualification Codes

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:31.65  587 34.291:12.221:51.68
          34.2937.9339.46
2.Matthew ROGERS16Bromley 2:32.46  578 33.091:11.181:51.83
          33.0938.0940.65
3.Alexander IRELAND16Bromley 2:33.94  561 33.421:11.561:52.10
          33.4238.1440.54
4.Edward MORIARTY20Beckenham 2:37.82  521 35.831:15.721:56.28
          35.8339.8940.56
5.James BEELE18RTW Monson 2:38.60  513 36.811:17.211:59.17
          36.8140.4041.96
6.Thomas LEMAN14RTW Monson 2:39.28  507 34.941:14.931:57.44
          34.9439.9942.51
7.George TYLER15Sevenoaks 2:40.09  499 35.201:16.021:58.70
          35.2040.8242.68
8.David WILSON17Sevenoaks 2:40.82  492 36.691:17.221:59.54
          36.6940.5342.32
9.Thomas WILTON15Co Cant'bury 2:42.22  479 37.161:18.582:00.71
          37.1641.4242.13
10.Joshua MORGAN19Thanet Swim 2:42.33  478 35.731:17.121:59.94
          35.7341.3942.82
11.Luke BROWN16Gwich Royals 2:42.51  477 36.161:16.991:59.45
          36.1640.8342.46
12.Oscar MACARTNEY17Thanet Swim 2:42.86  474 38.001:20.202:02.27
          38.0042.2042.07
13.Timothy LEBERL14Beckenham 2:43.77  466 36.831:18.462:01.32
          36.8341.6342.86
14.Benjamin TRITTON16Maidstone 2:44.69  458 38.021:20.222:02.89
          38.0242.2042.67
15.Alexander BOYD15Thanet Swim 2:44.92  456 36.721:18.872:02.18
          36.7242.1543.31
16.Thomas WILLETTS17Maidstone 2:45.50  451 36.861:19.352:03.13
          36.8642.4943.78
17.George GOMERSALL18Maidstone 2:45.63  450 37.071:18.862:02.54
          37.0741.7943.68
18.Joseph LOZADA16Saxon Crown 2:45.65  450 36.001:18.412:02.82
          36.0042.4144.41
19.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 2:46.52  443 36.131:19.482:03.35
          36.1343.3543.87
20.George HILLS16Erith & Dist 2:46.54  443 37.491:19.862:03.60
          37.4942.3743.74
21.Ben WALKER21Shepway SC 2:46.64  442 35.891:18.772:02.96
          35.8942.8844.19
22.James CASTLE17Black Lion 2:46.87  440 37.311:19.862:03.75
          37.3142.5543.89
23.Kallum MORRIS17Maidstone 2:47.98  432 37.231:19.812:03.52
          37.2342.5843.71
24.Lewis HAYES15Erith & Dist 2:50.42  413 39.171:23.162:06.99
          39.1743.9943.83
25.Michael JIAN16Saxon Crown 2:50.77  411 37.601:21.412:06.25
          37.6043.8144.84
26.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:51.41  406 37.631:21.732:07.41
          37.6344.1045.68
27.Tommy LEWIS17Saxon Crown 2:51.76  404 37.621:20.942:06.28
          37.6243.3245.34
28.Tomas TRAUPYS16Erith & Dist 2:51.85  403 39.551:22.362:07.06
          39.5542.8144.70
29.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:54.01  388 38.891:24.292:10.00
          38.8945.4045.71
30.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 2:54.54  385 39.631:25.322:12.23
          39.6345.6946.91
31.James VICK17Erith & Dist 2:54.90  382 38.331:22.182:07.69
          38.3343.8545.51
32.Alexander SONG16Erith & Dist 2:55.21  380 40.231:24.442:09.36
          40.2344.2144.92
33.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:55.76  377 38.071:23.352:10.60
          38.0745.2847.25
34.Scott COVENTRY14Sevenoaks 2:55.77  377 38.251:23.472:10.58
          38.2545.2247.11
35.Benjamin WARD13Sevenoaks 2:56.31  373 40.121:26.652:13.25
          40.1246.5346.60
36.Finn WOOD16Shepway SC 2:56.44  373 38.491:23.852:10.83
          38.4945.3646.98
37.Zack ROTHMAN15Thanet Swim 2:56.64  371 39.421:25.842:12.94
          39.4246.4247.10
38.Andrew ROWLAND14Beckenham 2:56.84  370 40.341:25.962:11.40
          40.3445.6245.44
39.Joseph HODGE14Ashford Town 2:57.30  367 40.671:26.852:12.26
          40.6746.1845.41
40.Oliver COOTE13Sevenoaks 2:57.51  366 39.241:25.402:12.53
          39.2446.1647.13
41.Dylan MAYNE15Saxon Crown 2:57.65  365 40.531:25.062:11.49
          40.5344.5346.43
42.Finn BATES14Thanet Swim 2:58.18  362 40.911:26.192:12.49
          40.9145.2846.30
43.Oscar MILES12Thanet Swim 2:58.96  357 41.361:27.302:14.28
          41.3645.9446.98
44.Sanskar THAPA15Shepway SC 2:59.07  356 42.111:29.462:14.30
          42.1147.3544.84
45.Conor WRIGHT12Thanet Swim 2:59.21  355 41.791:28.592:15.38
          41.7946.8046.79
46.Cullum KRUGER15RTW Monson 2:59.30  355 40.061:24.902:12.65
          40.0644.8447.75
47.Kie-Ren LAU18Beckenham 3:00.12  350 38.231:23.292:11.00
          38.2345.0647.71
48.Zachary COTTON15Larkfield 3:00.48  348 40.831:26.012:13.47
          40.8345.1847.46
49.Ryan NAPPER15Saxon Crown 3:00.86  346 39.651:26.262:14.55
          39.6546.6148.29
50.Owen FERRIGAN14Saxon Crown 3:01.62  341 40.931:29.032:14.91
          40.9348.1045.88
51.Luke FOWLE13Black Lion 3:01.76  341 41.821:29.082:16.37
          41.8247.2647.29
52.Dominic PERCY14Sevenoaks 3:02.90  334 40.961:27.502:16.08
          40.9646.5448.58
53.Tobi SIJUADE14Thanet Swim 3:02.91  334 39.431:27.162:15.89
          39.4347.7348.73
54.Tom FISHER14Dover Life 3:04.42  326 41.001:28.232:17.65
          41.0047.2349.42
55.Kai JOHNSON14Saxon Crown 3:04.61  325 41.501:29.592:17.73
          41.5048.0948.14
56.Oscar WILSON13Sevenoaks 3:05.43  321 40.861:30.152:18.33
          40.8649.2948.18
57.James DICK14Maidstone 3:05.90  318 41.951:30.312:18.36
          41.9548.3648.05
58.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 3:06.04  318 42.001:31.232:20.05
          42.0049.2348.82
59.Max MOULTON13Dartford 3:06.14  317 42.371:30.542:18.57
          42.3748.1748.03
60.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 3:06.31  316 44.031:31.322:20.28
          44.0347.2948.96
61.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 3:06.68  314 41.541:28.912:18.13
          41.5447.3749.22
62.Jack BILLINGS13Bromley 3:07.56  310 42.581:30.272:20.56
          42.5847.6950.29
63.Edison HAMMOND13Sevenoaks 3:08.44  306 42.581:31.412:21.43
          42.5848.8350.02
64.Oliver GLEN13Sevenoaks 3:08.45  306 43.541:32.312:21.76
          43.5448.7749.45
65.Bradley KHIZZAH14Gwich Royals 3:09.28  302 41.601:30.542:20.14
          41.6048.9449.60
66.Dexter LAM14Black Lion 3:10.28  297 43.531:32.102:22.38
          43.5348.5750.28
67.Lewis OLDER15Thanet Swim 3:10.29  297 43.631:32.752:21.80
          43.6349.1249.05
68.William BOOTH13Sevenoaks 3:10.87  294 43.481:32.112:21.74
          43.4848.6349.63
69.Callum WOOLFENDEN11Bexley 3:12.47  287 44.991:33.452:23.52
          44.9948.4650.07
70.Louis HAYES12Sevenoaks 3:13.84  281 43.641:33.392:24.76
          43.6449.7551.37
71.Brandon HARRIS13Beachfield 3:14.66  277 43.541:33.492:24.74
          43.5449.9551.25
72.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 3:15.75  273 42.201:32.182:24.25
          42.2049.9852.07
73.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 3:16.41  270 44.711:36.542:27.09
          44.7151.8350.55
74.Max FORDYCE11Faversham 3:17.47  266 46.111:38.272:28.61
          46.1152.1650.34
75.William REEVES11Thanet Swim 3:19.38  258 46.321:38.342:29.93
          46.3252.0251.59
76.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 3:20.44  254 43.181:33.802:26.98
          43.1850.6253.18
77.Callum BARONTI13Orpington OJ 3:20.49  254 44.801:36.432:28.80
          44.8051.6352.37
78.Ryan RABHI11RTW Monson 3:20.59  253 44.811:36.862:29.64
          44.8152.0552.78
79.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 3:20.66  253 45.951:37.052:28.75
          45.9551.1051.70
80.Adam FROST12Dover Life 3:21.82  249 46.391:39.752:32.93
          46.3953.3653.18
81.Noah ENTICKNAP11White Oak 3:22.32  247 46.021:38.132:31.18
          46.0252.1153.05
82.Edward PAULING12Beckenham 3:22.56  246 45.171:38.262:31.91
          45.1753.0953.65
83.Alex TURTON12RTW Monson 3:22.91  245 47.421:40.472:33.22
          47.4253.0552.75
84.Edward SELLAR12Orpington OJ 3:23.06  244 45.841:38.772:33.02
          45.8452.9354.25
85.Harvey HAWKINS12Edenbridge 3:23.16  244 47.731:41.292:33.39
          47.7353.5652.10
86.Andrew STEER12Saxon Crown 3:23.57  242 46.941:39.642:32.76
          46.9452.7053.12
87.Joshua ELLIS12Beckenham 3:26.38  233 46.821:40.362:34.61
          46.8253.5454.25
88.Alexander CORVER10Bromley 3:27.51  229 49.721:43.402:37.95
          49.7253.6854.55
89.Sebastian PICKERING11Bromley 3:30.39  220 49.531:44.102:38.33
          49.5354.5754.23
90.Jaedon LYNCH11Dartford 3:31.45  216 49.341:44.612:39.36
          49.3455.2754.75
91.Max SELBY12Sevenoaks 3:31.59  216 45.991:41.522:37.96
          45.9955.5356.44
92.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 3:34.03  208 48.961:46.402:42.28
          48.9657.4455.88
93.Oliver POPE11Thanet Swim 3:34.13  208 50.881:47.262:41.93
          50.8856.3854.67
94.Matt BURROWS11Black Lion 3:34.46  207 50.811:47.152:41.81
          50.8156.3454.66
95.Oliver EDWARDS12Herne Bay 3:34.52  207 49.191:45.042:41.10
          49.1955.8556.06
96.David LANGLEY11Bexley 3:35.09  205 48.581:44.892:40.94
          48.5856.3156.05
97.Emmett HOLDSWORTH12Herne Bay 3:35.20  205 48.621:44.882:40.71
          48.6256.2655.83
98.Stanley DYER11Thanet Swim 3:36.24  202 49.591:45.672:41.59
          49.5956.0855.92
99.Scott STRANGE11Ashford Town 3:39.55  193 53.401:48.922:45.22
          53.4055.5256.30
100.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:39.60  193 48.591:45.942:43.09
          48.5957.3557.15
101.Finley COURTIER11Larkfield 3:41.67  188 50.941:47.792:46.13
          50.9456.8558.34
102.Alessio TUTT11Orpington OJ 3:48.35  172 50.691:49.992:49.19
          50.6959.3059.20
103.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 3:49.52  169 53.241:52.582:50.98
          53.2459.3458.40
104.Coby STOREY11Erith & Dist 3:50.56  167 51.461:51.092:52.79
          51.4659.631:01.70
105.Ryan AMRANE11Beckenham 3:50.63  167 51.831:51.512:51.82
          51.8359.681:00.31
 Daniel WILDING12Erith & Dist DQ T 1L       
 Levi ATWELL16Shepway SC DQ T 1L       

Disqualification Codes

UP